ShowBiz – Page 808 – Lajmi.net

Aktuale

Festa e politikanëve

Pas angazhimeve të shumta gjatë tërë vitit, është koha për pushime edhe për politikanët. Presidenti i SHBA’ve, Barack Obama e ka postuar një fotografi, ku shihet së bashku me familjen e tij, për Festën e Krishtlindjeve. Edhe Kryeministri kanadez, Stephen Harper postoi fotografi me familjen. Atyre iu shtua edhe biznesmeni dhe politikani Mitt Romney, që […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Rita i festoi Krishtlindjet pa të dashurin

Rita Ora ka vendosur t’i shijojë festat e fundvitit pa të dashurin e saj, Calvin Harris. Këngëtarja shqiptare i ka postuar disa fotografi në rrjetin social Twitter, duke e shfaqur atmosferën që mbizotëroi në shtëpinë e saj në Londër. 23 vjeçarja në njërën fotografi shihet përpara bredhit të Vitit të Ri, ndërsa në një foto […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce me vajzën në videoklip

Vajza e Beyonce, Blue Ivy po rritet në shpejtësi. Ajo do t’i mbush dy vjet muajin tjetër dhe do të debutojë në videoklipin e parë në jetë, së bashku me nënën e saj. Këngëtarja amerikane e postoi një fotografi me vajzën e saj, me të cilën i festoi Krishtlindjet, sigurisht së bashku me bashkëshortin e […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Iris Shala në Kosovë

Iris Shala, shqiptarja që po e çmend botën me bukurinë e saj, do të qëndrojë sot në Prishtinë, në hapje të qendrës së Fitnessit dhe Bodybuildingut, GYM. Supermodelja kosovare, e cila është trajnere personale e Fitnessit, është zgjedhur ‘Playmate’ i muajit korrik 2013 në Gjermani, të cilën e shpall revista për meshkuj ‘Playboy, dhe do […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Festa e Afërditës

Afërdita Dreshaj e ka shijuar në maksimum festën e Krishtlindjeve. Modelja dhe këngëtarja shqiptare e ka postuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihet duke e quar një gotë verë të kuqe, përballë bredhit të vitit të ri, i cili është i rrethuar me disa dhurata të fundvitit. Siç dihet, bukuroshja shqiptare nga Mali […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Gena mbush xhepat në Australi

Gena do ta nis vitin e ri me këmbë të mbarë. Këngëtari nga Shqipëria ka marrë një ofertë të majme nga Australia, ku pritet ta kalojë muajin e parë të vitit 2014. Në fakt, ai ka marrë një ofertë prej 150 mijë eurosh, vetëm për të bërë muzikë në muajin janar. Praprakisht, njëri prej këngëtarëve […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna vjen provokuese për Krishtlindje

Ajo e zbuloi seksi kostumin e Babadimrit të hënën. Por, ideja e Rihannas për festimin e Krishtlindjeve kishte të bënte me ndezjen e nje cigareje, duke kërcyer dhe duke e kënduar këngën e Mariah Carey, ‘All i want for Cristmans’. Këngëtarja nga Barbados i ka postuar në Instagram disa foto, ku i shfaq këmbët e […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Federer në pritje të fëmijës të tretë

Roger Federer do të bëhet baba për herë të tretë. Bashkëshortja e tenistit të famshëm zviceran, Mirka, është shtatzënë dhe pritet të lind gjatë vitit të ardhshëm. Momentalisht, çifti ka dy vajza binjake, të lindura në korrik të vitit 2009, ndërsa shpreson që fëmija i tretë të jetë djalë. “Mirka dhe unë jemi shumë të […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Rita Ora e ‘nxehtë’ për Krishtlindje

Rita Ora është shfaqur e ‘nxehtë’ në mbrëmjen e 24 dhjetorit, për t’i festuar Krishtlindjet. Siç është bërë e zakonshme, 23 vjeçarja nuk i harroi fotografitë, të cilat i postoi në rrjetin social Instagram. Këngëtarja shqiptare dukej mjaft seksi, duke ua uruar festat e fundvitit të gjithë fansave të saj. Në foton e parë, këngëtarja […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Robbie mendon për kirurgjinë plastike

Me afrimin e 40 vjetorit, Robbie Williams ka filluar ta ndiejë peshën e viteve. Ish anëtari i ‘Take That’ frikësohet se me kalimin e viteve mund ta humb shkëlqimin dhe është i gatshëm për gjithçka, vetëm për ta evituar një ‘kolaps’ fizik. Sipas tabloidit britanik ‘The Sun’, Robbie po mendon seriozisht që t’i nënshtrohet kirurgjisë […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Balotelli i kthehet të dashurës

Mario Balotelli e Fanny Neguesha mund të kthehen së bashku. Për ta konfirmuar një gjë të tillë është përkujdesur futbollisti italian, i cili javë më parë kishte shkruar se ishte single dhe se po mendonte vetëm për futbollin. “E dashura ime nuk është goriziana, më vjen keq t’ju zhgënjej”, ka shkruar SuperMario në rrjetin social […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Stupcat paralajmërojnë emision të ri

Grupi i humorit ‘Stupcat’ kanë paralajmëruar nisjen e një emisioni të ri zbavitës, të cilin e kanë emërtuar ‘Mjegulla në Aeroport’. Këtë e kanë bërë të ditur anëtarët e këtij grupi përmes rrjetit social, Facebook. Në fotografi, përpos Vedat Bajamit, Osman Azemit dhe Mensur Safqiut, treshes së famshme të këtij grupi, shihen edhe këngëtaret: Genta […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce të çmend me trupin e saj

Beyoncé Knowles e ka publikuar videon e këngës së saj Yonce dhe kjo sigurisht se do t’i bëjë fansat e saj mjaft të lumtur. Këngëtarja amerikane duket mjaft seksi dhe provokuese në këtë videoklip, ku shihen edhe modelet e Victoria’s Secret si Chanel Iman, Joan Smalls e Jourdan Dunn. Ky klip i ngjason atij të […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna e dridh në ‘party’

Rihanna ka marrë pjesë në një ndejë të ‘çmendur’. Këngëtarja nga Barbados e kishte veshur uniformën e Babadimrit, ndërsa nën të kishte një palë pantallona të zinj, siç shihet edhe në fotografitë e postuara nga ajo në Instagram. Por, ndërkohë është postuar një video, ku shihet këngëtarja e famshme duke i dridhur të pasmet, në […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Këngëtarët mbushin xhepat për Vit të Ri

Festat e fundvitit njihen ndryshe si ditë të arta për artistët shqiptarë, të cilët arrijnë që falë këtyre festave të vjelin shuma të mëdha parash nga koncerte anembanë botës. Nga një hulumtim i “Bluetooth”, këngëtarë të tillë si Flori Mumajesi, Elvana Gjata, Sinan Hoxha, Poni, Artiola Toska, Noizy, Dafina Zeqiri, Tuna, Nora Istrefi etj., për […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Sëmuret Ardit Gjebrea

Ardit Gjebrea ka probleme me shëndetin. Këngëtari shqiptar, i cili është udhëheqës i spektaklit të përjavshëm në Klan, ‘E diela shqiptare’, nuk u paraqit të dielën që shkoi për ta drejtuar emisionit, për shkak së kishte probleme me tensionin. Ngarkesa e tepërt në punë ka bërë që ai të mos ndihej mirë fizikisht një javë […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Sofia Vergara në skenë

Duke i festuar festat e fundvitit me familjen e saj, Sofia Vergara i postoi disa fotografi në llogarinë e saj në ‘WhoSay’. Aktorja e ‘Modern Family’ buzëqeshi para aparatit, teksa pozoi me bikini nën rrezet e diellit në plazh. Ajo shkroi në fotografi: “Plazhi. S’ka më mirë se Meksiko”. Vergara u kishte thënë më parë […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Një unazë për Nicole Scherzinger

Lewis Hamilton e Nicole Scherzinger janë ndarë në muajin korrik, pasi i kaluan pesë vjet së bashku. Sipas miqve, piloti i Formula 1 duket më i vendosur se kurrë për ta rikthyer këngëtaren bukuroshe, sa që thuhet se e ka zgjedhur një unazë të shkëlqyeshme, me të cilën do t’i kërkojë asaj të martohen. “Propozimi […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Kate e quan djalin ‘Bear’

Kate Winslet i është shtuar listës së yjeve që kanë zgjedhur emra të vrazhdë për fëmijët e tyre. Aktorja amerikane, e cila u bë mama për herë të tretë më 7 dhjetor, ka vendosur ta quajë djalin e saj Bear, që në shqip do të thotë ari (arushë). “Janë mirë”, ka thënë një burim brenda […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Miranda provokuese

Fillimisht ua hoqi mendjen djemve me fotografitë mbresëlënëse të publikuara për ‘Harper’s Bazaar’, ndërsa tash Miranda Kerr vazhdon t’i ‘çmend’ të gjithë me fotografitë më të reja, ‘pa dorëza’, të realizuara për fotografin Terry Richardson. Modelja australiane shfaqet totalisht transparente dhe mjaft intime. Shijoni fotografitë me të brendshme të Mirandas....

23 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna për pushime në Barbados

Do të jetë një Krishtlindje e nxehtë në Barbados për Rihannan, e cila u kthye në shtëpi të shtunën, ku planifikon ta kalojë festën e shumëpritur, së bashku me familjen. Ylli i muzikës i ka shpërndarë disa fotografi, ku shihet duke u relaksuar në bikini së bashku më nënën e saj, para festave të fundvitit. […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Angela të bën për vete

Angela Martini është pa dyshim njëra prej femrave më tërheqëse shqiptare. Modelja nga Shqipëria po bën famë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës falë bukurisë së saj dhe trupit perfekt. Së fundmi, Angela ka rënë në ‘duar’ të fotografes me famë botërore, Victoria Janashvili, ku i shfaq linjat e saj perfekte të trupit....

23 December, 2013Lexo më shumë

Skena e fundit me Paul Walker

Vin Diesel e ka shpërndarë një fotografi në Facebook të dielën mbrëma, ku shihet së bashku me ish aktorin amerikan, Paul Walker, i cili ndërroi jetë javë më parë, pas aksidentit të tmerrshëm me veturë, së bashku me një mik të tij, që në atë rast ishte duke vozitur. Diesel ka shkruar se kjo ishte […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Babadimri Justin Bieber

Justin Bieber i ka postuar në rrjete sociale disa fotografi të tij, ku ndër të tjera shihet i veshur si Babadimër. Këngëtari kanadez e bëri këtë vetëm disa ditë pasi iu dha dhurata fëmijëve në një skenë filmi. Në këto fotografi shihet se 19 vjeçari e shijon shpërndarjen e dhuratave dhe afrimin e festave të […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

A ju kujtohet Pamela Anderson?

Dikur, Pamela Anderson ishte ëndërr e çdo mashkulli. Por, me ndërrimin e gjeneratave dhe me daljen në skenë të femrave tjera tërheqëse, ndoshta e kemi harruar paksa bukuroshen amerikane. Ajo e ka kaluar shumicën e kohës së fundit duke e ndryshuar stilin e flokëve, por Pamela i mbetet ende besnike stilit të saj seksi. Aktorja […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Bashkohen për Krishtlindje?

Lewis Hamilton e Nicole Scherzinger ishin ndarë muaj më parë, pas një lidhjeje të gjatë, e cila kishte nisur në muajin 2008. Tash që të dy mund të kthehen së bashku, sportisti 28 vjeç i është ‘lutur’ këngëtares amerikane që të qëndrojë afër tij për t’i kaluar festat e fundvitit dhe të mos largohet nga […]...

22 December, 2013Lexo më shumë

Sekreti i Beyonce

Beyoncé i ka zbuluar ‘trikat’ për mbajtjen e sekreteve, gjatë një takimi që pati në shkollën e teatrit të arteve vizuele. Këngëtarja e ‘Drunk in Love’ foli për metodën se si i mbajti sekretet për albumin ‘Visual’, edhe pse ajo bëri videospot në vende publike. Beyonce, e cila dukej për mrekulli, e pranon se pjesa […]...

22 December, 2013Lexo më shumë

Me bikini në pikë të dimrit

Maria Careyn nuk e ndal as dimri. Këngëtarja e njohur amerikane është shfaqur me bikini në pikë të dimrit. 43 vjeçarja e ka postuar një fotografi në Instagram, ku shihet duke e shetitur qenin e saj, e veshur vetëm në bikini të kuqe, ndërsa prapa saj shihet bora. Carey është nënë e dy binjakëve dhe […]...

22 December, 2013Lexo më shumë

DMX ia thotë valles

Reperi amerikan DMX nuk e mbylli eksperiencën kosovare vetëm me koncertin e mbajtur në sallën ‘1 Tetori’. Në fakt, ai ishte mysafir në një aheng dhe nuk kaloi lehtë pa kërcyer valle shqiptare. DMX u pa duke vallëzuar, edhe pse nuk ia kishte idenë e ‘trehapëshit’ në vallëzimin tradicional shqiptar. Sidoqoftë, reperi amerikan u kënaq […]...

22 December, 2013Lexo më shumë

‘Zogu’ i Zajminës

Zajmina Vasjari është njëra prej këngëtareve shqiptare më tërheqëse në estradë. Edhe pse nuk është parë shumë aktive kohëve të fundit, ajo ka bërë bujë me një gjest mjaft provokues. Gjatë performimit në një nga koncertet ku ka marrë pjesë, Vasjari ka provokuar egër publikun dhe fansat, duke bërë sjellje prej “vajze të keqe” dhe […]...

22 December, 2013Lexo më shumë

Babadimresha Beyonce

Ky është sezoni i Beyonce. Vetëm një javë pasi i ‘shokoi’ fansat, duke e sjell albumin e ri në mënyrë sekrete, ylli i muzikës edhe një herë e bëri një lëvizje të papritur, kur u paraqit në Massachusetts Walmart të premten. 32 vjeçarja ua bëri befasi mysafirëve të Walmart në Tewksbury, Mass., njofton ekskluzivisht ‘Us […]...

22 December, 2013Lexo më shumë

Wanda Nara, eksploduese në Instagram

Wanda Nara nuk ndalet së ‘obliguari’ njerëzit të flasin për të. 27 vjeçarja, pasi u nda nga ish bashkëshorti Maxi Lopez, e nisi një romancë me një tjetër futbollist, sulmuesin e Interit, Mauro Icardi. Bukuroshja argjentinase e ka zgjuar interesimin e mediave argjentinase, posaçësisht pas lidhjes së saj me futbollistin argjentinas. Çifti i ri po […]...

21 December, 2013Lexo më shumë

Adelina si një ‘bombë’

Adelina Berisha dita ditës po bëhet një ‘bombë’ e vërtetë. Këngëtarja prishtinase poston kohë pas kohe fotografi, ku e shfaq trupin e saj ‘bombastik’. Së fundmi, ajo e postoi në Facebook një fotografi, para nisjes për të performuar në Ferizaj. “Tonight in Inpresion clube Ferizaj City with Ronela M. Hajati and Samanta , thanks Lia […]...

21 December, 2013Lexo më shumë

DMX e ‘kalli’ Prishtinën

Reperi amerikan, DMX, e ka ‘kallë’ atmosferën mbrëmë në Sallën ‘1 Tetori’ në Prishtinë, në vazhdën e turneut të tij evropian. Salla ishte e mbushur me njerëz, të cilët e shijuan deri në maksimum performancën e shkëlqyeshme të DMX. Fansat e harruan zhgënjimin e javës së kaluar, kur kishin marrë vesh për shtyrjen e koncertit. […]...

21 December, 2013Lexo më shumë

Fjolla ‘shpërthyese’ në Maldive

Fjolla Morina vazhdon t’i kalojë pushimet në ishujt Maldive, që gjenden në Oqeanin Indian. Këngëtarja kosovare i ‘zbavit’ vazhdimisht fansat e saj nga distanca, duke sjell fotografi të saj nga ‘vendi i ngjarjes’. Së fundmi, këngëtarja e hitit ‘FB’ i ka publikuar në Facebook disa fotografi, ku shihet duke e shijuar detin e kristaltë. “My […]...

21 December, 2013Lexo më shumë

Dy milionë dollarë për një natë

Eminem e ka marrë një ofertë që nuk mund ta refuzojë. Reperit amerikan i janë ofruar 2 milionë dollarë, për të kënduar në ndejën NFL Owners Party gjatë javës së Super Bowl. Lajmin e ka konfirmuar TMZ. Ndër të tjera, Eminem do të marrë pjesë edhe në një darkë, në të cilën do të marrin […]...

21 December, 2013Lexo më shumë

Stiller ka ngrënë ‘peshkaqen të kalbur’

Filmi i fundit i Ben Stiller quhet “Ëndrrat sekrete të Walter Mitty” dhe është xhiruar pothuajse tërësisht në Islandë. Gjatë xhirimeve, aktori 48 vjeçar ka mbetur i habitur nga zakonet e ushqimit të popullatës lokale. “E kam pëlqyer këtë eksperiencë. Jam zhytura në pishinat vullkanike dhe kam ecur nëpër akullnaja të jashtëzakonshme. Edhe ushtrimi ishte […]...

21 December, 2013Lexo më shumë

Irina bën përshëndetje seksi për Krishtlindje

Pak ditë para Krishtlindjeve, modelja ruse Irina Shayk ka qenë protagoniste e një videoje mjaft provokuese, për revistën britanike ‘Love Magazine’, ku ua dërgon nga një përshëndetje të gjithë fansave të saj. E dashura e Cristiano Ronaldos shihet e mbuluar nga dritat e bredhit, ndërsa dukja e saj me të brendshme është mjaft seksi. Ajo […]...

20 December, 2013Lexo më shumë

Edhe Arbëri i ‘Ritmit të Rrugës’ i pret flokët

Pas Memli Krasniqit, edhe anëtari tjetër i rep grupit të njohur kosovar, Ritmi i Rrugës, Arbër Reçi, ka vendosur t’i japë fund ‘bishtalecit’, duke i prerë flokët. Arbëri e ka marrë këtë vendim dy javë më parë, kur edhe i shkurtoi flokët. Ai konsideroi se kishte ardhur koha për ndryshime, pasi i mbajti flokët e […]...

20 December, 2013Lexo më shumë

Leonora me veshje tradicionale

Leonora Jakupi njihet për veshjen e saj të zgjedhur, me fustane mjaft të bukur, që e kanë përcjellë gjatë tërë karrierës. Mirëpo, këngëtarja drenicase ka ndërruar paksa stil, gjatë xhirimeve për emisionet e Vitit të Ri në Radio Televizionin e Kosovës. Ajo shihet me veshje tradicionale, të cilat, dorën në zemër, i rrinë mjaft mirë. […]...

20 December, 2013Lexo më shumë

Rita si zemër

Rita Ora duket si zemër në fotografi, pasi u bë fytyra zyrtare e DKNY, e licencuar nga Aramis e Designer Fragances, pronë e grupit të kozmetikës, Estée Lauder. Këngëtarja shqiptare shihet në fotografi me një zemër në dorë, duke e reklamuar këtë kompani të aromës për sezonin pranverë-verë 2014. 23 vjeçarja ndër të tjera do […]...

20 December, 2013Lexo më shumë

Bieber injorohet nga Selena

Selena Gomez është duke e injoruar Justin Bieberin. Por, kjo nuk nënkupton se këngëtarja e re nuk e do më ish të dashurin e saj. Qarkullojnë zëra se ajo po e injoron 19 vjeçarin sepse dëshiron që ai të kthehet tek ajo. Në një intervistë për radion amerikane ‘Power 106’, këngëtari i ri kishte thënë […]...

20 December, 2013Lexo më shumë

Daffy provokuese për Vit të Ri

Dafina Zeqiri e ka ndjekur rrugën e Nora Istrefit, Leonora Jakupit dhe Tunës, duke e preferuar një veshje ekstravagante për xhirimet e emisioneve të Vitit të Ri. Këngëtarja e njohur kosovare ka vendosur për një veshje mjaft provokuese, e cila i zbulon disa pjesë të ‘ndishme’ të saj. Nuk dihet nëse këngëtarja llapjane e ka […]...

20 December, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble