Erdogan sulmon BE-në, premton ta kthej dënimin me vdekje – Lajmi.net
Erdogan sulmon BE-në, premton ta kthej dënimin me vdekje
Autori: Lajmi.net BotaLajme 15:33, 16 July 2017
Presidenti i Turqisë Tayyip Erdogan, vazhdon të sulmojë Bashkimin Evropian.

Erdogan, i cili ishte në ceremoninë e hapjes për një memorial kushtuar afërsisht 250 njerëzve që vdiqën gjatë grushtshtetit të dështuar në vitin e kaluar, akuzoi Brukselin duke thënë se nuk I ka mbajtur premtimet.

“Qëndrimi i Bashkimit Evropian është i qartë për ne … 54 vjet kanë kaluar dhe ata janë ende duke bërë shaka me ne”, tha ai.

Erdogan tha gjithashtu se do të miratonte “pa hezitim” dënimin me vdekje, nëse parlamenti e voton për ta kthyer atë. Ky veprim  do t’i jepte fund përpjekjes së Turqisë për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble