Facebook po e teston një ndryshim të madh, a është kjo veçoria që i duhej? – Lajmi.net
Facebook po e teston një ndryshim të madh, a është kjo veçoria që i duhej?
Autori: Lajmi.net Auto & TekLajmeNacionaleTeknologji 14:39, 9 February 2018
Facebook
Facebook është duke e testuar një veçori të re në komente

TechCrunch raporton se Facebook është duke e testuar një opsion “downvote”, që do të shfaqet në komentet e përdoruesve.

Ka kohë që përdoruesit e Facebook po e kërkojnë një buton “Dislike”, në mënyrë që të shprehin pakënaqësitë e tyre me një koment, por ky buton nuk duket se do ta ketë këtë funksion.

Një zyrtar i Facebook-ut ka deklaruar se për momentin, ky opsion po testohet vetëm në disa përdorues të caktuar në SHBA.

“Nuk po e testojmë një buton për “dislike”. Kjo veçori do të na ndihmojë ne që të marrim sinjale me anë të të cilave do të shohim postime që potencialisht nuk përputhen me rregullat tona”, ka thënë ky zyrtar.

Kështu duket ky buton:

Për momentin nuk dihet nëse kjo do të implementohet në afatgjatë ky buton, kurse Facebook ka siguruar se nuk do të ndikojë në renditjen e postimeve në News Feed apo në algoritëm.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO