ShowBiz – Page 606 – Lajmi.net

Aktuale

Vetëvendosje, koalicion me Stupcat?

Lëvizja Vetëvendosje deri tash nuk ka mundur ta gjejë  ndonjë parti të përshtatshme për të bërë koalicion. Por, duket se më në fund, partia e drejtuar nga Albin Kurti i ka gjetur njerëzit e përshtatshëm për të bashkëpunuar. Pas fitores në Prishtinë, Shpend Ahmeti, me anëtarët tjerë të partisë, Glauk Konjufca dhe Fisnik Ismajli, janë […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Bashkëpunon edhe me Gwen Stefani

Rita Ora po punon fort për albumin e saj të ri. Këngëtarja kosovare është nën mbrojtje të fortë nga RocNation dhe Jay Z, por në këtë moment, si bashkëpunëtorë të saj i ka shtuar edhe disa emra të mëdhenj të muzikës. Së fundmi, mediat e huaja kanë shkruar se Rita po bashkëpunon me yllin e […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

E rrahin vëllain e Paris Hiltonit

Lindsay Lohan nuk arrin ta gjejë paqen. Aktorja amerikane akuzohet se e ka ‘dirigjuar’ rrahjen e njërit prej të ftuarve në festën e mbajtur në Miami. Viktimë është një tjetër emër i njohur: Barron Hilton, pasardhës i rrjetit të hoteleve dhe vëlla i vogël i Paris Hilton. Ishte edhe ai njëri prej të ftuarve, në […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Në shitje ‘druri’ i aksidentit të Walker

Një person ka dashur të pasurohej menjëherë, duke e shfrytëzuar vdekjen e Paul Walker. Siç mëson TMZ, një shitës i kishte marrë disa mbetje të drurit të djegut, në të cilin u përplas makina në të cilën gjendej aktori amerikan, duke i vendosur ato në shitje në eBay. Ai kishte marrë gjashtë copa të vogla […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Rita Ora bashkëpunon me Prince

Rita Ora ka njoftuar se është duke bashkëpunuar me ikonën e pop muzikës, Prince, për albumin e saj të ri, i cili është në përfundim e sipër. “E kam takuar atë dhe ishte nder për mua të isha me të së bashku në të njëjtën studio”, ka thënë Rita, transmeton contactmusic.com. “Ne biseduam rreth disa […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Klum s’e do kirurgjinë plastike

Heidi Klum mbetet njëra prej modeleve të pakta që nuk i ka hyrë briskut, përkundër karrierës në pasarella. Përpos që është ende e kërkuar për të bërë fotografi dhe për sfilata, modelja gjermane është e kërkuar edhe në televizion, duke filluar nga ‘Project Runway’, një ‘talent show’ dedikuar botës së modës, ku Klum është producente […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Nicole s’do të martohet me Hamilton

Nicole Scherzinger dhe Lewis Hamilton e kanë kaluar lidhjen pesëvjeçare me rënie e ngritje, para se të ndaheshin përfundimisht në fillim të vitit 2013. Por, mediat britanike shkruajnë se ata ia kanë dhënë një mundësi tjetër njëri tjetrit dhe se kanë vendosur të provojnë t’i sistemojnë gjërat. Revista’E! News’ shkruan se piloti i Formula 1 […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Videot më të shikuara të vitit

Miley Cyrus, Pink e Rihanna janë pjesë e 10 videove më të shikuara të vitit 2013, sipas listës së Vevo. Kënga hit ‘Wrecking Ball’ nga Cyrus ka qenë dominuese për vitin që po e lëmë pas, me 371 milionë klikime nga mbarë bota. Madje, kjo këngë bëri sensacion, duke arritur në kuotën e 100 milionë […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

Familja e bashkuar

Flitej se Brad Pitt do t’i bashkohej bashkëshortes së tij Angelina Jolie në Sydney gjatë Krishtlindjeve. Mirëpo, aktori amerikan shkoi në Australi edhe më herët, të premten, duke iu bashkuar aktores amerikane, e cila së fundmi e ka nisur karrieren e regjisores. Çifti u pa në bordin e një jahti luksoz, të quajtur Ghost, në […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

Cyrus e provokon Babadimrin

Ajo e kaloi një vit si protagoniste me muzikën që e bëri. Mirëpo, Miley Cyrus ishte po aq kontroverse, me gjestet e saj në skenë. Këngëtarja amerikane ka vendosur ta mbyll vitin me një tjetër ‘provokim’, ku këtë radhë viktimë ishte Babadimri, në KIIS FM Jingle Ball të Los Angelesit, të premten mbrëma. E veshur […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

Kitara njëmilionëshe e Bob Dylan’it

Kitara elektrike e këngëtarit amerikan, Bob Dylan, në të cilën ai luajti në manifestimin e njohur Newport Folk Festival, në vitin 1965, është shitur për afro një milion dollarë amerikanë. Në ankandin e kompanisë Christie në New York, kitara është shitur mbrëmë për 965 mijë dollarë amerikanë, që është rekord borëtor për kitarë. Ky instrument […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

J.Lo femër me stil

Jennier Lopez ka qenë gjithmonë femër me stil. Këngëtarja, njëherësh aktorja amerikane, ka ditur të vishet në mënyrë speciale. 44 vjeçarja u shfaq mjaft trendi, teksa po shkonte për t’i kompletuar dokumentat e divorcit me ish bashkëshortin e saj, Marc Anthony, me të cilin ishte ndarë 18 muaj më parë. Lopez kishte veshur pantallona interesante, […]...

7 December, 2013Lexo më shumë

Britney Spears e mërzitshme

Britney Spears është një yll i muzikës që pati pothuajse më së shumti sukses në epokën tonë. Ajo tash është 32 vjeç dhe dëshiron të qëndrojë me këmbët në tokë. “Në realitet mendoj se jam paksa e mërzitshme. Nuk jam mësuar të bëj gjëra të mëdha. Më pëlqen të rri në shtrat apo të shkoj […]...

6 December, 2013Lexo më shumë

Rrezitet Lindsay Lohan

Rehabilitimi i bën mirë trupit. Së paku, kështu mendon Lindsay Lohan, e cila shihet me rroba banjo, duke pirë cigare, në një hotel në Miami të SHBA’ve. Kjo është hera e parë që 27 vjeçarja e shfaq trupin e saj, që prej se e la rehabilitimin e detyruar në muajin korrik. ‘Lilo’ po qëndron në […]...

6 December, 2013Lexo më shumë

J.Lo e do mbiemrin e saj

Jennifer Lopez e do vetëm një gjë nga divorci i përfunduar me Marc Anthony. Këngëtarja amerikane është kthyer 18 muaj pas, duke e kërkuar mbiemrin e saj të vjetër. Në fakt, J.Lo e kishte ndërruar mbiemrin, kur ishte martuar me këngëtarin, në vitin 2004, duke e bërë Jennifer Muniz, që është mbiemri i vërtetë i […]...

6 December, 2013Lexo më shumë

Kim na prezanton vajzën North West

Kim Kardashian e ka postuar një mori fotografish të vajzës së saj, North West. ‘Show-girl’ amerikane i postoi këto fotografi në rrjetin social Instagram, ndërsa shihet se North West po rritet dita-ditës e më shumë. North shihet në një fotografi bashkë me artistin amerikan Jeff Koons. Vetëm një natë më parë, Kim ishte parë duke […]...

6 December, 2013Lexo më shumë

Reklamë provokuese e cigares

Një reklamë mjaft provokuese për cigaren elektronike, është publikuar së fundmi, ku shihet një femër tërheqëse duke e reklamuar atë. Jo të gjithë e kanë pëlqyer këtë reklamë, pasi duket sikur protagonistja e reklamës po i referohet seksit oral. “Unë dua që ta nxirrësh jashtë. Unë dua ta shoh atë, ta ndiej, ta kem, dua […]...

6 December, 2013Lexo më shumë

Dieta e Jay-Z dhe Beyonce

Beyonce e Jay-Z kanë vendosur ta provojnë një dietë vegjetariane, duke i eliminuar në pjatat e tyre mishin, peshkun, vezët, gjalpin, erëzat dhe çdo ushqim tjetër që lidhet me origjinë shtazore. Me iniciativë të reperit amerikan, çifti e ka nisur një sfidë të vërtetë, e cila zgjat 22 ditë, e që do të marrë fund […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

‘Bari’ i Rihannas!

Rihanna është një dashamirëse e marijuanës. Këngëtarja nga Barbadosi ka postuar shpesh fotografi në rrjetet sociale, ku e shfaq veten duke ngreh ‘bari’. Madje, në njërin prej postimeve, ajo shihet duke e përdorur këtë lloj droge (të lehtë) së bashku me reperin amerikan Snoop Dogg, një tjetër yll i fiksuar për ‘barit’. Në vazhdim mund […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce seksi në bikini

Ju mund ta shihni se sa seksi është ajo në skenë kur këndon dhe kur performon. Mirëpo, ajo duket edhe më tërheqëse në bikini, teksa e shijoi një pushim të shkurtër në Xhamajka. Këngëtarja amerikane i shijoi rrezet e diellit, në një moment kur në SHBA është moti mjaft i ftohtë. 32 vjeçarja, nënë e […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

E dashura e Walker e ‘rrënuar’

E dashura e Paul Walker, Jasmine Pilchard-Gosnell, e ka përjetuar më së rëndi humbjen e më të dashurit të saj. 23 vjeçarja është fotografuar për herë të parë pas tragjedisë që i ndodhi, ndërsa kishte shkuar në shtëpinë e aktorit të deritashëm amerikan, i cili ndërroi jetë ditë më parë, pas një aksidenti fatal automobilistik. […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Kanye e Kim planifikojnë martesën

Kim Kardashian e Kanye West po planifikojnë të martohen. Çifti më i njohur në SHBA është duke menduar qysh tash për dasmën. Sipas asaj që publikohet në ‘Us Weekly’, çifti e ka në mend që ta kurorëzojë lidhjen e tyre dhe të betohen për dashurinë e përjetshme në Versailles, ish pallat mbretëror i Burbonëve të […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Versionet e vdekjes së Walker!

Vdekja e aktorit amerikan, Paul Walker, bëri bujë të madhe në mbarë botën. Së fundmi kanë filluar të qarkullojnë versione të ndryshme rreth ‘shuarjes’ së 40 vjeçarit, së bashku me një mik të tij, me të cilin gjendej në veturën Porsche GT Carrera, me të cilën e humbi edhe jetën. Edhe pse në video-xhirim nuk […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Mariah Carey në top formë

Mariah Carey nuk di të plaket. Këngëtarja amerikane dukej më në formë se kurrë më parë, kur performoi në ‘Rockefeller Center Christmas’, përpara bredhit të Vitit të Ri, para festave të fundvitit. 43 vjeçarja kishte veshur dy fustane, njërin të bardhë, në të cilin dukej mjaft seksi, dhe një tjetër të kuq, ndërsa në prapavi […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Lindsay Lohan në lidhje me Michael Neeson?

Një ‘gjuajtje’ e re për Lindsay Lohan, e cila ka kaluar momente intimiteti me të riun Michael Neeson, djali 18 vjeçar i aktorit hollivudian Liam Neeson. Të dy janë parë duke flirtuar në ndejën ‘Finale’ në New York City dhe kjo konfirmon vendosmërinë e Lohan për të frekuentuar djelmosha shumë më të rinj se ajo, […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Femra më seksi e vitit

Emily Ratajkowski është femra më seksi në botë për vitin 2013. Modelja 22 vjeçare është bërë e njohur pasi e shfaqi trupin e saj fantastik në videoklipin e këngës ‘Blurred Lines’ të Robin Thicke. Modelja, njëherësh aktorja amerikano-britanike e mposhti një konkurrencë të fortë, përfshirë këtu edhe këngëtaren seksi, Rihanna, që ishte po ashtu kandidate […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Këmbët tërheqëse të Beyonce

Ajo ndoshta ka një fytyrë të famshme, por këmbët fantastike të Beyonce është e pamundur të mos bëjnë lajm. Teksa po ecte me bashkëshortin e saj, Jay Z, këngëtarja amerikane i shfaqi këmbët e saj tërheqëse, pasi kishte veshur pantallona të shkurtër. Diva e muzikës ishte duke shkuar për të ngrënë drekë në ‘West Hollywood’, […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

David e Victoria, çifti i kopertinave

Janë martuar qe 14 vjet, por për Victoria dhe David Beckham, lidhja po funksionon si në ditën e parë. Stilistja dhe ish futbollisti britanik kanë pozuar për disa kopertina, prej tyre edhe romantike, si për ‘Vogue Paris’, për ë vazhduar me objektivin e Inez & Vinoodh, në kopertinat speciale të edicionit të festave të fundvitit. […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Katy Perry s’di të gatuajë

Pasi e përfundoi lidhjen me komikun Russell Brand, Katy Perry e ka gjetur lumturinë pasi është dashuruar në kitaristin John Mayer, me të cilin ka nisur të dalë vitin e kaluar. Mirëpo, përkundër popullaritetit që ka tek universi mashkullore, bukuroshja 29 vjeçare është gjithçka pos një model i femrës perfekte, duke e treguar pikën e […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Sindi Arifi, më e bukura e Zvicrës

Femrat shqiptare shquhen për bukurinë e tyre. Në Zvicër, njëra prej tyre është zgjedhur ‘Miss Zvicra Romande 2014’, një çmim prestigjioz që u ndahet më të bukurave të këtij vendi. Bëhet fjalë për Sindi Arifin, një shqiptare nga Mali i zi, e cila jeton në Zvicër. 18 vjeçarja e mori këtë çmim në gala mbrëmjen […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Clooney s’po gjen të dashur

Edhe pse është njëri prej meshkujve më të dashur në botë, George Clooney duket se nuk po arrin ta mbajë për një kohë të gjatë një histori dashurie. I intervistuar nga ‘W Magazine’, e cila ia ka dedikuar një vend në ballinën e muajit dhjetor, ai ka folur për femrën e ëndrrave të tij. “Nuk […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Justin Bieber me tatuazh të ri

Justin Bieber ia ka shtuar një tatuazh të ri koleksionit në trupin e tij. Në ditët e kaluara, këngëtari kanadez, teksa po qëndronte në Sydney për turneun ‘Believe’, me krenari e ka treguar në rrjetin social Instagram tatuazhin e tij më të ri. Në të shihet shqiponja duke fluturuar dhe këtë e ka bërë për […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Rita Ora bëhet aktore

Rita Ora do t’i hyjë botës së aktrimit, duke luajtur në filmin ‘Fifty Shades of Grey’. Këngëtarja shqiptare ka konfirmuar se do ta luajë rolin e Mias, një motër e adoptuar e Christian Grey. Rita iu bashkua Dakota Johnson, Jamie Dornan, Luke Grimes, Eloise Mumford e Jennifer Ehle, në rolet e filmit që do të […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Video e aksidentit të Walker

Televizioni CCTV e ka publikuar videon e aksidentit që e pësoi aktori amerikan Paul Walker, i cili mbeti i vdekur në vend, së bashku me mikun e tij, Roger Rodas, i cili ishte duke vozitur. Në video shihet një flakë dhe tym i madh që pasoi pas përplasjes së veturës me një pemë në Los […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Urime ditëlindjen, Britney

Britney Spears, mbretëreshë e padiskutueshme e Pop muzikës, e ka festuar mbrëmë ditëlindjen e saj të 32-të. Ditë më parë, ishte vetë këngëtarja amerikane e cila ua kishte kujtuar fansave të saj se pas pak ditësh do ta kishte ditëlindjen. Ajo kishte kërkuar nga ‘përcjellësit’ në Twitter që të mos ia bëjnë asnjë dhuratë, por […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Rita shkëlqen në Londër

Rita Ora ka shkëlqyer në natën më të madhe vjetore të stilit në Londër, ku u shoqërua nga modelja britanike, Kate Moss. Rita mbërriti e disponuar në ‘2013 British Fashion Awards’, që u mbajt në London Coliseum të hënën mbrëma. 23 vjeçarja kishte veshur një fustan argjendi dhe dukej sikur sirenat e dikurshme të Hollywoodit, […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Kate Moss lepurushe

Kate Moss ka vendosur të pozojë ‘topless’ për magazinën ‘Playboy’, në 60 vjetorin e saj. 39 vjeçarja u zhvesh për magazinën amerikane dhe kishte vendosur në kokë një maskë, që dukej si një lepurushe. Ajo pozoi për fotografët Mert Alas e Marcus Piggott, ndërsa krahas përvjetorit të revistës, modelja angleze e festoi paraprakisht ditëlindjen e […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Nicole, një ‘perlë’ e vërtetë

Nicole Scherzinger dukej si një ‘perlë’ e vërtetë të shtunën mbrëma, në spektaklin garues ‘X Factor’. Këngëtarja amerikane i shfaqi linjat perfekte, përmes një fustani me disa pjesë të tejdukshme, që bëri të flitet shumë për të. 35 vjeçarja duket se e ka lënë prapa lidhjen e saj të dikurshme me pilotin e Formula 1, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Vaçe Zela, shëndosh e mirë

Vaçe Zela ka reaguar menjëherë, pas spekulimeve në rrjetet sociale se ajo ka ndërruar jetë. Artistja e madhe shqiptare ka mbetur e shokuar me këtë dezinformatë. “Nuk kam vdekur, jam gjallë”, janë fjalët e këngëtares së madhe shqiptare. Ndërkohë e bija, Irma dhe i shoqi i këngëtares, Pjetri pohuan për BalkanWeb se “nuk e dimë […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna e prezanton familjen

Këngëtarja me famë botërore, Rihanna, e ka prezantuar familjen e saj të dielën, me të cilën është bashkuar pas një kohe të gjatë. Siç shihet edhe në fotografi, këngëtarja nga Barbadosi është takuar me babanë e saj, Ronald Fenty, i cili e priste afër veturës vajzën e tij, që doli nga hoteli. Ndërkohë, ‘RiRi’ shkoi […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce e ‘kallë’ Vancouverin

Beyonce ka qenë protagoniste në Vancouver të Kanadasë, në koncertin që e mbajti të shtunën mbrëma, në kuadër të turneut ‘Mrs. Carter World Tour’. Këngëtarja amerikane e ka ‘kallë’ atmosferën në Rogers Arena, në udhëtimin e saj të fundit në Amerikën Veriore. Diva e muzikës ka pasur një performancë të jashtëzakonshme, me një koreografi mbresëlënëse, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Walker, i ‘sëmurë’ pas shpejtësisë

Paul Walker ishte një njeri i ‘sëmurë’ pas shpejtësisë. Pikërisht kjo i kushtoi me jetë dje, pasi vetura e tij u përplas për një pemë dhe aktori amerikan, edhe pse në këtë rast nuk ishte shofer, e gjeti vdekjen së bashku me mikun e tij, që po e voziste veturën. Walker njihej për një njeri […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rita e pikëlluar për vdekjen e Walker

Vdekja e Paul Walker i ka tronditur yjet botërore, të cilët e kanë shprehur keqardhjen dhe dhimbjen që ndiejnë për humbjen e aktorit amerikan, i cili ishte viktimë e një aksidenti komunikacioni. “Paul Walker. Unë jam tej mase e pikëlluar”, ka shkruar këngëtarja kosovare në rrjetin social Twitter. “Zot, bekojë vajzën e tij”, ka përfunduar […]...

1 December, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan