Enver Hoxhaj: Fushata bëhet me poezi, mirëpo duhet të qeveriset në prozë – Lajmi.net
Enver Hoxhaj: Fushata bëhet me poezi, mirëpo duhet të qeveriset në prozë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:11, 7 December 2017
Zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj në Seancën e Kuvendit që po debatohet për programin qeverisës, ka thënë se nuk duhet ikur temave kryesore, demarkacionit, ushtrisë dhe dialogut me Serbinë.

Sipas tij, bllokimi i këtyre proceseve dhe bllokimi i transformimit të FSK-së do të sillte konsekuenca për Kosovën.

Ai tha se vota e komunitetit serb nuk duhet të shndërrohet në veto të Beogradit.

Hoxhaj shtoj se nëse marrim vendim në 2018 atëhere do të kemi ushtrinë në 2028 dhe kjo është shqetësuese.

Ai shtoi se për dialogun me Serbinë  ka dallime sa i takon qëllimeve, dhe rezultateve te palëve, mirëpo ne po lëvizim drejt hapave të fundit të dialogut raporton lajmi.net /lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO