Facebook vendos M asistentin dixhital – Lajmi.net
Facebook vendos M asistentin dixhital
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:40, 11 January 2018
Rrjeti online tërheq pullën në ndihmësin e tij virtual M, i cili ishte në dispozicion përmes Messenger në Facebook në një version beta.

Softueri mund të përdoret nga përdoruesit e Facebook Messenger për të rezervuar fluturime, ulëse rezervë në restorante ose për të dërguar dhurata.

Për këtë qëllim, Facebook jo vetëm u mbështet në inteligjencën e makinës, por edhe në mbështetjen njerëzore.

Përdoruesit e hershëm të Sistemit të Ndihmës Virtual e përshkruan atë si “çuditërisht të dobishme dhe disi të frikshme”. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: asistent, Facebook

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion