Facebook së shpejti me kriptovalutë – Lajmi.net
Facebook së shpejti me kriptovalutë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 22:39, 12 May 2018
Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, është duke bërë lëvizjet të mëdha në botën e kriptovalutave, ai është duke punuar në kriptovalutën e vet.

Kjo kriptovalutë do të fuqizonte pagesat në Facebook.

Facebook do të përdorë “tokenin digjital” të saj për bërë blerje apo shitje brenda rrjetit social.

Gjithashtu, thuhet se Facebook është duke shikuar “mënyra tjera” për ta shfrytëzuar këtë kriptovalutë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO