Erërat e mbrëmshme shkaktuan dëme në disa lokalitete në Drenas – Lajmi.net
Erërat e mbrëmshme shkaktuan dëme në disa lokalitete në Drenas
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:48, 12 September 2017
Pasditen e hënë nga të reshurat e rrëmbyeshme të përcjella me erëra të forta, kanë shkaktuar dëme në disa fshatra dhe qytet. Menjëherë pas marrjes së informacioneve, ne vendin e ngjarjes kanë dalë shërbimet emergjente.

Komisioni për vlerësimin e dëmeve nga fatkeqësitë natyrore, ka dal ne të gjitha ato vende që nga qytetarët është raportuar për dëme materiale dhe ka vlerësuar se janë bërë dëme të konsiderueshme materiale në ekonomi familjare, shtëpi banimi, stalla e ahrije, në biznese dhe industri.

Komisioni edhe ditëve në vazhdim do të dal në teren për të vlerësuar dëmet e shkaktuara nga stuhia e mbrëmshme.

Përpos dëmeve të shkaktuara në bujqësi, ekonomi familjare dhe biznese, është dëmtuar edhe mbuloja e stadiumit sintetik të futbollit.

Fjalët kyçe: Drenas

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush