ShowBiz – Page 729 – Lajmi.net

Aktuale

Rihanna në klubin e Jay Z për Vit të Ri

Sipas E! News, Rihanna do ta kalojë Vitin e Ri në klubin e natës së Jay Z në New York. Ylli i ‘Pour It Up’ nuk e ka ndërmend të punojë më 31 dhjetor. Ajo preferon më shumë të heq dorë nga milionar, për ta festuar ardhjen e vitit të ri në shoqëri të miqve […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

Përlahen Tuna dhe Alketa

Megjithëse në ekran duket sikur nuk ka ndodhur asgjë, Tuna Sejdiu dhe Alketa Vejsiu nuk flasin me njëra-tjetrën. Burime të sigurta brenda produksionit thonë se, shkak për këtë zënkë mes dy bukurosheve bionde, është bërë një vonesë e tepruar e Tunës në provat gjenerale, e pasuar më tej me teka të tjera për grimin, duke […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

‘Party’ i çmendur nga Miley Cyrus

Miley Cyrus e ka organizuar një ‘party’ të çmendur, pas koncertit të Britney Spears në Las Vegas. Këngëtarja konroverse ishte protagoniste në këtë ndejë, ku morën pjesë edhe Kellan Lutz, Katy Perry dhe shumë njerëz të tjerë të famshëm. Cyrus ishte e pranishme në koncertin e Spears, që u mbajt në MGM Grand Hotel & […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

‘Zogu’ i Dafinës

Dafina Zeqiri është njëra prej femrave shqiptare më tërheqëse të momentit. Këngëtarja llapjane është shfaqur mjaft ekstravagante në xhirimet për Vitin e Ri, duke dhënë material të bollshëm. ‘Daffy’ e ka ndjekur rrugën e Tunës, duke e prekur ‘Zogun’, ndërsa pati raste kur provokoi edhe me të pasmet e saj. Këngëtarja e rritur në Suedi […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

Justin Bieber ka nevojë për pushim

Menaxheri i Justin Bieber po mundohet ta bind këngëtarin kanadez që ta bëjë një vit pushim në karrierën e tij artistike. Ylli i ri i muzikës i kishte shokuar të gjithë javën e kaluar, kur kishte deklaruar gjatë një interviste se dëshironte të pensionohej nga muzika, mirëpo menaxheri i tij, Scooter Braun e pranon se […]...

28 December, 2013Lexo më shumë

Britney kthehet furishëm

Britney Spears është kthyer furishëm në skenë, duke e hapur rezidencën e saj në Las Vegas, në një koncert i cili zgjati 90 minuta, duke i mahnitur 7,000 shikuesit e pranishëm, përfshirë këtu edhe yje si Miley Cyrus, Katy Perry, Selena Gomez e Adam Lambert. Shtatë lloje kostumesh, dy paruka dhe 23 këngë hite, e […]...

28 December, 2013Lexo më shumë

Beckham një baba model

Së fundmi, David Beckham ka qenë në qendër të spekulimeve se do ta marrë çmimin e ‘kavalierit’, vitin që vjen. Për t’ia dhënë këtë mirënjohje do të përkujdeset mbretëresha Elisabetta II, për kontributin e dhënë gjatë viteve të fundit në karrierën fubollistike dhe në sfera tjera. “Kam dëgjuar shumë këtë, por nuk e konsideroj një […]...

28 December, 2013Lexo më shumë

Angela e do një burrë shqiptar

Angela Martini ua ka shtuar shpresat meshkujve shqiptarë. Modelja e njohur shqiptare, në një intervistë për ‘Bluetooth’ thotë se ka filluar të mendojë ta gjejë një burrë nga vendlindja e saj. “Kam filluar të mendoj që duhet ta gjej një burrë shqiptar. Nuk e kam ditur që janë kaq të mirë. Unë kam bërë të […]...

28 December, 2013Lexo më shumë

Puthje për Miley Cyrus

Miley Cyrus nuk po mundet assesi ta fusë gjuhën brenda. Pasi u pa shpesh gjatë vitit me gjuhën jashtë, duke provokuar, këngëtarja 21 vjeçare e ka postuar një fotografi në rrjete sociale, ku shihet duke u puthur në buzë me shoqen e saj, Cara Delevingne. Ajo e ka postuar fotografinë, të cilën kanë mundur ta […]...

28 December, 2013Lexo më shumë

Shpat Deda vjen me këngën M’fal

Shpat Deda e ka lansuar këngën e tij më të re, M’fal. Këngëtari kosovar e publikoi të premten videoklipin e kësaj kënge, pjesë e albumit të tij të dytë, ‘Dathë’, që pritet të dalë në treg gjatë verës së vitit 2014. Deda e ka shkruar vetë këtë këngë, duke e bërë po ashtu muzikën, kurse […]...

28 December, 2013Lexo më shumë

Gjithçka në jetë është relative

Sipas Miley Cyrus, gjithçka është relative në jetë, edhe performancat e saj provokuese. Ylli 21 vjeç e njohur për hitin ‘Wrecking Ball’, e arriti kulmin pas lëvizjeve ekzibicionale gjatë ‘MTV Video Music Awards’ përkrah Robin Thicke. Përkundër faktit se ka përfunduar në faqet e para të gazetave për vallëzimet e saj provokuese, këngëtarja është e […]...

27 December, 2013Lexo më shumë

Taylor Swift, bamirësja e vitit

Taylor Swift e ka fituar titullin e yllit më bamirës të vitit 2013. Për të dytin vit me radhë, këngëtarja amerikane është në krye të renditjes ‘Celebs Gone Good’, të zgjedhur nga DoSomething.org, falë pjesëmarrjes së saj në ‘Winter White Gala’ të Londrës, e organizuar për të rinjtë e pastrehë dhe dhurimin e saj bujar […]...

27 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna, seksi bikini në Barbados

Rihanna po i shijon festat e fundvitit së bashku me familjen e saj në Barbados, në tokën e lindjes. Kjo ishte një mundësi ideale për ta veshur një seksi bikini dhe për t’u zbavitur në një plazh të vendlindjes së saj. 25 vjeçarja u shfaq mjaft tërheqëse dhe provokuese në festën e Krishtlindjeve, duke veshur […]...

27 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce ia realizon ëndrrën fanses me kancer

Për t’u realizuar dëshirat, mbi të gjitha për Krishtlindje, nevojitet të besosh me të vërtetë. Kjo i ka ndodhur edhe 12 vjeçares Taylon Davis, 12 vjeçare, një vajzë amerikane, e cila me tumor në tru nuk mund të shërohet, e kishte një dëshirë: ta takojë idhullin e saj të vetëm, Beyoncé. Me ndihmën e asociacionit […]...

27 December, 2013Lexo më shumë

‘Pensionohet’ Justin Bieber

Njëri prej këngëtarëve më të dashur në planet, Justin Bieber, e ka konfirmuar ‘pensionimin’ nga skena muzikore, duke e bërë një postim në rrjetin social, Twitter. “Mediat flasin shumë për mua, thonë plot gënjeshtra dhe duan që unë të dështoj. Por, unë nuk do t’ju lë kurrë, do ta kem një jetë me stil”, ka […]...

27 December, 2013Lexo më shumë

Kim po e kthen formën ideale

Kim Kardashian së fundmi ka treguar se i ka humbur 26 kilogramë, falë dietës Atkins. Ylli i televizonit amerikan megjithatë nuk është e kënaqur me rezultatin e dietës së saj të paslindjes, kështu që është duke e ndjekur një regjim ushtrimesh në palestër. E fejuara e Kanye West është parë duke shkuar në palestër në […]...

27 December, 2013Lexo më shumë

Diellza festive

Atmosfera festive ka arritur në shtëpinë e Diellza Kolgecit. Modelja dhe këngëtarja kosovare e ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i përshëndetur fansat e saj, duke bërë disa fotografi pranë bredhit të Vitit të Ri, me një gotë verë të kuqe në dorë, e veshur si një Babadimreshë dhe me qenin e saj, me […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Çka ka Shakira që po qanë?

Shakira nuk ka dashur ta lë të vetëm duke qajtur djalin e saj, Milan, duke iu bashkangjitur në ‘vaj’. Në fakt, këngëtarja kolumbiane e ka postuar një fotografi në rrjetet sociale, ku shihet së bashku me djalin, gjatë festës së Krishtlindjeve. Sigurisht, bashkëshorti i saj, futbollisti Gerard Pique, që me gjatë e ka bërë fotografinë, […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna me stil

Ajo është njëra prej solo artisteve më të famshme në mbarë botën, por kur Rihanna të kthehet në shtëpinë e saj në Barbados, ajo mundohet të jetë sa më e thjeshtë. Fansat e saj nuk mund t’u besonin syve kur e panë këngëtaren në një shoping festiv për nder të Krishtlindjeve 25 vjeçarja ishte e […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Festa e politikanëve

Pas angazhimeve të shumta gjatë tërë vitit, është koha për pushime edhe për politikanët. Presidenti i SHBA’ve, Barack Obama e ka postuar një fotografi, ku shihet së bashku me familjen e tij, për Festën e Krishtlindjeve. Edhe Kryeministri kanadez, Stephen Harper postoi fotografi me familjen. Atyre iu shtua edhe biznesmeni dhe politikani Mitt Romney, që […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Rita i festoi Krishtlindjet pa të dashurin

Rita Ora ka vendosur t’i shijojë festat e fundvitit pa të dashurin e saj, Calvin Harris. Këngëtarja shqiptare i ka postuar disa fotografi në rrjetin social Twitter, duke e shfaqur atmosferën që mbizotëroi në shtëpinë e saj në Londër. 23 vjeçarja në njërën fotografi shihet përpara bredhit të Vitit të Ri, ndërsa në një foto […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce me vajzën në videoklip

Vajza e Beyonce, Blue Ivy po rritet në shpejtësi. Ajo do t’i mbush dy vjet muajin tjetër dhe do të debutojë në videoklipin e parë në jetë, së bashku me nënën e saj. Këngëtarja amerikane e postoi një fotografi me vajzën e saj, me të cilën i festoi Krishtlindjet, sigurisht së bashku me bashkëshortin e […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Iris Shala në Kosovë

Iris Shala, shqiptarja që po e çmend botën me bukurinë e saj, do të qëndrojë sot në Prishtinë, në hapje të qendrës së Fitnessit dhe Bodybuildingut, GYM. Supermodelja kosovare, e cila është trajnere personale e Fitnessit, është zgjedhur ‘Playmate’ i muajit korrik 2013 në Gjermani, të cilën e shpall revista për meshkuj ‘Playboy, dhe do […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Festa e Afërditës

Afërdita Dreshaj e ka shijuar në maksimum festën e Krishtlindjeve. Modelja dhe këngëtarja shqiptare e ka postuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihet duke e quar një gotë verë të kuqe, përballë bredhit të vitit të ri, i cili është i rrethuar me disa dhurata të fundvitit. Siç dihet, bukuroshja shqiptare nga Mali […]...

26 December, 2013Lexo më shumë

Gena mbush xhepat në Australi

Gena do ta nis vitin e ri me këmbë të mbarë. Këngëtari nga Shqipëria ka marrë një ofertë të majme nga Australia, ku pritet ta kalojë muajin e parë të vitit 2014. Në fakt, ai ka marrë një ofertë prej 150 mijë eurosh, vetëm për të bërë muzikë në muajin janar. Praprakisht, njëri prej këngëtarëve […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna vjen provokuese për Krishtlindje

Ajo e zbuloi seksi kostumin e Babadimrit të hënën. Por, ideja e Rihannas për festimin e Krishtlindjeve kishte të bënte me ndezjen e nje cigareje, duke kërcyer dhe duke e kënduar këngën e Mariah Carey, ‘All i want for Cristmans’. Këngëtarja nga Barbados i ka postuar në Instagram disa foto, ku i shfaq këmbët e […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Federer në pritje të fëmijës të tretë

Roger Federer do të bëhet baba për herë të tretë. Bashkëshortja e tenistit të famshëm zviceran, Mirka, është shtatzënë dhe pritet të lind gjatë vitit të ardhshëm. Momentalisht, çifti ka dy vajza binjake, të lindura në korrik të vitit 2009, ndërsa shpreson që fëmija i tretë të jetë djalë. “Mirka dhe unë jemi shumë të […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Rita Ora e ‘nxehtë’ për Krishtlindje

Rita Ora është shfaqur e ‘nxehtë’ në mbrëmjen e 24 dhjetorit, për t’i festuar Krishtlindjet. Siç është bërë e zakonshme, 23 vjeçarja nuk i harroi fotografitë, të cilat i postoi në rrjetin social Instagram. Këngëtarja shqiptare dukej mjaft seksi, duke ua uruar festat e fundvitit të gjithë fansave të saj. Në foton e parë, këngëtarja […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Robbie mendon për kirurgjinë plastike

Me afrimin e 40 vjetorit, Robbie Williams ka filluar ta ndiejë peshën e viteve. Ish anëtari i ‘Take That’ frikësohet se me kalimin e viteve mund ta humb shkëlqimin dhe është i gatshëm për gjithçka, vetëm për ta evituar një ‘kolaps’ fizik. Sipas tabloidit britanik ‘The Sun’, Robbie po mendon seriozisht që t’i nënshtrohet kirurgjisë […]...

25 December, 2013Lexo më shumë

Balotelli i kthehet të dashurës

Mario Balotelli e Fanny Neguesha mund të kthehen së bashku. Për ta konfirmuar një gjë të tillë është përkujdesur futbollisti italian, i cili javë më parë kishte shkruar se ishte single dhe se po mendonte vetëm për futbollin. “E dashura ime nuk është goriziana, më vjen keq t’ju zhgënjej”, ka shkruar SuperMario në rrjetin social […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Stupcat paralajmërojnë emision të ri

Grupi i humorit ‘Stupcat’ kanë paralajmëruar nisjen e një emisioni të ri zbavitës, të cilin e kanë emërtuar ‘Mjegulla në Aeroport’. Këtë e kanë bërë të ditur anëtarët e këtij grupi përmes rrjetit social, Facebook. Në fotografi, përpos Vedat Bajamit, Osman Azemit dhe Mensur Safqiut, treshes së famshme të këtij grupi, shihen edhe këngëtaret: Genta […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce të çmend me trupin e saj

Beyoncé Knowles e ka publikuar videon e këngës së saj Yonce dhe kjo sigurisht se do t’i bëjë fansat e saj mjaft të lumtur. Këngëtarja amerikane duket mjaft seksi dhe provokuese në këtë videoklip, ku shihen edhe modelet e Victoria’s Secret si Chanel Iman, Joan Smalls e Jourdan Dunn. Ky klip i ngjason atij të […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna e dridh në ‘party’

Rihanna ka marrë pjesë në një ndejë të ‘çmendur’. Këngëtarja nga Barbados e kishte veshur uniformën e Babadimrit, ndërsa nën të kishte një palë pantallona të zinj, siç shihet edhe në fotografitë e postuara nga ajo në Instagram. Por, ndërkohë është postuar një video, ku shihet këngëtarja e famshme duke i dridhur të pasmet, në […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Këngëtarët mbushin xhepat për Vit të Ri

Festat e fundvitit njihen ndryshe si ditë të arta për artistët shqiptarë, të cilët arrijnë që falë këtyre festave të vjelin shuma të mëdha parash nga koncerte anembanë botës. Nga një hulumtim i “Bluetooth”, këngëtarë të tillë si Flori Mumajesi, Elvana Gjata, Sinan Hoxha, Poni, Artiola Toska, Noizy, Dafina Zeqiri, Tuna, Nora Istrefi etj., për […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Sëmuret Ardit Gjebrea

Ardit Gjebrea ka probleme me shëndetin. Këngëtari shqiptar, i cili është udhëheqës i spektaklit të përjavshëm në Klan, ‘E diela shqiptare’, nuk u paraqit të dielën që shkoi për ta drejtuar emisionit, për shkak së kishte probleme me tensionin. Ngarkesa e tepërt në punë ka bërë që ai të mos ndihej mirë fizikisht një javë […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Sofia Vergara në skenë

Duke i festuar festat e fundvitit me familjen e saj, Sofia Vergara i postoi disa fotografi në llogarinë e saj në ‘WhoSay’. Aktorja e ‘Modern Family’ buzëqeshi para aparatit, teksa pozoi me bikini nën rrezet e diellit në plazh. Ajo shkroi në fotografi: “Plazhi. S’ka më mirë se Meksiko”. Vergara u kishte thënë më parë […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Një unazë për Nicole Scherzinger

Lewis Hamilton e Nicole Scherzinger janë ndarë në muajin korrik, pasi i kaluan pesë vjet së bashku. Sipas miqve, piloti i Formula 1 duket më i vendosur se kurrë për ta rikthyer këngëtaren bukuroshe, sa që thuhet se e ka zgjedhur një unazë të shkëlqyeshme, me të cilën do t’i kërkojë asaj të martohen. “Propozimi […]...

24 December, 2013Lexo më shumë

Kate e quan djalin ‘Bear’

Kate Winslet i është shtuar listës së yjeve që kanë zgjedhur emra të vrazhdë për fëmijët e tyre. Aktorja amerikane, e cila u bë mama për herë të tretë më 7 dhjetor, ka vendosur ta quajë djalin e saj Bear, që në shqip do të thotë ari (arushë). “Janë mirë”, ka thënë një burim brenda […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Miranda provokuese

Fillimisht ua hoqi mendjen djemve me fotografitë mbresëlënëse të publikuara për ‘Harper’s Bazaar’, ndërsa tash Miranda Kerr vazhdon t’i ‘çmend’ të gjithë me fotografitë më të reja, ‘pa dorëza’, të realizuara për fotografin Terry Richardson. Modelja australiane shfaqet totalisht transparente dhe mjaft intime. Shijoni fotografitë me të brendshme të Mirandas....

23 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna për pushime në Barbados

Do të jetë një Krishtlindje e nxehtë në Barbados për Rihannan, e cila u kthye në shtëpi të shtunën, ku planifikon ta kalojë festën e shumëpritur, së bashku me familjen. Ylli i muzikës i ka shpërndarë disa fotografi, ku shihet duke u relaksuar në bikini së bashku më nënën e saj, para festave të fundvitit. […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Angela të bën për vete

Angela Martini është pa dyshim njëra prej femrave më tërheqëse shqiptare. Modelja nga Shqipëria po bën famë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës falë bukurisë së saj dhe trupit perfekt. Së fundmi, Angela ka rënë në ‘duar’ të fotografes me famë botërore, Victoria Janashvili, ku i shfaq linjat e saj perfekte të trupit....

23 December, 2013Lexo më shumë

Skena e fundit me Paul Walker

Vin Diesel e ka shpërndarë një fotografi në Facebook të dielën mbrëma, ku shihet së bashku me ish aktorin amerikan, Paul Walker, i cili ndërroi jetë javë më parë, pas aksidentit të tmerrshëm me veturë, së bashku me një mik të tij, që në atë rast ishte duke vozitur. Diesel ka shkruar se kjo ishte […]...

23 December, 2013Lexo më shumë

Babadimri Justin Bieber

Justin Bieber i ka postuar në rrjete sociale disa fotografi të tij, ku ndër të tjera shihet i veshur si Babadimër. Këngëtari kanadez e bëri këtë vetëm disa ditë pasi iu dha dhurata fëmijëve në një skenë filmi. Në këto fotografi shihet se 19 vjeçari e shijon shpërndarjen e dhuratave dhe afrimin e festave të […]...

23 December, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2