Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë – Lajmi.net
Eurodeputetët në mbështetje të Maqedonisë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 10:51, 6 December 2017
Deputeti Artan Grubi, Kryetar i Komisionit për Çeshtje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, ka takuar në Bruksel Eurodeputetin gjerman, Knut Fleckenstein, njofton Fol.

Grubi dhe Fleckenstein diskutuan për situatën në Maqedoni dhe perspektivën evropiane të vendit dhe rajonit.

Deputeti Grubi njoftoi EuroDeputetin Fleckenstein rreth realizimit të obligimeve vendore, siç janë ligjet për dëshmitar të mbrojtur, verifikim të fakteve, këshillin gjyqësor, zgjedhjen e kryeprokurorit, etj.

Mbështetja e eurodeputetëve është shumë e nevojshme, jo vetëm në institucionet evropiane, por edhe në vendet e tyre ame, anëtare të BE dhe pikërisht këtë Grubi e kërkoi nga Fleckenstein.

Grubi ftoi bashkëbiseduesin që të viziton Shkupin në muajin shkurt për konferencën e komisioneve evropiane nga parlamentet e vendeve të rajonit./Gazeta Express/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble