ShowBiz – Page 756 – Lajmi.net

Aktuale

Fotografia më e pëlqyer në Instagram

Justin Bieber dhe Will Smith janë pjesë e fotografisë më të pëlqyer në rrjetin social Instagram, për vitin 2013. Fotografia e këngëtarit të ri kanadez dhe aktorit amerikan është pëlqyer nga 1,5 milionë njerëz. Ndërkaq, shtëpia e mallrave në Bangkok është vendi ku janë bërë më së shumti fotografi në Instagram për vitin që po […]...

15 December, 2013Lexo më shumë

Yjet përgatiten për festat e fundvitit

Festat e fundvitit janë në prag të derës dhe yjet kanë filluar të përgatiten për atmosferën magjike të festave. Nga dekorimet e shtëpive, duke kaluar në bredhin klasik të Vitit të Ri, apo një takim me Babadimrin. Këto janë disa nga fotografitë e postuara nga yjet e ‘show-bizit’ në rrjetet sociale....

14 December, 2013Lexo më shumë

Fustan me drita

Katy Perry ka treguar se si duhet performuar, gjatë paraqitjes së saj në ‘The Voice of Germany’. Këngëtarja amerikane e këndoi hitin e ri ‘Unconditionally’, ndërsa e kishte veshur një fustan të bardhë, që i ngjante një fustani martesor voluminoz. Mirëpo, e veçanta me drita të ngjyrave të llojllojshme, duke shkëlqyer në të gjitha anët. […]...

14 December, 2013Lexo më shumë

Madonna i mbush xhepat me para

Edhe pse është tashmë 55 vjeçare, kjo nuk e pengon Madonnan që t’i mbush ende xhepat me miliona dollarë. Në fakt, mbretërësha e popit gjendet në krye të listës së këngëtarëve që kanë përfituar më së shumti para në vitin 2013. Të paktën kështu shkruan revista amerikane ‘Forbes’, e specializuar për çështjet financiare, e cila […]...

14 December, 2013Lexo më shumë

Shtyhet koncerti i DMX në Prishtinë

Koncerti i DMX, i paraparë të mbahej sonte, është shtyrë për javën e ardhshme. Kështu ka njoftuar kompania kontraktuese për sjelljen e tij në Kosovë, NewERA entermainment. “Ne kemi qenë të gjithë në pritje për një natë të paharrueshme sonte me DMX. Për shkak të faktit se koncerti i tyre i mëparshëm është anuluar për […]...

14 December, 2013Lexo më shumë

Madonna i kalon Krishtlindjet me Sean Penn?

Qarkullojnë zëra që Madonna do t’i kalojë Krishtlindjet së bashku me Sean Penn. Ylli i muzikës së fundmi është ndarë nga i dashuri i saj, 25 vjeçari Brahim Zaibat, pas tri vjetësh lidhjeje, ndërsa tash duket se është afruar me ish të bashkëshortin, aq sa të dy janë parë së fundmi dorë për dore gjatë […]...

14 December, 2013Lexo më shumë

Ambrosio xheloze

Alessandra Ambrosio nuk është një grua xheloze, për shkak të aspektit të saj fizik, i cili e bën të ndihet e sigurt në vetveten. Por, kjo nuk do të thotë se ajo nuk është xheloze edhe në të dashurin e saj, biznismenin Jamie Mazur, me të cilin ka një vajzë, Anja, dhe një djalë, Noah. […]...

14 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce sjell albumin e ri

Beyonce e ka sjell albumin e saj të ri, pa paralajmërim. Këngëtarja amerikane ka njoftuar të premten se albumi i saj i ri është gati për shitje. 32 vjeçarja sjell 17 këngë në këtë album, përfshirë këtu edhe videoklipe. “Unë e shoh muzikën, jo vetëm e dëgjoj. Kur dëgjoj një tingull, menjëherë më rikthehet në […]...

13 December, 2013Lexo më shumë

Di Caprio me femra plot

Leonardo Di Caprio e Orlando Bloom kanë festuar si të çmendur, së bashku me 30 femra të zhveshura dhe provokuese. Ylli hollivudian i filmit ‘Titanic’ njihet si një fans i femrave latine dhe gjithmonë ka frekuentuar modele, si femra e tij e fundit, Toni Garrn, ndërsa Bloom po e shijon lirinë e sërishme, pasi është […]...

13 December, 2013Lexo më shumë

Kim do t’ia kalojë Beyonce’t

Kanye West ka deklaruar se shpreson që e dashura e tij, Kim Kardashian të bëhet perdormuese më e mirë se Beyonce. Në njërën prej intervistave të reperit amerikan, të dhëna për radion Chicago’s WGCI, Kanye ka thënë se Kim mund të bëhet më e madhe se ylli i R&B, bashkëshorte e reperit tjetër amerikan, Jay […]...

13 December, 2013Lexo më shumë

Boateng e Satta planifikojnë martesën

Melissa Satta e Kevin-Prince Boateng shumë shpejt mund të martohen. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja italiane, në intervistën për të përjavshmen ‘Chi’, ku ka shpjeguar se është e qetë dhe e lumtur që i fejuari i saj është ndarë definitivisht nga ish gruaja e tij. “Kevin e ka fituar divorcin nga gruaja e parë, Jennifer. […]...

13 December, 2013Lexo më shumë

Dietë për të pozuar në Playboy

Kush dëshiron famë, duhet të vuajë. Kjo është historia e Kate Moss dhe e sistemit të saj për të shkëlqyer për revistën erotike më të famshme në botë, Playboy. Për t’i festuar 40 vjetët e saj dhe 60 të revistës së themeluar nga Hugh Hefner, Kate është protagoniste në edicionin e numrit janar-shkurt, ku do […]...

12 December, 2013Lexo më shumë

Romantiku Kanye West

Kim Kardashian e ka definuar të fejuarin e saj aktual, Kanye West si njeriun më të ëmbël që e ka takuar ndonjëherë. Ylli i televizionit dhe reperi janë prindër të të voglës North West, ndërsa janë të gatshëm të martohen. “Ai me të vertetë është më i miri. Është personi më romantik dhe i ëmbël […]...

12 December, 2013Lexo më shumë

Kim i humbi 26 kilogramë

Kim Kardashian është hakmarrë ndaj atyre që e akuzonin për mbipeshë. Ylli i spektaklit dhe televizionit është shfaqur në bikini për kopertinën e numrit të fundit të Us Weekly, gjashtë muaj pasi e lindi vajzën e saj, North. Edhe pse fotografitë nuk duken të ‘vjedhura’ gjatë një dite plazhi, Kim thotë se ‘paparazzi’ e kanë […]...

12 December, 2013Lexo më shumë

Kim Kardashian e artë

Kim Kardashian është shfaqur me një fustan të verdhë dhe një pallto me të njëjtën ngjyrë, në eventin ‘The Hollywood Reporter’s 22nd Annual Women’ të Entertainment Breakfast të mërkurën në mëngjes. Ylli i televizionit dukej e mbuluar me ar, ndërsa më pas iu bashkua edhe i dashuri i saj, Kanye West, në tepihun e kuq. […]...

12 December, 2013Lexo më shumë

E ‘dridhin’ modelet

Modelja e Victoria’s Secret, Cara Delevigne ka bërë famë me një video të postuar, më shumë se famën që e kishte arritur deri tash në karrierë. Ajo e ka postuar këtë video, ku shihen disa modele të Victoria’s Secret duke e dridhur prapanicën prapa skenave të sfilimit të tyre. Protagoniste të kësaj videoje janë modelet […]...

12 December, 2013Lexo më shumë

Rita edhe më e nxehtë

Rita Ora vazhdon të zhvishet dhe të duket edhe më e nxehtë. Këngëtarja shqipare ka pozuar për linjën e veshjeve ‘Madonna’s Material Girl’, e cila është pronë e vajzës së ikonës së muzikës. 23 veçarja dukej për mrekulli, gjatë setit fotografik që e bëri në Miami, Florida të SHBA-ve. Rita e kishte veshur një ‘mini-dres’, […]...

11 December, 2013Lexo më shumë

Walker varroset në fundjavë

Pas ceremonisë komomorative të kësaj jave, familja e Paul Walker ka vendosur që funerali të mbahet gjatë fundjavës në Forest Laën Memorial Park. “Të gjitha detajet e funeralit duhet të konfirmohen ende”, ka deklaruar një burim për ‘E! News’. Ndër të tjera, ky burim konfirmon se për ta kompletuar ceremoninë do të ndihmojnë edhe miqtë […]...

11 December, 2013Lexo më shumë

Kate Winslet bëhet nënë

Kate Winslet e ka sjell në dritëdjalin e sj të tretë, në spitalin NHS në Sussex të Angli. “Nëna dhe djali janë mirë, ka njofruar zëdhënësi i aktores, pa dashur ta zbulojë emrin. Bëhet fjalë për djalin e parë të protagonistes së ‘Titanic’ me bashkëshortin e saj të tretë, Ned Rocknroll, me të cilin ishte […]...

11 December, 2013Lexo më shumë

Rita e nxehtë në dimër

Ka shumë pak femra që mund ta veshin një fustan të tillë, me belin shpluar, e të duken aq bukur në mes të dhjetorit. Por, të martën, këngëtarja shqiptare Rita Ora tregoi se mund ta mposht atë të ftohtë, derisa modeloi për ‘Material Girl’ në Miami. E dashura e DJ Calvin Harris, e cila së […]...

11 December, 2013Lexo më shumë

Nicky Minaj e zjarrtë

Nicki Minaj ka qenë mjaft e zjarrtë, teksa po shkonte në koncertin e Jay Z të hënën mbrëma, në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këngëtarja amerikane dukej bombastike, ndërsa ishte e shoqëruar nga, jo një, por dy truproje. Ajo e kishte veshur një fustan mjaft të ngushtë dhe dukej provokuese me pozimet […]...

11 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna e viziton Brownin

Ne e dimë se e dashura e Chris Brown, Karrueche Tran, do të ishte një vizitore e mirëseardhur në klinikën rehabilituese, por jo aq shumë edhe Rihanna. Mirëpo, mediat e huaja shkruajnë se këngëtarja nga Barbadosi ka shkuar për ta vizituar këngëtarin amerikan dhe është munduar që t’ shpëtojë syrit të kamerës dhe aparatit fotografik. […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

‘Lira’ martohet me Enisin

Fatmire Bajramaj i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar me futbollistin kosovar të Kaiserslauternit, Enis Alushi. Njëra prej futbollisteve më të mira në Gjermani, futbollistja nga Istogu, e ka konfirmuar martesën me Enisin përmes rrjetit social, Facebook. “Sapo u martuam. 10.12.2013. Zonja dhe Zotëri Alushi”, ka shkruar ‘Lira’. “Martesa është festuar vetëm me rrethin […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

Fergie kthehet në formë pas lindjes

Fergie është kthyer në formë të mirë pasi e ka sjell në jetë vogëlushin Axl Jack gjatë muajit gusht. Ajo e ka demonstruar këtë gjatë natës së bamirësisë së organizuar nga ‘Trevor Project’, e cila u mbajt të dielën mbrëma në Hollywood Palladium të Los Angelesit. Ajo ka shkelur në tepihun e kuq me një […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

Bredhi i Vitit të Ri

Lady Gaga vazhdon me çmenduritë e saj. Këngëtarja amerikane i ka befasuar të gjithë, kur është shfaqur me një bredh të Vitit të Ri në kokë, teksa po dilte nga një hotel i Londrës. Ajo kishte një veshje aspak të zakontë, si gjithmonë, me ngjyrë të kuqe dhe një palë pantallona, por ‘qershia mbi tortë’ […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

Në prehër të Babadimrit

Duke shpresuar në zbritje gjatë festave, Rita Ora e ka vizituar një dyqan të madh veshmbathjesh në Macy të New Yorkut, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në eventin ‘Material Girl Holiday Collection’. E veshur tërësisht në të zeza, me një jakne të lëkurës, gjithashtu të zezë, këngëtarja kosovare e ka shfrytëzuar rastin, duke i […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

Përfundoi ‘Kafeneja Jonë’

Seriali më i shikuar në Kosovë, “Kafeneja Jonë”, i ka dhënë fund eksperiencës së tij disavjeçare, pasi u transmetua episodi i fundit mbrëmë. I njohur edhe si “Te Oki”, seriali ka qenë ndër më të shikuarit prej lansimit të tij, në vitin 2005, ndërsa të hënën e pati episodin e 336-të dhe të fundit. Fundi […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

Vajza e Beckhamit

David Beckham është parë me vajzën e tij, Harper, të cilën e mbante në duar, teksa po e vendoste në pjesën e prapme të makinës, në Londrën Perëndimore. Një fotografi më e ëmbël ndërmjet një babai dhe një vajze dyvjeçare, nuk mund të gjendej diku tjetër. Ish futbollisti anglez dhe e bija e tij i […]...

10 December, 2013Lexo më shumë

Tyson nuk di të plaket

Ka një diferencë prej 25 vjetësh në këtë fotografi të Mike Tyson, por dallimi është shumë i vogël. Në fotografinë e majtë, ish boksieri amerikan shihet kur ishte në formën më të mirë, si 22 vjeç, në vitin 1988. Ndërsa, në atë të djathtë ai shihet në vitin 2013, si 47 vjeç, duke bërë nënshkrime […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Miranda ‘topless’

Miranda Kerr po e vazhdon karrierën e saj prej modele, dike konfirmuar se ndarja nga bashkëshorti i saj, Orlando Bloom, nuk ka lënë shenja tek ajo. Modelja australiane ka pozuar ‘topless’, për revistën ‘Harper’s Bazaar Australia’. 30 vjeçarja, nënë e një fëmije, Flynn, thotë se ende është në kontakte me Bloom, me të cilin i […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Shqiponja shqiptare, simbol veshjesh në Brazil

Disa nga komentuesit kanë reaguar menjëherë për të treguar se bëhet fjalë për simbolin shqiptar. Madje ka pasur të tillë që kanë shkruar se “Pato dëshiron të bëhet shqiptar”. E vërteta është se shqiponja dykrenore e flamurit tonë kombëtar është simbol i firmës së njohur të veshjeve në Brazil – “Cavalera”. Nëse hapni faqen e […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

E çmendura Lady Gaga

Lady Gaga ka vazhduar me çmenduritë e saj. Këngëtarja kontroverse nuk i ka lënë asgjë imagjinatës, duke u shfaqur mjaft provokuese, me të brendshme dhe një mantel të hapur, ndërsa kishte veshur pantallona ngjyrë portokalli. Edhe këpucët e saj të gjata dallonin nga njëra tjetra, në fotografitë e postuara gjatë vizitës së saj në Londër. […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Januzaj bën femër

Adnan Januzaj është bërë më në fund me femër. Futbollisti i ri kosovar thuhet se e ka nisur një lidhje me këngëtaren britanike Tulisa. Kështu shkruan uebfaqja caughtoffside.com, e cila është bazuar në spekulimet që po rrjedhin nga Twitteri. Ish anëtarja e grupit ‘N-Dubz’, aktualisht anëtare e jurisë në X-Factor, kishte një të kaluar me […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Vetëvendosje, koalicion me Stupcat?

Lëvizja Vetëvendosje deri tash nuk ka mundur ta gjejë  ndonjë parti të përshtatshme për të bërë koalicion. Por, duket se më në fund, partia e drejtuar nga Albin Kurti i ka gjetur njerëzit e përshtatshëm për të bashkëpunuar. Pas fitores në Prishtinë, Shpend Ahmeti, me anëtarët tjerë të partisë, Glauk Konjufca dhe Fisnik Ismajli, janë […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Bashkëpunon edhe me Gwen Stefani

Rita Ora po punon fort për albumin e saj të ri. Këngëtarja kosovare është nën mbrojtje të fortë nga RocNation dhe Jay Z, por në këtë moment, si bashkëpunëtorë të saj i ka shtuar edhe disa emra të mëdhenj të muzikës. Së fundmi, mediat e huaja kanë shkruar se Rita po bashkëpunon me yllin e […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

E rrahin vëllain e Paris Hiltonit

Lindsay Lohan nuk arrin ta gjejë paqen. Aktorja amerikane akuzohet se e ka ‘dirigjuar’ rrahjen e njërit prej të ftuarve në festën e mbajtur në Miami. Viktimë është një tjetër emër i njohur: Barron Hilton, pasardhës i rrjetit të hoteleve dhe vëlla i vogël i Paris Hilton. Ishte edhe ai njëri prej të ftuarve, në […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Në shitje ‘druri’ i aksidentit të Walker

Një person ka dashur të pasurohej menjëherë, duke e shfrytëzuar vdekjen e Paul Walker. Siç mëson TMZ, një shitës i kishte marrë disa mbetje të drurit të djegut, në të cilin u përplas makina në të cilën gjendej aktori amerikan, duke i vendosur ato në shitje në eBay. Ai kishte marrë gjashtë copa të vogla […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Rita Ora bashkëpunon me Prince

Rita Ora ka njoftuar se është duke bashkëpunuar me ikonën e pop muzikës, Prince, për albumin e saj të ri, i cili është në përfundim e sipër. “E kam takuar atë dhe ishte nder për mua të isha me të së bashku në të njëjtën studio”, ka thënë Rita, transmeton contactmusic.com. “Ne biseduam rreth disa […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Klum s’e do kirurgjinë plastike

Heidi Klum mbetet njëra prej modeleve të pakta që nuk i ka hyrë briskut, përkundër karrierës në pasarella. Përpos që është ende e kërkuar për të bërë fotografi dhe për sfilata, modelja gjermane është e kërkuar edhe në televizion, duke filluar nga ‘Project Runway’, një ‘talent show’ dedikuar botës së modës, ku Klum është producente […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Nicole s’do të martohet me Hamilton

Nicole Scherzinger dhe Lewis Hamilton e kanë kaluar lidhjen pesëvjeçare me rënie e ngritje, para se të ndaheshin përfundimisht në fillim të vitit 2013. Por, mediat britanike shkruajnë se ata ia kanë dhënë një mundësi tjetër njëri tjetrit dhe se kanë vendosur të provojnë t’i sistemojnë gjërat. Revista’E! News’ shkruan se piloti i Formula 1 […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Videot më të shikuara të vitit

Miley Cyrus, Pink e Rihanna janë pjesë e 10 videove më të shikuara të vitit 2013, sipas listës së Vevo. Kënga hit ‘Wrecking Ball’ nga Cyrus ka qenë dominuese për vitin që po e lëmë pas, me 371 milionë klikime nga mbarë bota. Madje, kjo këngë bëri sensacion, duke arritur në kuotën e 100 milionë […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

Familja e bashkuar

Flitej se Brad Pitt do t’i bashkohej bashkëshortes së tij Angelina Jolie në Sydney gjatë Krishtlindjeve. Mirëpo, aktori amerikan shkoi në Australi edhe më herët, të premten, duke iu bashkuar aktores amerikane, e cila së fundmi e ka nisur karrieren e regjisores. Çifti u pa në bordin e një jahti luksoz, të quajtur Ghost, në […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

Cyrus e provokon Babadimrin

Ajo e kaloi një vit si protagoniste me muzikën që e bëri. Mirëpo, Miley Cyrus ishte po aq kontroverse, me gjestet e saj në skenë. Këngëtarja amerikane ka vendosur ta mbyll vitin me një tjetër ‘provokim’, ku këtë radhë viktimë ishte Babadimri, në KIIS FM Jingle Ball të Los Angelesit, të premten mbrëma. E veshur […]...

7 December, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy