Facebook Spaces është mënyra e re e miqësisë në realitetin virtual! – Lajmi.net
Facebook Spaces është mënyra e re e miqësisë në realitetin virtual!
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 1:15, 21 April 2017
Facebook ka shfaqur Facebook Spaces, një mënyrë të re për t’u lidhur me shoqërinë tuaj përmes VR, që do të lansohet në verison beta për Oculus Rift dhe Touch.

Aplikacioni Facebook Spaces ju mundëson të krijoni një avatar që duket sikur ju, të cilin mund t’a personalizoni saktësisht siç dëshironi.

Shpeznimi i kohës pranë shoqërisë dhe familjes krijon disa prej memorieve më kuptimplota për ne, por është e pamundur të jeni gjithmonë fizikisht afër njerzve më të afërm. Këtu hyn magjia e realitetit virtual. Sot ne prezentojmë Facebook Spaces, një aplikacion të ri VR ku mund të shpenzoni kohë me shoqërinë tuaj në një mënyrë interactive dhe në një vend virtual, sikurse të ishit në të njejtën dhomë.” – thuhet në deklaratën e Facebook.

Facebook Spaces lansohet sot në versionin beta për Oculus Rift dhe Touch dhe mund ta shkarkoni atë përmes dyqanit online të Oculus.

Fjalët kyçe: Facebook Spaces, Oculus Rift

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush