ShowBiz – Page 679 – Lajmi.net

Aktuale

Rishfaqet Rita

Ajo i frikësoi të gjithë kur kolapsi gjatë një seti fotografik në Miami, Florida, të hënën. Por, Rita Ora duket se po shërohet si është më së miri, teksa u shfaq në ballkonin e hotelit ku është vendosur, pasi u lëshua nga spitali. 22 vjeçarja u fotografua pasi kishte dalë për të marrë ajër të […]...

20 November, 2013Lexo më shumë

Nëna e padisiplinuar

Pas dy fëmijëve, Gwen Stefani dhe bashkëshorti i saj, rokeri Gavin Rossdale, e presin fëmijën e tretë. Shtatzënia duket se nuk po e pengon në angazhimet me punë, por as për ato më të zakonshmet. Biondja e ‘No Doubt’, në fakt, së fundmi është parë në evenimente të ndryshme në shoqëri të personazheve tjerë të […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

‘Party’ me vasha të zhveshura

Ndeja e Justin Bieber, e mbajtur të premten mbrëma, është përshkuar nga vasha të zhveshura dhe të zjarrta, të cilat i kanë shoqëruar dhe zbavitur mysafirët, njofton TMZ. Këngëtari kanadez e kishte organizuar një ndejë speciale, duke bërë kontratë me të gjithë të pranishmit, që të mos flasin, në të kundërtën do të gjobiteshin me […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Brittany Murphy ishte helmuar?

Është hapur në mënyrë të papritur rasti i Brittany Murphy, aktorja që kishte ndërruar jetë në vitin 2009, që vlerësohej në atë kohë për shkaqe të natyrshme. Babai i saj i ka analizuar disa fragmente organike të vajzës dhe të bashkëshortit të saj, Simon Monjack, i cili kishte vdekur për shkaqe natyrore 5 muaj pas […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Rita është mirë

Pas kolapsit që pati një ditë më parë, gjendja shëndetësore e Rita Orës është duke u përmirësuar. Këngëtarja shqiptare vazhdon të qëndrojë në spital, në Miami të Shteteve të Bashkuara, por nuk pritet të rrijë aty edhe gjatë. 22 vjeçarja po trajtohet në spitalin ‘Mount Sinai Hospital Miami’, nën përkujdesjen e mjekëve, pasi i ra […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Dëshiron të bëhet si Beyonce

Khloé Kardashian është një fanse e deklaruar e Beyoncé. Nuk po flasim vetëm për muzikën, por edhe për bukurinë dhe stilin e saj të jetës. Aq sa, në një intervistë për BBC Radio 1, 29 vjeçarja i ka thënë DJ Nick Grimshawt (udhëheqës i emisionit) se dëshiron të jetojë si diva e muzikës së paku […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

‘Shkundet’ e dashura e Balotellit

E dashura e Mario Balotellit, Fanny Neguesha e ka shfaqur talentin e saj në vallëzim. Në një video të publikuar në Youtube, modelja belge, e cila banon në Paris të Francës, shihet me disa mikesha të saj duke u ‘shkundur’ në një shtëpi. Fanny, një valltare e klipeve muzikore, së bashku me mikeshat e saj […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Ritës i bie të fikët

Rita Ora ka përfunduar në spital, pasi i ra të fikët, teksa po ecte në një rrugë të Miami Beach, në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore nuk ndihej mirë dhe përfundoi në tokë, ndërsa më pas arriti autoambulanca dhe e dërgoi në spitalin më të afërt, njoftojnë mediat […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Longoria e lavdëron veten

Eva Longoria ka arritur sukses në rolin e Gabrielle Solis, një modele sensuale, por me pak ‘tru’, në serialin amerikan ‘Desperate Housewives’. Por, në realitet, ajo është krejt ndryshe në personazh, posaçërisht kur bëhet fjalë për mënyrën e të shprehurit. “Shumë njerëz befasohen se si flas dhe se sa jam inteligjente”, ka thënë Longoria për […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

U rrit djali i Pitt-Jolie

U rrit me prind. Maddox, i biri i të famshmëve Angelina Jolie e Brad Pitt, është rritur sa s’ta merr mendja. Çifti hollivudian e prezantuan djalin e tyre, 12 vjeç, gjatë ‘Governors Awards’ në Hollywood, ku u Pitt dhe Jolie u paraqitën së bashku pas tre muajsh. Maddox është fëmija më i madh i çiftit, […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Nënat dhe bijat e Hollywoodit

Raporti nënë-vajzë është njëra prej lidhjeve më të forta dhe edhe në Hollywood është e mundshme të shohësh shembuj të mirë. Dashuritë shkojnë, martesat përfundojnë, por për femrat e famshme është shumë e rëndësishme lidhja dhe raporti me vajzat e tyre. Ka prej vajzave që janë ende të reja, por që, qysh tash e ndjekin […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Bëhen bashkë

Së bashku përsëri! Brad Pitt e Angelina Jolie janë ribashkuar pas disa muajsh ‘ndarjeje’, derisa aktorja e mori në Hollywood një çmim humanitar. Ata ishin në qendër të vëmendjes së këtij evenimenti. Në tre muajt e fundit, ata nuk ishin parë së bashku, për shkak të obligimeve që kishin në punët e tyre, por jo […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Ndejë private, gjobë për ‘spiunët’

Justin Bieber bëri një ndejë të premten mbrëma, ndërsa ishte e lirë për mysafirët. Por, nëse ata e thonë vetëm një fjalë kur të dalin jashtë, do të gjobiten me 3 milionë dollarë. Mysafirët dhe punëtorët e nënshkruan një marrëveshje besimi, siç mëson TMZ, ku ata janë marrë vesh që të mos shkruajnë në telefon […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna, shumë mirë e dridhë

Rihanna, siç nuk e keni parë kurrë më parë. Këngëtarja nga Barbadosi e ka shfaqur talentin e saj të pazbuluar deri më tash, duke vallëzuar në mënyrë mahnitëse, por gjithsesi edhe provokuese. Vetëm disa ditë pasi u pa në një striptiz bar së bashku me këngëtarin Drake, ‘RiRi’ u shfaq në New Orleans, në një […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna shet 10 milionë albume

Albumet e Rihannas po shiten si ‘hallve’. Këngëtarja nga Barbados e ka kaluar shifrën e 10 milionë albumeve të shitur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njofton Nielsen SoundScan. Katalogu i divës së muzikës u shit për 5,000 kopje tjera javën e shkuar, duke e quar në 10.001,000 kopje të shitura. Albumi i saj i fundit, […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Rita i kthehet punës në bar

Rita Ora është rikthyer të punojë në barin e babait të saj, për ta kujtuar veten në jetën para famës. 22 vjeçarja u rikthye në ‘Queens Arms’ në Kilburn, në veri-perëndim të Londrës, për ta kujtuar se sa e vështirë ishte jeta e saj, dhe se ku ka arritur ajo tash. Njëra prej atyre që […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Beyonce do ende fëmijë

Rrini të qetë. Disa ditë më parë thuhej se Beyonce dhe Jay Z po shkojnë drejt ndarjes, por siç mëson ekskluzivisht HollywoodLife.com, këto ishin vetëm thashetheme. Madje, familja mund të rritet së shpejti. “Ata nuk do të ndahen”, thotë një burim i besueshëm. Madje, këngëtarja amerikane thuhet se dëshiron ta ketë edhe një bebe me […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Borxhi i Rihannas

Rihanna është paditur nga një kompani, të cilës ia ka borxh 70 mijë funte, për organizimin e ceremonisë së fundit të gjyshes së saj, e cila kishte ndërruar jetë. Këngëtarja nga Barbados ishte zotuar se do t’i hiqte krejt shpenzimet, kur Clara “Dolly” Braithwaite vdiq nga kanceri. Mirëpo, pas më shumë se një viti, 25 […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

E ndihmon i dashuri

Rita Ora thotë se i dashuri i saj, Calvin Harris po e ndihmon atë në albumin e saj të dytë. Këngëtarja e ‘Shine Ya Light’ ka pasur një agjendë të ngjeshur në vitin 2013 dhe thotë se është ndjenjë e madhe që e ka takuar një njeri si Calvin, i cili e ka mbështetur dhe […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Zeta-Jones në depresion

Marrëveshje dypalëshe apo jo, Catherine Zeta-Jones ndarja me Michael Douglas ka pasur efekte shkatërruese, sa që aktorja e njohur uellsiane nuk arrin të bie në vete assesi. Atë nuk po mund ta ngushëllojë as kontrata ‘ad hoc’ e ndarjes, nga e cila do të përfitojë shumë para. Sipas magazinës angleze Closer, Catherine nuk po arrin […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Bieber fjeti me ‘porno-star’

Femra e cila e kishte filmuar Justin Bieberin duke fjetur në Brazil nuk mund të jetë një lavire. Por, ajo është paguar për të bërë seks, të paktën kështu thonë uebfaqet pornografike. ‘TMZ’ ka mësuar nga HotMovies.com se Tati Neves, modelja braziliane që e xhiroi kripin e shkurtër dhe që fjeti me këngëtarin kanadez, para […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

Rita provokuese

Rita Ora është shfaqur mjaft provokuese, në një fotografi të postuar së fundit në rrjetet sociale. Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka ditur të jetë gjithmonë me stil, por ndonjëherë paraqitet shumë ekstravagante. Ajo shihet me një veshje që tregon më shumë se që duhet tek gjoksi, e cila ka bërë bujë në botën e internetit. […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

E kërcënuan me vdekje

Femra e cila e luajti karakterin e Lara Croft në video lojën ‘Tomb Raider’ është kërcënuar me vdekje, njofton TMZ. Camilla Luddington është tashmë e njohur dhe dikujt duket se kjo po i pengon. Camilla e ka marrë një mesazh në llogarinë e saj në rrjetin social Twitter muajin e kaluar, në të cilin shkruante […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

Beyoncé, vashë beqare?

Njëri prej çifteve më të famshëm në botë, këngëtarja Beyonce Knowles dje reperi Jay Z – emri i vërtetë Shawn Carter, po shkon drejt ndarjes. Sipas Hollywoodlife.com, këngëtari amerikan nuk i ka përmbushur detyrat si burrë dhe si baba. Derisa Beyoncé ishte në Australi për një turne të saj, Jay Z e vizitoi atë dhe […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

Bieber, në borxh për majmun

Justin Bieber ka disa probleme me para dhe e gjithë kjo për shkak të majmunit të tij. Kthehemi në muajin mars, kur majmuni i Bieberit, Mally, ishte ‘konfiskuar’ nga zyrtarët gjermanë, kur këngëtari kanadez ishte munduar ta fuste në këtë vend kafshën, pa e marrë lejen, gjatë turneut ‘Believe’, njofton magazina ‘People’. Pasi i mungonte […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

Diaz–Upton, dashuri në Twitter

Cameron Diaz dhe Kate Upton ia kanë shprehur dashurinë njëra tjetrës në rrjet social. Vetëm pesë ditë pasi aktorja 41 vjeçare iu bashkua zyrtarisht Twitterit, supermodelja ia dërgoi asaj një koment të ëmbël shoqes së saj. “Jam mjaft e ngazëlluar. Personi më i jashtëzakonshëm i është bashkuar Twitterit”, ka shkruar 21 vjeçarja. Ndërkohë, Diaz iu […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Timberlake donte të vriste

Justin Timberlake ka zbuluar se kishte momente kur donte t’i vriste të gjithë. “Më shkonin në nerva të gjithë. Doja t’i vrisja të gjithë”, deklaroi këngëtari i njohur amerikan, mjaft i dashur, sidomos nga gjinia femërore. 32 vjeçari ka folur për revistën ‘GQ Men of the Year’ rreth rinisë në Memphis, duke thënë se ky […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Mbretëresha e bardhë: Rita apo Gaga?

Lady Gaga e Rita Ora, janë ndër femrat më të famshme ‘të bardha’ në botë. Ato ndër të tjera janë nominuar për femrën e vitit 2013.   Me stilet e tyre karakteristike, këngëtarja me prejardhje italiane dhe ajo me prejardhje kosovare, janë protagoniste në mediumet ndërkombëtare.   Gaga njihet si këngëtarja e ‘çmendur’, ndërsa Rita […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Mesazhi i Ritës për armët kimike

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka bërë thirrje që shqiptarët ta ngrënë zërin për të mos lejuar ardhjen e armëve kimike siriane në Shqipëri. Në një mesazh të saj, ajo ka thënë se është e terrorizuar nga ajo që po ndodh në Shqipëri. “Sapo ka marrë disa mesazhe nga fansat e mi, që […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna në klub striptizi

Nuk është hera e parë që Drake apo Rihanna e vizitojnë një klub striptizi dhe kjo em gjase nuk do të jetë as e fundit. ‘Radar’ ka njoftuar se të dyja yjet ishin në klubin ‘VLive strip’ në Houston të mërkurën mbrëma, ku shpenzuan para në rolin e konsumatorëve.   Kjo uebfaqe ka raportuar se […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

‘Mbulohet’ Beyonce!

Në pamje të parë, ajo duket si një grua e bukur myslimane duke dalë nga studio prestigjioze e Los Angelesit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Por, nëse e vështroni me kujdes, ata sy do të ju duken të njohur. Po, s’ka dyshim se ky është shikimi i Beyonce.     32 vjeçarja u mundua […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Më fal Argjentinë

Justin Bieber u ka kërkuar falje fansave në Argjentinë, pasi u akuzua për ‘keqtrajtim’ të flamurit të këtij vendi. Gjatë koncertit në Buenos Aires të shtunën, ai shihej duke e përdorur mbajtësin e mikrofonit, me të cilin e hiqte flamurin argjentinas, lajm ky që bëri bujë të madhe në vendin jug-amerikan, sa që flitej se […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Ushqimet e Obamas

Kur lideri i botës së lirë është i lirë ta shijojë një ushqim të shëndetshëm, ai e injoron ushqimin e gruas së tij dhe shkon ta shijojë një copë mishi të freskët lope. Shefi i Shtëpisë së Bardhë, Sam Kass, e ka zbuluar këtë sekret shtetëror për TMZ. Kjo normalisht nuk ka të bëjë domosdoshmërisht […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna e lëshon shtëpinë me qira

Rihanna i ka marrë të gjitha ‘plaçkat’ nga shtëpia e saj në Pacific Palisades, Los Angeles. Diva e muzikës nuk është duke e shitur rezidencën e saj, por po mendon ta lëshojë me qira për 65,000 dollarë në muaj. Këngëtarja nga Barbados e kishte blerë shtëpinë gjigante për 12 milionë dollarë. Ajo përfshin 7 dhoma […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Të brendshmet 10 milionëshe

Candice Swanepoel ka qenë protagoniste e spektaklit Victoria’s Secret Fashion Show 2013, që u mbajt të mërkurën mbrëma në Manhattan të New Yorkut, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.   Ajo vlente miliona dollarë me pamjen e saj mbresëlënëse. Por, nuk mjafton vetëm bukuria dhe trupi i saj. Po flasim për të brendshmet e saj […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Bieber rrezikon burgun

Justin Bieber mund ta vuajë burgimin, nëse zyrtarët argjentinas vendosin ta akuzojnë atë për trajtimin e flamurit të këtij vendi si një ‘mbeturinë’ në koncertin e fundit. Mirëpo, kampi i këngëtarit kanadez i ka thënë TMZ-së se ai nuk e ka pasur ndërmend asnjëherë që ta nënvlerësojë një simbol kombëtar. Gjatë koncertit në Buenos Aires […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Mariah Carey e urren ‘American Idol’

Mariah Carey nuk mund të ishte e lumtur pa e lë prapa krahëve kompeticionin ‘American Idol’. Këngëtarja e hitit ‘Art of Letting Go’, e cila shërbeu një sezon në juri, në kompeticionin muzikor të ‘Fox’, përkrah Nicki Minaj, Randy Jackson e Keith Urban, ka dhënë deklarata të rënda gjatë një interviste për emisionin ‘Hot 97’s’, […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

‘Engjëjt’ e Victoria’s Secret ‘fluturojnë’ në skenë

Modelet e Victoria’s Secret janë rikthyer të mërkurën mbrëma në skenë në New York City, ku kanë prezantuar disa prej brendshmeve më seksi të para ndonjëherë. Këtë vit, ‘engjëjt’ Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Behati Prinsloo, Candice Swanepoel, Doutzen Kroes, Karlie Kloss, Lily Aldridge e Lindsay Ellingson, dukeshin në formë të shkëlqyeshme, së bashku me disa […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Katy Perry, mbretëreshë e Twitterit

Katy Perry është mbretëresha e re e Twitterit, pasi e ka arritur shifrën e 47 milionë ndjekësve, duke ia rrëmbyer primatin këngëtarit të ri Justin Bieber. Këngëtarja amerikane ishte fituese e çmimit ‘Best Female’ në spektaklin e fundit ‘Mtv Europe Music Awards’. Asaj ja bëjnë ‘follow’ 57,570 mijë njerëz në ditë, ndërsa ka 5218 ‘tweets’. […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Dëmshpërblim për Michael Jacksonin

Lufta për vdekjen e Michael Jacksonit nuk ka marrë fund ende, sepse Katherine Jackson ka bërë apel për verdiktin e fundit të jurisë, njofton TMZ. Siç dihet, juria ka vendosur që AEG nuk është përgjegjëse për vdekjen e ‘MJ’, duke konkluduar se kompania nuk kishte gabuar me punësimin e Dr. Conrad Murray. Nëna e këngëtarit […]...

13 November, 2013Lexo më shumë

Kim ndalet nga policia

Kim Kardashian është ndalur nga policia pasi ka vozitur shpejtë në rrugët e ngarkuara të Los Angelesit. Ky incident ka shkaktuar kaos në trafik, njoftoi policia.  Siç njofton uebfaqja TMZ.com, ajo ishte duke u munduar t’u shmangej fotografëve, duke bërë lëvizje të shumta dhe të ndaluara, duke kaluar në trakën tjetër. Siç raportohet, rreth pesë […]...

13 November, 2013Lexo më shumë

Hundët e rregulluara

Yjet e Hollywoodit i bashkojnë dy karakteristika: e para është dhëmbët e bukur dhe pothuajse perfektë, dhe e dyta – një hundë si e një kukulle. Por, a është e gjithë kjo falë nënës natyrë? Jo gjithmonë. Nëse i krahasojmë fotografitë aktuale me ato të së kaluarës, dyshimi hiqet menjëherë. Kirurgjia e bën të veten.  […]...

13 November, 2013Lexo më shumë

Dieta e mrekullive

Cristina Aguilera ishte model për vashat amerikane, por edhe më gjerë, për trupin e saj seksi, në vitet e rinisë, kur kishte bërë ‘boom’. Por, në vitet e fundit ajo e kishte lëshuar në ‘ler’ dhe ishte trashur jashtëzakonisht shumë, si rezultat i lindjes dhe mospërkujdesjes për shëndetin. Mirëpo, këngëtarja amerikane e ka marrë me […]...

13 November, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2