Facebook gjobitet me 110 milionë euro – Lajmi.net
Facebook gjobitet me 110 milionë euro
Autori: Lajmi.net Teknologji 17:43, 18 May 2017
Bashkimi Evropian gjobiti ditën e enjte rrjetin social Facebook me 110 milionë euro, me arsyetimin se kjo e fundit ka dhënë informacion të pasaktë për blerjen e WhatsApp në vitin 2014.

Komisioni Evropian tha se Facebook kishte premtuar se nuk do të shkrinte llogaritë e rrjetit social me ato të WhatsApp, diçka që e bëri dy vite më pas, njofton PCWorld.al.

Rrjeti social kishte thënë se ishte e pamundur teknikisht të bashkoheshin llogaritë e WhatsApp dhe Facebook, kur stafi ishte në dijeni se diçka e tillë është plotësisht e mundur.

Gjoba nuk do të ndikojë në vendimin e Komisionit Evropian për të njohur marrëveshjen e blerjes së WhatsApp nga Facebook.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan