ShowBiz – Page 699 – Lajmi.net

Aktuale

Fotografi me buzë të fryra

Duke e bërë atë që di më së miri. Kim Kardashian ka shpjeguar se si duhet bërë vetes një fotografi ideale. Për të gjitha vashat, ajo ka treguar se duhet fryrë buzët, për t’u dukur më bukur dhe më tërheqëse në fotografi. ‘Show-girl’ amerikane i ka postuar këto fotografi për miliona fansa të saj në […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Nicky Minaj shpërthyese

A ju kujtohet Nicki Minaj? Ka kohë që nuk kemi folur për të, kështu që ajo e ka gjetur mënyrën që ta marrim nëpër gojë sërish, në një mënyrë apo tjetrën. Pra, çfarë ka bërë? A e ka publikuar ndonjë këngë të re? A e ka bërë ndonjë album apo si po shkon karrierë e […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Harris u kthye nga Amerika për Ritën

Calvin Harris udhëtoi plot 15,000 milje, vetëm për ta kaluar natën me të dashurën e tij, Rita Ora, në ditëlindjen e saj. DJ skocez i bëri fillimisht 5,000 milje për të udhëtuar me aeroplan nga Los Angelesi për në Londër, për t’iu bashkuar Ritës në ditëlindjen e saj të 23-të. Ndërsa më pas, ai e […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Miranda Kerr, gati nudo

Miranda Kerr ka pozuar pothuajse e zhveshur, në një video të realizuar nga i-D magazine. Në filmimin e shkurtër, modelja tregoi më shumë se që duhej. 30 vjeçarja di se si t’i bëjë për vete kamerat dhe skenën, me pamjen e saj mbresëlënëse. Ish modelja e Victoria’s Secret është ‘konfrontuar’ me modelet tjera, por dukej […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna humane

Rihanna e ka treguar anën e saj humane, duke dhuruar 100,000 dollarë, për t’i ndihmuar njerëzit e prekur nga tajfuni Haiyan në Filipine. Këngëtarja nga Barbadosi i ka dhuruar paratë tek UNICEF-i (United Nations Children’s Fund) dhe i ka inkurajuar fansat e saj që të ndihmojnë, sado që të kenë mundësi. “Emergjencat bëjnë lajm, por […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Bieber, fotografi me fanset

Justin Bieber ka zbarkuar në Australi, ku po e mban një seri koncertesh. Ylli kanadez do t’i mbajë tetë net spektakli në qytete të ndryshme të kontinentit të ‘Kangurëve’. Ndërkohë, 19 vjeçari ua ka realizuar ëndrrën disa fanseve të tij të ‘çmendura’, duke u ndalur për t’i bërë disa fotografi me to. Sigurisht, fanset kanë […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Atletja Jennifer Lopez

Jennifer Lopez është parë duke vrapuar, gjatë pushimit nga xhirimet e filmit të saj të fundit, ‘The Boy Next Door’. Aktorja dhe këngëtarja amerikane i shijoi rrezet e diellit dhe muzikën, teksa vraponte në ‘Antelope Valley’ të California të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.   44 vjeçarja dukej në formë të mirë dhe po mbahet […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Rita ‘zbulon’ të brendshmet

Rita Ora e ka festuar mbrëmë ditëlindjen e saj të 23-të së bashku me të dashurin e saj, DJ Calvin Harris në restorantin Hakkasan, para se t’u bashkohej fytyrave të famshme, përfshirë këtu edhe Kelly Brook, duke e shijuar jetën e natës në ‘Box Night Club’ të Londrës. E veshur me një fustan të kuq, […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Rihannas dhe Drake, iu çel sabahu bashkë

Rihanna dhe Drake duket se kanë më shumë se shoqëri në mes vete. 25 vjeçarja dhe këngëtari amerikan duket se e kanë kaluar një natë eksituese së bashku. Këngëtarja nga Barbadosi kishte shkuar për ta ndjekur koncertin e 27 vjeçarit në Los Angeles, respektivisht në palestrën ‘Staples Center’, ndërsa më pas raportohet ta kenë vazhduar […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Martesë para vdekjes

Kah mesi i vitit 2013, Leslie Rivera, nxënëse e shkollës së mesme nga Murrieta e Californias, SHBA, e kishte marrë vesh se ishte prekur nga kanceri. Pas diagnozave të tmerrshme, Leslie diplomoi menjëherë dhe më pas u shtrua në spital për ta nisur kurimin. Përkrah saj gjendej i dashuri Daniel Mendez, i cili e mbështeti […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Në shtrat me katër qenë

Ajo ndoshta nuk mund ta ketë të dashurin e saj Liam Hemsworth në krahë. Mirëpo, Miley Cyrus nuk e ka ndërmend të ndihet e vetmuar, pasi ajo çdo mëngjes zgjohet nën shoqërimin e katër qenve të saj, që e rrethojnë në shtratin e saj. Këngëtarja amerikane, e cila të shtunën i mbushi 21 vjet, i […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Katie Price na prezanton djalin

Katie Price e ka postuar një fotografi, ku shihet së bashku me beben Jett Riviera dhe me bashkëshortin e saj Kieran Hayler, edhe pse flitej se mund ta angazhonte një infermiere të maternitetit. Kjo është vetëm fotografia e dytë e vogëlushit Jett, të cilën ‘Jordan’ e ka shpërndarë në rrjetin social Twitter, kështu që ajo […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Rita ndihet yll për ditëlindje

Rita Ora po e feston ditëlindjen e 23-të sot. Ylli i muzikës e ka postuar një fotografi në Twitter, ku ka treguar se është gati për festë, të cilën do ta bëjë sonte në orët e vona të natës. “Është ditëlindja ime, sot më lejohet të jem yll. Faleminderit prej të gjithëve për urimet që […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Fotot më të nxehta të Kate Upton

Kate Upton është njëra prej femrave më seksi në botë për momentin. Fotografi të saj të shumta qarkullojnë në internet, por uebfaqja likes.com i ka zgjedhur 10 fotografitë më të nxehta të modeles dhe aktores amerikane, prej mijëra sosh sa mund t’i shohësh në internet. Sigurisht trupi perfekt ia mundëson që të zhvishet në pjesën […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Pesë gjëra që duhet t’i dini për Ritën

Rita Ora i ka mbushur 23 vjet sot, ndërsa ne ju ftojmë të njiheni me pesë gjëra të cilat nuk i keni ditur për këngëtaren shqiptare me famë botërore, nga aktrimi në të kaluarën, tek eksperienca që e bëri të ndihet sikur Princesha Diana. 1. Rita ndihet si Princesha Diana Edhe pse Rita ka jetuar […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Shkëlqen Nicole Scherzinger

Nicole Scherzinger po e shijon jetën në Londër. Këngëtarja amerikane është anëtare e jurisë në spektaklin ‘X-Factor’, por në ndërkohë nuk po e lë anash as jetën e natës. Ajo është parë duke shkuar për të ngrënë darkë në Mr. Chow të Londrës, ndërsa dukej si një mbretëreshë. Këngëtarja e hitit “Don’t Hold Your Breath” […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Fluturon, fluturon, Justin Bieber

Justin Bieber me siguri dëshiron të mendojë për veten si një ‘djall i guximshëm’. Këngëtari kanadez ka rrezikuar shumë, duke kërcyer nga një lartësi goxha e madhe, derisa po i kalonte pushimet ditëve të fundit në Hawaii, më saktësisht në plazhin ‘Shipwreck Beach‘. 19 vjeçari u incizua duke kërcyer nga një shkëmb, edhe pse në […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Beckham kompleton shtëpinë e re

Ai është pensionuar nga futbolli, ndërsa bashkëshortja e saj po ashtu ka mbetur larg karrierës muzikore. Mirëpo, ata mbeten çifti më i famshëm në Britaninë e Madhe. 38 vjeçari e ka kompletuar shtëpinë prej 40 milionë funtesh, duke përfshirë edhe dhoma ekstra si ai i sallonit të flokëve, për manikyr dhe pediker, për ‘make’up’, dhomë […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Transformimi i Christina Aguileras

Çfarë diference për një vit! Christina Aguilera i ka dhënë fund mbipeshës, duke e rikthyer trupin vital, të cilin jemi mësuar t’ia shohim në të kaluarën.   Këngëtarja amerikane u paraqit të dielën në ‘2013 American Music Awards’ në Los Angeles dhe dukej për mrekulli me një fustan të bardhë, kur pozoi para fotografëve të […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Kate Upton, e ‘fortë’ në plazh

Duke punuar në fundjavë, Kate Upton ka përfunduar në plazh, për disa fotografi që bëri në Malibu të Californias. Modelja amerikane kishte veshur pantallona të shkurtër, ndërsa në pjesën e epërme e kishte ekspozuar gjoksin perfekt.   Ajo i ka publikuar disa fotografi, disa prej tyre pranë një kali, ndërsa ka shkruar në Twitter: “Një […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna e prezanton nanën

Spektakli ‘2013 American Music Awards’ ka qenë i mbushur me yje të muzikës, të cilët shfaqën performanca të llojllojshme. Por, një nga momentet më të mira të natës ishte kur Rihanna e mori çmimin ‘Icon Award’, të cilin e prezantoi nëna e saj, Monica Baithwaite. “Rihanna, jam mjaft krenare me ty sonte”, ka thënë nëna […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Taylor Swift, artistja e vitit

Fansat e Taylor Swift kanë qenë protagonistë edhe një herë, duke e votuar atë në ‘American Music Awards’ si artisten e vitit për herë të tretë. Këngëtarja amerikane e fitoi të dielën mbrëma këtë çmim, duke ia dhënë asaj postin e lideres, me katër trofe. Justin Timberlake ishte i dyti me tre trofe, duke i […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Rita s’i lë fqinjët të flenë

Rita Ora ka shkaktuar probleme, vetëm disa ditë pasi u kthye në Londër nga Miami, ku kishte pësuar kolaps, gjatë një seti fotografik. Këngëtarja me prejardhje shqiptare është kërcënuar me dëbim nga banesa ku qëndron në Londrën Perëndimore, pasi ka injoruar paralajmërimet nga pronari i banesës.   Këngëtarja me famë botërore kishte lëshuar muzikë me […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Nuk e mbyta Michael Jacksonin

Conrad Murray e ka dhënë intervistën e parë pasi i kaloi dy vjet në burg, për shkak të akuzës për vrasje të Michael Jackson. “Unë nuk e kam mbytur Michael Jacksonin. Ai ishte i varur nga medikamentet. Michael Jackson e mbyti aksidentalisht Michael Jacksonin”, ka thënë fillimisht ish mjeku personal i legjendës së muzikës. Kardiologu […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Rikthehen Backstreet Boys

Grupi ‘Backstreet Boys’ është i gatshëm të rikthehet me një performancë gjatë këtij fundviti. Adoleshentët e dikurshëm të suksesshëm, do të bëhen bashkë gjatë festës së Krishtlindjeve, ku do të paraqiten në Washington, së bashku me Sheryl Crow, Anna Kendrick, Janelle Monáe e Pat Monahan. Këtë festival, të 32-in me radhë do ta udhëheq Hugh […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Sheryl Crow s’di të plaket

Sheryl Crow s’di të plaket. Këngëtarja amerikane, në fotografinë në të djathtë, gjatë një gala mbrëmjeje të mbajtur në New York të SHBA-ve këtë vit, duket si një femër e re, edhe pse tash është 51 vjeç, nënë e dy fëmijëve. Këngëtarja e hitit ‘All I Wanna Do’, në të majtë shihet në fotografinë që […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Jay Z e tradhtoi Beyoncen?

Martesa e Jay Z me Beyonce është duke u lëkundur, pas spekulimeve të fundit se reperi amerikan e ka tradhtuar bashkëshorten e tij me modelen belge Claudia Scheelen. 27 vjeçarja, në vitin 2012 Miss Belgjika, është një fanse e madhe e Jay Z. Madje, ajo ka rrëfyer për tabloidin britanik ‘The Mirror’, se muajin e […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Angelina Jolie me film të ri

Angelina Jolie i është drejtuar skenës, për filmin e saj të ri ‘Unbroken’. Aktorja amerikane po qëndron në Sydney të Australisë, ku është duke u xhiruar ky film. Ylli i filmit e kishte zgjedhur për ta veshur një fustan të gjatë të thjeshtë, të zi, dhe syze dielli, duke qenë në qendër të vëmendjes nga […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna tifoze

Ndërkohë që po punon me reperin Eminem për spotin e këngës së re, Rihanna ka gjetur kohë për zbavitje, duke e vizituar palestrën sportive ‘Staples Centre’ të Los Angelesit, për ta përcjellë një ndeshje basketbolli të NBA-së. Këngëtarja nga Barbados ka qenë e shoqëruar me një mikeshë dhe nga një tifoz i vogël i LA […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Robbie Williams i mbjell flokët

Mërzia të shkatërron. Për këtë, pyeteni Robbie Williamsin. Këngëtari britanik, i ftuar në emisionin ‘Graham Norton Show’, së fundmi e pranoi se është duke e bërë një ‘riparim’ të flokëve, duke e shfrytëzuar mungesën e angazhimeve profesionale. “Jetoj në Los Angeles qe një kohë dhe e dini si thonë: Nëse mbetesh për një kohë të […]...

23 November, 2013Lexo më shumë

Eminem bashkohet me ish gruan?

Eminem mund ta rikthejë në ‘jetë’ shumë shpejt lidhjen e tij me ish gruan, Kim Mathers, njofton nëna e kësaj të fundit. Duke folur nga shtëpia të cilën e ndan me Kim, diku jashtë Detroitit, ish vjehrra e reperit amerikan, Kathy Sluck ka thënë se vajza e saj shihet me Eminemin gjatë tërë kohës.   […]...

23 November, 2013Lexo më shumë

E dashura seksi e Adam Levine

Ditë më parë, Adam Levine e fitoi çmimin e mashkullit më seksi në botë për vitin 2013. Por, as e dashura e tij nuk mbetet aspak prapa. Behati Prinsloo e ka shfaqur trupin e saj perfekt, teksa po lahej në det.   Modelja e Victoria’s Secret dukej për mrekulli në bikini ngjyrë pink dhe të […]...

23 November, 2013Lexo më shumë

Kur dashuria s’njeh moshë

Më të mira biondet apo zeshkanet? Për aktorët, e rëndësishme është që të jenë të reja. Ky është gjykimi i secilit, kur i shohim çiftet e njohura. Nëse George Clooney nuk e ka zgjedhur ende të dashurën e ardhshme të re, janë shumë kolegë të tij që janë bashkuar me femra shumë më të reja. […]...

23 November, 2013Lexo më shumë

Rita planifikon pushim romantik

Rita Ora dhe Calvin Harris janë duke e planifikuar një pushim romantik, për ta rindezur dashurinë e tyre. Këngëtarja e hitit ‘How We Do’ dje DJ, janë këshilluar nga nëna e këngëtares që ta bëjnë një udhëtim në një të largët të Irlandës, i cili do t’i ndihmonte që ta përforcojnë lidhjen e tyre gjashtë […]...

23 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna ‘hot’ në Instagram

Rihanna është njëra prej femrave më seksi në planet. Nga këmbët e saj të gjata, të cilat i ka siguruar për 1 milion dollarë, tek linjat e theksuara të trupit, të cilat ia mundësojnë të vesh çdo gjë (ose asgjë), nuk është befasi që bukuroshja nga Barbadosi mund ta mbush një magazinë me fotografi, si […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

Nicole e shijon ‘Luna Parkun’

Nicole Scherzinger e ka shijuar për një natë ‘Luna Parkun’ në Londër, për t’i ikur sadopak lodhjes nga ‘X Factor’, ku është anëtare e jurisë.   Këngëtarja amerikane e shijoi këtë kënaqësi në Hyde Park’s Winter Wonderland, së bashku me disa prej konkurruesve. Nicole, së bashku me Gary Barlow, vendosën që ta sfidojnë frikën, duke […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna me ‘haverin’ Eminem

Rihanna duket se e ka ‘haver’ të mirë Eminemin. Këngëtarja nga Barbados e konfirmon këtë fakt në këtë fotografi, ku ia vendos dorën në qafë këngëtarit amerikan.   Dyshja pritet ta incizojë shumë shpejt spotin e këngës që e realizuan së bashku, ‘The Monster’. Rihanna duket e buzëqeshur, ndërsa Eminem serioz dhe paqësor, në fotografinë […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

E shijojnë basketbollin

Së fundmi kishte spekulime se martesa në mes të Beyonce dhe Jay Z po shkon drejt fundit. Mirëpo, çifti i njohur amerikan i ka heshtur spekuluesit, duke e shikuar të bashkuar një ndeshje basketbolli, të enjten mbrëma. Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mirror’, reperi amerikan po dilte shumë natën kohëve të fundit, gjë e cila nuk […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

Rita kthehet në shtëpi

Rita Ora është rikthyer në Britani, me një pamje të freskët dhe me syze, pas kolapsit që e pësoi në Miami të Floridas, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si shkak i dehidratimit dhe lodhjes nga vapa. 22 vjeçarja u shtrua në spital të hënën, ndërsa ishte duke e bërë një set fotografik për linjën […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

Fobi nga varrezat

Protagoniste absolute në edicionin e fundit të ‘Dancing with the Stars’, në mes polemikash dhe gjykimesh, e lënduar në mënyrë të pabesueshme direkt në televizion, Anna Oxa (Iliriana Hoxha) vazhdon të ‘godasë’. Këngëtarja italiane, me prejardhje shqiptare, ka fobi të madhe dhe terrorizohet nga varrezat. Aq shumë sa që gjithmonë rri së paku një kilometër […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

Nëse do ishin gjallë…

Disa prej talenteve më të mëdhenj të muzikës moderne patën jetë të shkurtër, edhe pse veprat e tyre nuk do të harrohen kurrë. Fansat janë kureshtarë se çka do të bënte Jimi Hendrix me kitarë në vazhdim të jetës, pasi ai ‘shkoi’ kur ishte 27 vjeç. Apo, si do të vazhdonte John Lennon me muzikën […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

‘Dridhjet’ e Rihannas e çmendin Boltin

Usain Bolt i është bashkuar listës së gjatë të njerëzve nëpër botë që e komentuan videon e këngëtares Rihanna. Njeriu më i shpejtë në botë është mahnitur nga vallëzimi provokues i këngëtares amerikane, e cila e ‘dridhte’ në mënyrë të çmendur prapanicën. Në kripin 30 sekondësh, ‘RiRi’ tregoi se ka talent edhe për vallëzim, krahas këndimit, […]...

21 November, 2013Lexo më shumë

Bieber mësoi nga Will Smith

Justin Bieber ia di për nder aktorit Will Smith, për ndikimin që pati tek ai, në zhvillimin e karrierës. Këngëtari amerikan i ka thënë magazinës ‘Hollywood Reporter’ se ai ishte këshilluar çdo javë me mentorin e tij. “Me të kam biseduar për çdo çështje, emocionale apo në aspekte të tjera. Ai ishte mentori im më […]...

21 November, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble