Facebooku nuk është falas! (Video) – Lajmi.net
Facebooku nuk është falas! (Video)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteRrjetet Sociale 8:46, 11 April 2017
"Nëse nuk paguani, atëherë ju jeni produkti," është mesazhi kryesor në këtë video, shkruan lajmi.net

A keni menduar ndonjëherë se si funksionon kompania Facebook, përderisa ne e përdorim falas, në çdo kohë dhe në çdo vend që duam?

Facebooku di të gjitha të dhënat tuaja. Ju paguani me identitetin tuaj. Facebooku di preferencat tuaja, di çdo detaj tuajin.

Ato regjistrojnë çdo pëlqim tuajin dhe në këtë mënyrë ju ofrojnë faqe të ngjajshme me ato pëlqime, dhe në këtë mënyrë që ju bleni, kompania Facebook fiton.

Gjithashtu, nëse ju e fshini faqen tuaj të facebookut, nuk do t’i ikni kompanisë Google. Sa herë që keni kërkuar në youtube, keni hapur gmail, apo çkado tjetër, ju keni qenë produkti i biliona dollarëve të kompanive.

Shikoni videon më poshtë për të kuptuar më shumë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Facebook, falas, produkti

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble