Facebook Messenger Lite me mbi 100 milionë instalime në Play Store – Lajmi.net
Facebook Messenger Lite me mbi 100 milionë instalime në Play Store
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 9:37, 22 December 2017
Aplikacioni Facebook Messenger Lite për Android, i cili u zbulua nga kompania në tetor të vitit të kaluar, ka shënuar një moment të ri.

Lista e Lite në Google Play zbulon se ka shënuar mbi 100 milionë instalime.

Aplikacioni u ndërtua me një synim për të vepruar me sa më pak resurse (sidomos të dhëna). Pra, në përputhje me fokusin, aplikacioni u bë i disponueshëm në një pjesë të vogël të vendeve në zhvillim, përpara se të zgjerohej në nivel global.

Në tetor të këtij viti, aplikacioni zyrtarisht arriti në SHBA, Britani të Madhe, Kanada dhe Irlandë.

Fjalët kyçe: Facebook Messenger Lite

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels