ShowBiz – Page 834 – Lajmi.net

Aktuale

Dieta e Jay-Z dhe Beyonce

Beyonce e Jay-Z kanë vendosur ta provojnë një dietë vegjetariane, duke i eliminuar në pjatat e tyre mishin, peshkun, vezët, gjalpin, erëzat dhe çdo ushqim tjetër që lidhet me origjinë shtazore. Me iniciativë të reperit amerikan, çifti e ka nisur një sfidë të vërtetë, e cila zgjat 22 ditë, e që do të marrë fund […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

‘Bari’ i Rihannas!

Rihanna është një dashamirëse e marijuanës. Këngëtarja nga Barbadosi ka postuar shpesh fotografi në rrjetet sociale, ku e shfaq veten duke ngreh ‘bari’. Madje, në njërin prej postimeve, ajo shihet duke e përdorur këtë lloj droge (të lehtë) së bashku me reperin amerikan Snoop Dogg, një tjetër yll i fiksuar për ‘barit’. Në vazhdim mund […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce seksi në bikini

Ju mund ta shihni se sa seksi është ajo në skenë kur këndon dhe kur performon. Mirëpo, ajo duket edhe më tërheqëse në bikini, teksa e shijoi një pushim të shkurtër në Xhamajka. Këngëtarja amerikane i shijoi rrezet e diellit, në një moment kur në SHBA është moti mjaft i ftohtë. 32 vjeçarja, nënë e […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

E dashura e Walker e ‘rrënuar’

E dashura e Paul Walker, Jasmine Pilchard-Gosnell, e ka përjetuar më së rëndi humbjen e më të dashurit të saj. 23 vjeçarja është fotografuar për herë të parë pas tragjedisë që i ndodhi, ndërsa kishte shkuar në shtëpinë e aktorit të deritashëm amerikan, i cili ndërroi jetë ditë më parë, pas një aksidenti fatal automobilistik. […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Kanye e Kim planifikojnë martesën

Kim Kardashian e Kanye West po planifikojnë të martohen. Çifti më i njohur në SHBA është duke menduar qysh tash për dasmën. Sipas asaj që publikohet në ‘Us Weekly’, çifti e ka në mend që ta kurorëzojë lidhjen e tyre dhe të betohen për dashurinë e përjetshme në Versailles, ish pallat mbretëror i Burbonëve të […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Versionet e vdekjes së Walker!

Vdekja e aktorit amerikan, Paul Walker, bëri bujë të madhe në mbarë botën. Së fundmi kanë filluar të qarkullojnë versione të ndryshme rreth ‘shuarjes’ së 40 vjeçarit, së bashku me një mik të tij, me të cilin gjendej në veturën Porsche GT Carrera, me të cilën e humbi edhe jetën. Edhe pse në video-xhirim nuk […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Mariah Carey në top formë

Mariah Carey nuk di të plaket. Këngëtarja amerikane dukej më në formë se kurrë më parë, kur performoi në ‘Rockefeller Center Christmas’, përpara bredhit të Vitit të Ri, para festave të fundvitit. 43 vjeçarja kishte veshur dy fustane, njërin të bardhë, në të cilin dukej mjaft seksi, dhe një tjetër të kuq, ndërsa në prapavi […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Lindsay Lohan në lidhje me Michael Neeson?

Një ‘gjuajtje’ e re për Lindsay Lohan, e cila ka kaluar momente intimiteti me të riun Michael Neeson, djali 18 vjeçar i aktorit hollivudian Liam Neeson. Të dy janë parë duke flirtuar në ndejën ‘Finale’ në New York City dhe kjo konfirmon vendosmërinë e Lohan për të frekuentuar djelmosha shumë më të rinj se ajo, […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Femra më seksi e vitit

Emily Ratajkowski është femra më seksi në botë për vitin 2013. Modelja 22 vjeçare është bërë e njohur pasi e shfaqi trupin e saj fantastik në videoklipin e këngës ‘Blurred Lines’ të Robin Thicke. Modelja, njëherësh aktorja amerikano-britanike e mposhti një konkurrencë të fortë, përfshirë këtu edhe këngëtaren seksi, Rihanna, që ishte po ashtu kandidate […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Këmbët tërheqëse të Beyonce

Ajo ndoshta ka një fytyrë të famshme, por këmbët fantastike të Beyonce është e pamundur të mos bëjnë lajm. Teksa po ecte me bashkëshortin e saj, Jay Z, këngëtarja amerikane i shfaqi këmbët e saj tërheqëse, pasi kishte veshur pantallona të shkurtër. Diva e muzikës ishte duke shkuar për të ngrënë drekë në ‘West Hollywood’, […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

David e Victoria, çifti i kopertinave

Janë martuar qe 14 vjet, por për Victoria dhe David Beckham, lidhja po funksionon si në ditën e parë. Stilistja dhe ish futbollisti britanik kanë pozuar për disa kopertina, prej tyre edhe romantike, si për ‘Vogue Paris’, për ë vazhduar me objektivin e Inez & Vinoodh, në kopertinat speciale të edicionit të festave të fundvitit. […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Katy Perry s’di të gatuajë

Pasi e përfundoi lidhjen me komikun Russell Brand, Katy Perry e ka gjetur lumturinë pasi është dashuruar në kitaristin John Mayer, me të cilin ka nisur të dalë vitin e kaluar. Mirëpo, përkundër popullaritetit që ka tek universi mashkullore, bukuroshja 29 vjeçare është gjithçka pos një model i femrës perfekte, duke e treguar pikën e […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Sindi Arifi, më e bukura e Zvicrës

Femrat shqiptare shquhen për bukurinë e tyre. Në Zvicër, njëra prej tyre është zgjedhur ‘Miss Zvicra Romande 2014’, një çmim prestigjioz që u ndahet më të bukurave të këtij vendi. Bëhet fjalë për Sindi Arifin, një shqiptare nga Mali i zi, e cila jeton në Zvicër. 18 vjeçarja e mori këtë çmim në gala mbrëmjen […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Clooney s’po gjen të dashur

Edhe pse është njëri prej meshkujve më të dashur në botë, George Clooney duket se nuk po arrin ta mbajë për një kohë të gjatë një histori dashurie. I intervistuar nga ‘W Magazine’, e cila ia ka dedikuar një vend në ballinën e muajit dhjetor, ai ka folur për femrën e ëndrrave të tij. “Nuk […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Justin Bieber me tatuazh të ri

Justin Bieber ia ka shtuar një tatuazh të ri koleksionit në trupin e tij. Në ditët e kaluara, këngëtari kanadez, teksa po qëndronte në Sydney për turneun ‘Believe’, me krenari e ka treguar në rrjetin social Instagram tatuazhin e tij më të ri. Në të shihet shqiponja duke fluturuar dhe këtë e ka bërë për […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Rita Ora bëhet aktore

Rita Ora do t’i hyjë botës së aktrimit, duke luajtur në filmin ‘Fifty Shades of Grey’. Këngëtarja shqiptare ka konfirmuar se do ta luajë rolin e Mias, një motër e adoptuar e Christian Grey. Rita iu bashkua Dakota Johnson, Jamie Dornan, Luke Grimes, Eloise Mumford e Jennifer Ehle, në rolet e filmit që do të […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Video e aksidentit të Walker

Televizioni CCTV e ka publikuar videon e aksidentit që e pësoi aktori amerikan Paul Walker, i cili mbeti i vdekur në vend, së bashku me mikun e tij, Roger Rodas, i cili ishte duke vozitur. Në video shihet një flakë dhe tym i madh që pasoi pas përplasjes së veturës me një pemë në Los […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Urime ditëlindjen, Britney

Britney Spears, mbretëreshë e padiskutueshme e Pop muzikës, e ka festuar mbrëmë ditëlindjen e saj të 32-të. Ditë më parë, ishte vetë këngëtarja amerikane e cila ua kishte kujtuar fansave të saj se pas pak ditësh do ta kishte ditëlindjen. Ajo kishte kërkuar nga ‘përcjellësit’ në Twitter që të mos ia bëjnë asnjë dhuratë, por […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Rita shkëlqen në Londër

Rita Ora ka shkëlqyer në natën më të madhe vjetore të stilit në Londër, ku u shoqërua nga modelja britanike, Kate Moss. Rita mbërriti e disponuar në ‘2013 British Fashion Awards’, që u mbajt në London Coliseum të hënën mbrëma. 23 vjeçarja kishte veshur një fustan argjendi dhe dukej sikur sirenat e dikurshme të Hollywoodit, […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Kate Moss lepurushe

Kate Moss ka vendosur të pozojë ‘topless’ për magazinën ‘Playboy’, në 60 vjetorin e saj. 39 vjeçarja u zhvesh për magazinën amerikane dhe kishte vendosur në kokë një maskë, që dukej si një lepurushe. Ajo pozoi për fotografët Mert Alas e Marcus Piggott, ndërsa krahas përvjetorit të revistës, modelja angleze e festoi paraprakisht ditëlindjen e […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Nicole, një ‘perlë’ e vërtetë

Nicole Scherzinger dukej si një ‘perlë’ e vërtetë të shtunën mbrëma, në spektaklin garues ‘X Factor’. Këngëtarja amerikane i shfaqi linjat perfekte, përmes një fustani me disa pjesë të tejdukshme, që bëri të flitet shumë për të. 35 vjeçarja duket se e ka lënë prapa lidhjen e saj të dikurshme me pilotin e Formula 1, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Vaçe Zela, shëndosh e mirë

Vaçe Zela ka reaguar menjëherë, pas spekulimeve në rrjetet sociale se ajo ka ndërruar jetë. Artistja e madhe shqiptare ka mbetur e shokuar me këtë dezinformatë. “Nuk kam vdekur, jam gjallë”, janë fjalët e këngëtares së madhe shqiptare. Ndërkohë e bija, Irma dhe i shoqi i këngëtares, Pjetri pohuan për BalkanWeb se “nuk e dimë […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna e prezanton familjen

Këngëtarja me famë botërore, Rihanna, e ka prezantuar familjen e saj të dielën, me të cilën është bashkuar pas një kohe të gjatë. Siç shihet edhe në fotografi, këngëtarja nga Barbadosi është takuar me babanë e saj, Ronald Fenty, i cili e priste afër veturës vajzën e tij, që doli nga hoteli. Ndërkohë, ‘RiRi’ shkoi […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce e ‘kallë’ Vancouverin

Beyonce ka qenë protagoniste në Vancouver të Kanadasë, në koncertin që e mbajti të shtunën mbrëma, në kuadër të turneut ‘Mrs. Carter World Tour’. Këngëtarja amerikane e ka ‘kallë’ atmosferën në Rogers Arena, në udhëtimin e saj të fundit në Amerikën Veriore. Diva e muzikës ka pasur një performancë të jashtëzakonshme, me një koreografi mbresëlënëse, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Walker, i ‘sëmurë’ pas shpejtësisë

Paul Walker ishte një njeri i ‘sëmurë’ pas shpejtësisë. Pikërisht kjo i kushtoi me jetë dje, pasi vetura e tij u përplas për një pemë dhe aktori amerikan, edhe pse në këtë rast nuk ishte shofer, e gjeti vdekjen së bashku me mikun e tij, që po e voziste veturën. Walker njihej për një njeri […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rita e pikëlluar për vdekjen e Walker

Vdekja e Paul Walker i ka tronditur yjet botërore, të cilët e kanë shprehur keqardhjen dhe dhimbjen që ndiejnë për humbjen e aktorit amerikan, i cili ishte viktimë e një aksidenti komunikacioni. “Paul Walker. Unë jam tej mase e pikëlluar”, ka shkruar këngëtarja kosovare në rrjetin social Twitter. “Zot, bekojë vajzën e tij”, ka përfunduar […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Dafina publikon klipin e ri

Dafina Zeqiri e ka publikuar videoklipin e ri, të këngës ‘Time Out’, e cila ishte plasuar në Youtube së fundmi. Këngëtarja kosovare ka dashur t’u përgjigjet ‘armiqve’ të saj dhe spekulimeve që janë shtuar së fundmi rreth jetës së saj private. Muzikën e kësaj kënge e ka bërë vetë këngëtarja llapjane, kurse tekstin e ka […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Jakup Krasniqi, 22 vjet martesë

Jakup Krasniqi e ka festuar së fundmi 22 vjetorin e martesës. Kryeparlamentari i Kosovës e ka postuar një fotografi në rrjetin social, Facebook, ku e ka shprehur gëzimin që e ndien për këtë datë të veçantë, pas një periudhe të gjatë që e kaloi së bashku me bashkëshorten, Sevdije. “22 vite martesë, 22 vite lumturi […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Dëshiron të martohet me Rihannan

Drake e Rihanna po flasin tashmë për martesën. Ylli i ‘Take Care’, hit të cilin e këndon pikërisht përkrah bukuroshes 24 vjeçare, duket se ka shpenzuar afro 100 mijë euro në një klub të Teksasit ‘ Vlive’, gjatë një nate në shenjë zbavitjeje. Ai i ka thënë asaj: “Jeta do të ishte më e bukur […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Humb jetën aktori Paul Walker

Aktori amerikan Paul Walker e ka humbur jetën mëngjesin e sotëm, pas një aksidenti të rëndë automobilistik të pësuar në Los Angeles të SHBA-ve. Vetura e tipit Porsche, e cila vozitej nga shoku i tij, me një shpejtësi marramendëse, është për plasyr me një pemë dhe është përfshirë menjëherë nga flakët. Lajmin e ka konfirmuar […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Fotografitë e rrjeteve sociale

Ka kohë që VIP-at po ua besojnë rrjeteve sociale, duke bërë kontakte direkte përmes tyre me fansat e tyre. Në këtë rast, fansat mund të mbeten në mënyrë konstante të njoftuar me të rejat e njerëzve të famshëm. Fotografi që tregojnë momentet personale apo zbavitëse, mbi të gjitha mendimet, komentet, deklaratat, precizimet. Përmes rrjeteve sociale […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

‘Kënga Magjike’ e Besës

Besa Kokëdhima ka triumfuar në festivalin e këngës ‘Kënga Magjike’, në finalen që u mbajt sonte në Tiranë. Këngëtarja shqiptare u votua më së shumti nga kolëgët dhe koleget pjesëmarrëse të spektaklit të drejtuar nga Ardit Gjebrea. Besa shkëlqeu me këngën e saj ‘Tatuazh në Zemër’, duke e lënë prapa Ledina Çelon, e cila udhëhoqi […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Ronela, provokuese në ‘Kënga Magjike’

Ronela Hajati shquhet për një artiste e kompletuar të muzikës, e cila shkruan tekste dhe këndon edhe vetë. Por, këngëtaren shqiptare e veçon edhe bukuria dhe trupi seksi. Ajo është shfaqur në gjysmëfinale të festivalit ‘Kënga Magjike’ me një veshje mjaft provokuese, e kur t’ia shtosh kësaj edhe lëvizjet e saj dhe ‘thyerjet’ e trupit, […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Kim i ‘harron’ të brendshmet në shtëpi

Kim Kardashian i ka ‘harruar’ të brendshmet si duket në shtëpi, pasi është shfaqur fillimisht në banjo, e më pas edhe në një koncert të Miamit, me një fustan të zi, i cili ishte i hapur, sa për të treguar se ajo nuk kishte veshur të brendshme. Ajo e mbështeti të fejuarin e saj Kanye […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Edi Rama e kërcen ‘Napolonin’

Edi Rama e ka shfaqur një talent të tij. Kryeministri i Shqipërisë e ka lënë anash politikën për pak, për t’ia thënë valles, në mbrëmjen e mbledhur nga vetë ai në Pallatin e Brigadave të Tiranës, për ta festuar ‘Natën e Bardhë’, ku të ftuar ishin njerëz të artit e kulturës, të ardhur ardhur nga […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Familja e Ritës

Rita Ora na ka prezantuar me familjen e saj, gjatë ditëlindjes së saj të 23-të. Këngëtarja kosovare e ka festuar fillimisht ditën më të veçantë të saj të vitit fillimisht me më të dashurit e saj, për të vazhduar më pas me shoqëri dhe me të dashurin Calvin Harris, deri në orët e mëngjesit. Rita […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

‘Plaka’ provokuese

Kalimi i viteve nuk duket aspak preokupues për Goldie Hawn. Edhe pse në moshë të shtyrë, 68 vjeçare, aktorja amerikane ka preferuar një veshje paksa provokuese, ndërsa dukej si një vajzë e re. Ajo ka preferuar ta kalojë ‘Ditën e Falënderimeve’ me veshje të palestrës, ndërsa shihet me bashkëshortin e saj duke ecur afër shtëpisë […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Nora pa të brendshme

Nora Istrefi e ka bërë një paraqitje ekstravagante në festivalin ‘Kënga Magjike’. Këngëtarja kosovare u paraqit në natën e dytë gjysmëfinale mbrëmë, ku u paraqit me këngën ‘I jemi je’. Por, nuk ishte kënga ajo që e veçoi Norën. Në fakt, veshja e saj provokuese, respektivisht fustani i bardhë, që zbulonte faktin se nuk kishte […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Arkitekti i piramidës gënjeu

Arkitekti egjiptian, Zahi Hawass gënjeu kur tha se Beyonce nuk do të kthehet më kurrë tek piramidat, pas vizitës së parë që ia kishte bërë ylli i ‘R&B’ Egjiptit në vitin 2009, si pjesë e turneut ‘I Am’. Haëass kishte thënë për të përditshmen britanike ‘Independent’ se Beyonce është një torollake dhe e vrazhdë, e […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Motrat Ambrosio në formë perfekte

Është e vështirë ta kesh motrën supermodele, por binjakja më e re e Alessandra Ambrosios, Aline, nuk e ka këtë problem, pasi duket në një formë pothuajse të njëjtë si ‘engjëlli’ i Victoria’s Secret. Të dyja motrat i shfaqën këmbët e tyre të holla dhe pa dhjam të enjten në Brentwood. Alessandra kishte veshur një […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Afërdita me veshje kombëtare

Afërdita Dreshaj ka vendosur ta festojë në mënyrë të veçantë ’28 Nëntorin’. Këngëtarja shqiptare nga Mali i Zi e ka postuar në Facebook një fotografi, në të cilën shihet me veshje kombëtare dhe me plis në dorë, si një ‘Shotë Galica moderne’. “Krenare me zemër”, ka shkruar Afërdita, që ka marrë shumë pëlqime nga adhuruesit […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

West ia shikon të pasmet Kimit

Kanye West duket se i ka për qejf të pasmet e famshme të Kim Kardashian. Reperi amerikan është ‘kapur’ nga fotografët duke ia shikuar prapanicën të fejuarës së tij, teksa po e shijonin ditën e ‘Thanksgiving’ në Miami. Për herë të parë, nëna e re e shfaqi stomakun e saj të rrafshtë tashmë dhe një […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Mbyllet “Kafeneja Jonë”

Bekimi dhe Muharremi, dy rolet e serialit “Kafeneja Jonë” kanë konfirmuar përfundimin e xhirimeve të serialit që do të emetohet për herë të fundit në RTK më 9 dhjetor. Kjo i ka zhgënjyer adhuruesit....

29 November, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels