ShowBiz – Page 584 – Lajmi.net

Aktuale

Bieber i gjuajti komshinjtë me vezë?

Justin Bieber e ka goditur me vezë shtëpinë e komshinjve, nga shtëpia e tij, të enjten mbrëma, ndërsa komshinjtë e kanë lajmëruar policinë, e cila ka arritur në vendin e ngjarjes derisa vezët ishin ende duke fluturuar në ‘cakun’ e njëjtë. TMZ ka folur me komshiun, i cili thotë se ka dëgjuar diçka duke kërcitur […]...

10 January, 2014Lexo më shumë

Big Brother ua ndryshoi jetën

Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë deri tek fillimi i edicionit të ri të spektaklit të përvitshëm Big Brother Albania, edicioni i shtatë. Për këtë, katër nga protagonistet e këtij ‘reality-show’ në vitet e kaluara, ishin të ftuar në studion e “Pasdite në Top Channel” për të diskutuar mbi efektet që ka pasur ‘Vëllai i […]...

10 January, 2014Lexo më shumë

Afërdita si peshk

Afërdita Dreshaj njihet si njëra prej femrave shqiptare më trupin më të bukur. Shumëkush mendon se ajo pa problem mund të bëhej modele e Victoria’s Secret, falë trupit të saj pa behane. Këtë, këngëtarja dhe modelja shqiptare e ka vërtetuar përmes një fotografie të postuar në Facebook, ku bukuroshja nga Mali i Zi duket si […]...

10 January, 2014Lexo më shumë

Vildanja na e sjell verën

Derisa në Kosovë mjegulla nuk e ka ndërmend të hiqet, e moti i ftohtë e ka ngrirë Amerikën, modelja shqiptare është duke i shijuar temperaturat e larta në det. Modelja me famë botërore, e cila është bërë fytyra zyrtare e disa kompanive, së fundmi është e angazhuar me punën e saj, duke e reklamuar një […]...

10 January, 2014Lexo më shumë

50 Cent s’e pa djalin qe dy vjet

Djali i 50 Cent ndien se është zëvendësuar nga bebja e re e reperit amerikan, duke thënë se nuk e ka parë babanë e tij qe afro dy vjet. Nëna e Marquise Jackson, Shaniqua Tompkins ka thënë për TMZ se hera e parë që kur 50 Cent e pa 17 vjeçarin Marquise ishte maji i […]...

9 January, 2014Lexo më shumë

Beyonce befason fanset në karaoke

Beyoncé e Jay Z janë njerëz të befasive. Çifti i njohur amerikan i ka lënë gojëhapur dy fanse të tyre, gjatë një karioke private, të organizuar në Miami. Në fakt, Beyonce, së bashku me shoqen e saj nga grupi Destiny’s Child, Kelly Roëland, janë futur në një studio të karaokes, Sing Song, ku ishin duke […]...

9 January, 2014Lexo më shumë

Emrat e vërtetë të yjeve

Trendi i ndryshimit të emrit për t’iu përshtatur më shumë jetës së një të famshmi është tepër i përhapur në botën e Hollywoodit. Për shumë prej nesh, njerëzit e famshëm kanë emrin e tyre artistik, por në regjistrat e gjendjeve civile ata njihen me tjetër identitet. Shembujt më tipikë të yjeve që na kanë “mashtruar” […]...

9 January, 2014Lexo më shumë

Fundshpina më tërheqëse në botë

Kur përmendet prapanica, me siguri se të gjithë juve ju shkon mendja tek Kim Kardashian. Mirëpo, kështu nuk mendojnë edhe dymijë femra angleze, të cilat janë pyetur se cila femër i ka vithet më seksi në botë. Sipas tyre, Kelly Brook e ka prapanicën më të mirë, duke i lënë prapa konkurrentet e forta si […]...

9 January, 2014Lexo më shumë

Modelja seksi që u lind mashkull

Modelja Amelia Maltepe, e lindur si Adesh, mashkull, e ka kapërcyer një periudhë të vështirë, duke u keqtrajtuar, por ka luftuar për të drejtën e tij, për t’i pranuar në familjen nga Bangladeshi. 23 vjeçarja tash po e kërkon realizimin e një ëndrre, ta fitojë çmimin Miss Bota, edhe pse ajo ishte lindur mashkull. Tash, […]...

9 January, 2014Lexo më shumë

Eva Longoria ushtron pesë herë në javë

Eva Longoria ushtron fort për ta mbajtur formën fizike dhe për t’u dukur si një femër e re. Së fundmi, diva e ka postuar një fotografi të saj me bikini, ku duket mjaft tërheqëse, përkrah të dashurit të saj Jose Antonio Baston. “Eva angazhohet shumë për ta mbajtur trupin që ka dhe ndihet rehat me […]...

9 January, 2014Lexo më shumë

Lindsay Lohanit ia vjedhin kompjuterin

Lindsay Lohan po bën gjithçka që ta kthejë kompjuterin që i është vjedhur në aeroport. Ylli i televizionit gjendej në Shanghai të Kinës, kur një keqdashës ia ka rrëmbyer kompjuterin, në të cilin posedonte fotografi ‘hot’ dhe e zhveshur. Vetëm për ta kthyer PC’në, Lohan është e gatshme të paguajë para, siç ka njoftuar vetë […]...

8 January, 2014Lexo më shumë

Rihanna e pëlqen një sportist

Rihanna ka një simpati për Mychal Kendricks, mbrojtës i skuadrës së futbollit amerikan, Philadelphia Eagles. Këngëtarja, me rastin e evenimentit të Instagramit, ‘Man Crush Monday’, e ka postuar një fotografi të lojtarit, duke e pranuar se do të donte ta thellonte njohurinë për të. Sipas një burimi të uebfaqes hollywoodlife.com, ylli i muzikës është e […]...

8 January, 2014Lexo më shumë

Kaos e Elvana Gjata sjellin këngën e re

Ndonëse kanë pasur një vit të përmbushur me krijime të shumta artistike, djemtë e grupit të njohur ‘Kaos’ nuk e kanë ndërmend të pushojnë. Ata me fillimvit i janë përveshur punës që të vijnë me risi për publikun tyre. Këtë e ka bërë të ditur Lum Berisha anëtar i grupit, ndërsa për Tribuna ka shpalosur […]...

8 January, 2014Lexo më shumë

Eva Longoria gruaja e vitit

Eva Longoria është gruaja e vitit. Kështu të paktën ka vendosur revista Maxim, e cila e ka vendosur atë në kopertinën e këtij muaji, edhe pse është vetëm fillimi i vitit 2014. Aktorja është bërë e njohur për e ekranit, por edhe si producente, biznismene dhe filantropiste. Longoria është ikonë e komunitetit Hispanic, ndërsa e […]...

8 January, 2014Lexo më shumë

Dhëmbi prej ari i Rihannas

Rihanna ishte njëri prej yjeve të shumtë të vitit 2013 që e lansuan modën e re të vendosjes së një lloj proteze prej ari në dhëmbë, e cila u bë hit në vitin që sapo përfundoi. Me ardhjen e vitit të ri, megjithatë, këngëtarja nga Barbados ka dashur të provojë diçka të re, duke e […]...

8 January, 2014Lexo më shumë

Jay Z e fton 12 vjeçarin në skenë

Kur një fansi 12 vjeçar, Jay Z ia ofroi mundësinë që ta shfaqte talentin dhe aftësitë e tij përpara mikrofonit, atmosfera u bë edhe më e zjarrtë, në koncertin e reperit amerikan, të cilin e mbajti në Greensboro, North Carolina. Djaloshi i ri, i quajtur Justin Kyler, e pranoi me qejf këtë ofertë dhe ata […]...

8 January, 2014Lexo më shumë

Këmbët e Kylie Minogue

Kylie Minogue po e menaxhon mjaft mirë formën e saj fizike. Krahas zërit, për të cilin nuk ia vlen të diskutohet, këngëtarja australiane konfirmoi edhe një herë se ka këmbë të cilave ua kanë lakmi secila femër. Pasi e përfundoi punën si anëtare e jurisë në ‘The Voice UK’, Minogue do ta nis një punë […]...

7 January, 2014Lexo më shumë

Morena këngëtare

Morena Taraku ia ka bërë sefte edhe muzikës, pas modelimit. Bukuroshja prishtinase ka postuar fotografi në rrjetin social Instagtam, ku shihet duke e incizuar këngën e saj të parë, të cilën do ta realizojë në bashkëpunim me këngëtarin e njohur mitrovicas, Blero. Kjo këngë është duke u inçizuar në studion e Bleros, BleroEntertaimant. Fat dhe […]...

7 January, 2014Lexo më shumë

Rita dhe Calvin do të jetojnë në Los Angeles

Rita Ora dhe Calvin Harris po lëvizin së bashku. Këngëtarja shqiptare po mendon të vendoset në Beverly Hills të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së bashku me të dashurin e saj, me të cilin janë bërë bashkë një vit më parë, në tentim për ta ruajtur dashurinë e tyre, e cila rezikonte të shkatërrohej nga […]...

7 January, 2014Lexo më shumë

Zanfina me projekte të reja

Zanfina Ismaili i ka idetë e qarta për vitin 2014. Këngëtarja kosovare ka në plan të sjell projekte të reja gjatë vitit që sapo ka filluar. “Kam filluar të shikoj për projekte të reja. Nuk më pëlqen të shpejtoj, por as t’i lë gjërat të ecin ngadalë. Andaj, tashmë i jam përveshur punës në përzgjedhje […]...

7 January, 2014Lexo më shumë

Kim shpërthyese dhe kavaliere

Ajo është multi-milionere falë spektaklit televiziv dhe sponsorëve të shumtë, por Kim Kardashian nuk heziton ta ndajë pasurinë me të tjerët. 33 vjeçarja është treguar mjaft kavaliere, duke ia ndarë bakshish 100 dollarë një kujdestareje të parkingut, kur u kthye në veturën e saj, që e kishte vendosur në parking në Beverly Hills. E punësuara […]...

7 January, 2014Lexo më shumë

Severina, me të drejtë

Një gjykatë kroate ka vendosur që domaini i portalit të njohur Index.hr të kalojë në pronësi të këngëtares Severina. Nëntë vjet më parë, ky portal kishte publikuar foto nga videoja e saj intime....

7 January, 2014Lexo më shumë

Çfarë ‘bombe’!

Derisa ne e presim borën e radhës, yjet e televizionit po i shijojnë rrezet e diellit. Njëra prej tyre është edhe modelja dhe aktorja britanike Chloe Sims. 31 vjeçarja u shfaq në vilën e saj në Alicante të Spanjës, gjatë fundjavës që shkoi. Ajo dukej mjaft seksi me bikini të bardha, të rrethuara me ngjyrë […]...

7 January, 2014Lexo më shumë

Dëshira e Kim për vitin 2014

Kim Kardashian i ka të qarta objektivat për vitin 2014. Krahas angazhimeve të zakonshme që do t’i ketë, ylli i televizionit e ka treguar edhe një dëshirë të veçantë që e ka për vitin që sapo kemi hyrë. 33 vjeçarja shpreson që t’i funksionojë dieta dhe ushtrimet rutinore, për ta kthyer atë në formën më […]...

6 January, 2014Lexo më shumë

Miranda një nënë perfekte

Pas ndarjes nga Orlando Bloom, Miranda Kerr ka mbajtur raporte të shkëlqyeshme me yllin e Hollywoodit, me të cilin, gati tri vjet më parë, e ka lindur djalin e quajtur Flynn. Është pikërisht vogëlushi që ia bën ditët speciale 30 vjeçares. Për bukuroshen australiane, nuk ka asgjë më të rëndësishme se djali i saj. “Është […]...

6 January, 2014Lexo më shumë

Yjet që përfunduan në rehabilitim

Jeta e yjeve të filmit dhe muzikës nuk është një fushë me lule. Ata kanë probleme të vazhdueshme të natyrave të ndryshme, përfshirë këtu ato me drogën, alkoolin, seksin, ushqimin, ndjenjat shpirtërore apo sjelljet e ashpra. Për këtë, të famshmit kanë vendosur t’u nënshtrohen rehabilitimeve, për ta përmirësuar gjendjen e tyre. Për shembull, këngëtarja Ke$ha […]...

6 January, 2014Lexo më shumë

Kim e mllefosur në Rita Orën

Kim Kardashian është mjaft e mllefosur në Rita Orën. Që kur këngëtarja e ‘R.I.P.’ e Rob Kardashian janë ndarë, vëllai i yllit të televizionit është shumë më tepër në terezi dhe i ka shtuar disa kilogramë. Menjëherë pas ndarjes, që kishte ndodhur dhjetorin e vitit 2012, i riu amerikan e kishte përdorur profilin e tij […]...

6 January, 2014Lexo më shumë

Geti i shoqëruar nga Liberta

Getoar Selimi duket se e ka lënë prapa krahëve të kaluarën, duke u shoqëruar me prezantuesen Liberta Spahiu. Lideri i labelit BabaStars është parë kohëve të fundit i shoqëruar nga modelja e dikurshme kosovare, e cila së fundmi po e udhëheq emisionin ‘Prive’. Gjatë festave të fundvitit, reperi i suksesshëm kosovar është parë i shoqëruar […]...

6 January, 2014Lexo më shumë

Rita me stil

Ajo së fundmi e ka luajtur rolin e Mias, motrës së Christian Grey, në filmin ‘Fifty Shades Of Grey’. Dhe, duket se roli i Rita Orës ka filluar të ndikojë edhe në mënyrën e veshjes së saj. 23 vjeçarja e shijoi një natë jashtë Londrës të shtunën mbrëma e veshur me një fustan të shkurtër […]...

6 January, 2014Lexo më shumë

Beyoncé mendon për beben e dytë

Beyoncé Knoëles e Jay Z kanë ide të qarta për vitin 2014: ata dëshirojnë t’ia shtojnë familjes së lumtur një tjetër fëmijë. Çifti aktualisht e ka vajzën Blue-Ivy, që është lindur dy vjet më parë. Vogëlushja do ta festojë ditëlindjen e dytë të martën që vjen. Sipas disa zërave, 32 vjeçarja, e cila javë më […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Punë dhe festë për Vit të Ri

Të gjithë zgjedhin të festojnë në mënyra, vende dhe ambiente të ndryshme. Dikush gjen mundësinë të festoj jashtë, dikush pranë familjarëve, dikush me miqtë e dikush tjetër me njeriun e zemrës. Por më e rëndësishme se çdo gjë është fakti se të gjithë festojnë. Në kryeqytet festa e ndërrimit të viteve u festua shumë zhurmshëm, […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Angela na përshëndet nga shtëpia

Pasi u zbavit në vende të ndryshme për festat e fundvitit, Angela Martini më në fund është kthyer në shtëpinë e saj në Zvicër, ku e shijoi këtë fundjavë. Modelja shqiptare me famë botërore i ka përshëndetur të gjithë fansat e saj, me një fotografi të postuar në rrjetin social facebook, ku shihet me xhinse […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Kim ekspozon asetet e saj

Ka një kohë të gjatë që yjet e televizionit nuk mund t’u rezistojnë mediave sociale, sidomos Facebook, Twitter e Instagram, që ua mundësojnë që të kenë kontekt direkt me fansat e tyre. Në kohën e sotme, fansat janë shumë më mirë të informuar për jetën private të të dashurve të tyre. Fotografi të bëra në […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Noizy vjen në Prishtinë ‘javë ëm javë’

Noizy duket se është lidhur shumë me Prishtinën. Reperi shqiptar e nisi vitin e ri në kryeqytetin e Kosovës, me disa koncerte për festën e parë të vitit. Rigers Rajku, emri i tij i vërtetë, ka premtuar përmes rrjetit social, Twitter, se do të zbarkojë në Prishtinë çdo javë. “Prap, Per Cdo Jav mke midis […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Rihanna e bardhë dhe topless

Rihanna i ka zbardhur flokët dhe ka pozuar ‘topless’ për kampanjën e re. Këngëtarja nga Barbados u paraqit ashtu si ka lindur, në kampanjën për koleksionin MAC Cosmetics’ Viva Glam, duke e mbuluar gjoksin me duart e saj. Lajmin e ka bërë të ditur New York Daily News. Nga viti 1994, kompania e famshme e […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Kim e do edhe një fëmijë

Kim Kardashian thuhet se dëshiron ta ketë edhe një bebe me Kanye West. Ylli i televizionit e solli në jetë vajzën e saj, North West më 15 qershor 2013. Kim dëshiron t’ia dhurojë të voglës Nori një vëlla apo motër sa më shpejtë të jetë e mundur, sepse ajo dëshiron që vajza e saj të […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Bieber e Gomez bëhen sërish bashkë

Justin Bieber duket se është bërë sërish bashkë me ish të dashurën e tij, Selena Gomez. Çifti është parë së bashku në fillim të vitit 2014 në periferi të Californias, Calabasas. Të nesërmen, këngëtari kanadez e ka postuar në Instagram një fotografi bardh e zi, ku shihet në momente më intime me këngëtaren e re […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Top 25 vrasësit në filma

Arnold Schwarzenegger i ka bërë 369 vrasje në jetën e tij. Fatmirësisht, jemi duke folur vetëm për vrasjet që i ka bërë në filma, sepse dënimet për të s’do të kishin të ndalur. Eksperti i informatikës, Randal Olson, e ka krijuar një listë prej 25 aktorëve më ‘vrasës’ të të gjitha kohëve, e cila e […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Rona në histori të Eurovizionit

Këngëtarja Rona Nishliu e ka nisur Vitin e Ri edhe me një lajm të gëzuar. Ajo ka arritur që me këngën e saj “Suus” të kualifikohet në mesin e 20 këngëve më të mira në historinë e Eurovizionit. Rona, e cila e ka përfaqësuar Shqipërinë në festivalin evropian të këngës në vitin 2012, është renditur […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Viti i Ri me pizhame

P. Diddy, për ta festuar ardhjen e vitit të ri 2014, ka vendosur të jetë mjaft komod, duke veshur pizhame. Reperi 44 vjeçar, i cili gjatë tërë viteve e fton një listë të mysafirëve VIP në vilën e tij ‘Star Island’, në Florida, për ta festuar 31 vjetorin, ka festuar me shoqëri deri në ora […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Këshilla martesore nga Dougas e De Niro

Në mes tyre, Michael Douglas e Robert De Niro kanë 140 vjet eksperiencë, që përfshin disa martesa të dështura. Tash, në një intervistë të re, aktorët kanë dhënë këshilla për martesa të shenjta. Douglas, i cili ishte divorcuar nga gruaja e parë Diandra Luker në vitin 2000 dhe nga Catherine Zeta-Jones në muajin gusht, i […]...

3 January, 2014Lexo më shumë

Chris Brown fejohet së shpejti?

Nga viti 2011, Chris Brown e frekuenton modelen Karrueche Tran dhe duket se me kalimin e kohës, historia e tyre po bëhet gjithnjë e më serioze. Dëshirë e çiftit për vitin në të cilin kemi hyrë është që t’i heqin paqartësitë sa i përket jetës së tyre sentimentale. “Ajo dëshiron t’i tregojë se nuk mund […]...

3 January, 2014Lexo më shumë

Bashkohen Nicole e Lewis

Kanë qenë çift mes vitesh dhe më pas janë ndarë disa herë, derisa ajo e ka lënë përfundimisht gjatë verës. Por, vetëm deri për vit të ri. Ngase, ditët e para të vitit 2014 kanë dhuruar surpriza.   Nicole Scherzinger e Lewis Hamilton duket se janë kthyer të jenë sërish së bashku. Ish anëtarja e […]...

3 January, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble