ShowBiz – Page 480 – Lajmi.net

Aktuale

Urime ditëlindjen, Britney

Britney Spears, mbretëreshë e padiskutueshme e Pop muzikës, e ka festuar mbrëmë ditëlindjen e saj të 32-të. Ditë më parë, ishte vetë këngëtarja amerikane e cila ua kishte kujtuar fansave të saj se pas pak ditësh do ta kishte ditëlindjen. Ajo kishte kërkuar nga ‘përcjellësit’ në Twitter që të mos ia bëjnë asnjë dhuratë, por […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Rita shkëlqen në Londër

Rita Ora ka shkëlqyer në natën më të madhe vjetore të stilit në Londër, ku u shoqërua nga modelja britanike, Kate Moss. Rita mbërriti e disponuar në ‘2013 British Fashion Awards’, që u mbajt në London Coliseum të hënën mbrëma. 23 vjeçarja kishte veshur një fustan argjendi dhe dukej sikur sirenat e dikurshme të Hollywoodit, […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Kate Moss lepurushe

Kate Moss ka vendosur të pozojë ‘topless’ për magazinën ‘Playboy’, në 60 vjetorin e saj. 39 vjeçarja u zhvesh për magazinën amerikane dhe kishte vendosur në kokë një maskë, që dukej si një lepurushe. Ajo pozoi për fotografët Mert Alas e Marcus Piggott, ndërsa krahas përvjetorit të revistës, modelja angleze e festoi paraprakisht ditëlindjen e […]...

3 December, 2013Lexo më shumë

Nicole, një ‘perlë’ e vërtetë

Nicole Scherzinger dukej si një ‘perlë’ e vërtetë të shtunën mbrëma, në spektaklin garues ‘X Factor’. Këngëtarja amerikane i shfaqi linjat perfekte, përmes një fustani me disa pjesë të tejdukshme, që bëri të flitet shumë për të. 35 vjeçarja duket se e ka lënë prapa lidhjen e saj të dikurshme me pilotin e Formula 1, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Vaçe Zela, shëndosh e mirë

Vaçe Zela ka reaguar menjëherë, pas spekulimeve në rrjetet sociale se ajo ka ndërruar jetë. Artistja e madhe shqiptare ka mbetur e shokuar me këtë dezinformatë. “Nuk kam vdekur, jam gjallë”, janë fjalët e këngëtares së madhe shqiptare. Ndërkohë e bija, Irma dhe i shoqi i këngëtares, Pjetri pohuan për BalkanWeb se “nuk e dimë […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rihanna e prezanton familjen

Këngëtarja me famë botërore, Rihanna, e ka prezantuar familjen e saj të dielën, me të cilën është bashkuar pas një kohe të gjatë. Siç shihet edhe në fotografi, këngëtarja nga Barbadosi është takuar me babanë e saj, Ronald Fenty, i cili e priste afër veturës vajzën e tij, që doli nga hoteli. Ndërkohë, ‘RiRi’ shkoi […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Beyonce e ‘kallë’ Vancouverin

Beyonce ka qenë protagoniste në Vancouver të Kanadasë, në koncertin që e mbajti të shtunën mbrëma, në kuadër të turneut ‘Mrs. Carter World Tour’. Këngëtarja amerikane e ka ‘kallë’ atmosferën në Rogers Arena, në udhëtimin e saj të fundit në Amerikën Veriore. Diva e muzikës ka pasur një performancë të jashtëzakonshme, me një koreografi mbresëlënëse, […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Walker, i ‘sëmurë’ pas shpejtësisë

Paul Walker ishte një njeri i ‘sëmurë’ pas shpejtësisë. Pikërisht kjo i kushtoi me jetë dje, pasi vetura e tij u përplas për një pemë dhe aktori amerikan, edhe pse në këtë rast nuk ishte shofer, e gjeti vdekjen së bashku me mikun e tij, që po e voziste veturën. Walker njihej për një njeri […]...

2 December, 2013Lexo më shumë

Rita e pikëlluar për vdekjen e Walker

Vdekja e Paul Walker i ka tronditur yjet botërore, të cilët e kanë shprehur keqardhjen dhe dhimbjen që ndiejnë për humbjen e aktorit amerikan, i cili ishte viktimë e një aksidenti komunikacioni. “Paul Walker. Unë jam tej mase e pikëlluar”, ka shkruar këngëtarja kosovare në rrjetin social Twitter. “Zot, bekojë vajzën e tij”, ka përfunduar […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Dafina publikon klipin e ri

Dafina Zeqiri e ka publikuar videoklipin e ri, të këngës ‘Time Out’, e cila ishte plasuar në Youtube së fundmi. Këngëtarja kosovare ka dashur t’u përgjigjet ‘armiqve’ të saj dhe spekulimeve që janë shtuar së fundmi rreth jetës së saj private. Muzikën e kësaj kënge e ka bërë vetë këngëtarja llapjane, kurse tekstin e ka […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Jakup Krasniqi, 22 vjet martesë

Jakup Krasniqi e ka festuar së fundmi 22 vjetorin e martesës. Kryeparlamentari i Kosovës e ka postuar një fotografi në rrjetin social, Facebook, ku e ka shprehur gëzimin që e ndien për këtë datë të veçantë, pas një periudhe të gjatë që e kaloi së bashku me bashkëshorten, Sevdije. “22 vite martesë, 22 vite lumturi […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Dëshiron të martohet me Rihannan

Drake e Rihanna po flasin tashmë për martesën. Ylli i ‘Take Care’, hit të cilin e këndon pikërisht përkrah bukuroshes 24 vjeçare, duket se ka shpenzuar afro 100 mijë euro në një klub të Teksasit ‘ Vlive’, gjatë një nate në shenjë zbavitjeje. Ai i ka thënë asaj: “Jeta do të ishte më e bukur […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Humb jetën aktori Paul Walker

Aktori amerikan Paul Walker e ka humbur jetën mëngjesin e sotëm, pas një aksidenti të rëndë automobilistik të pësuar në Los Angeles të SHBA-ve. Vetura e tipit Porsche, e cila vozitej nga shoku i tij, me një shpejtësi marramendëse, është për plasyr me një pemë dhe është përfshirë menjëherë nga flakët. Lajmin e ka konfirmuar […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Fotografitë e rrjeteve sociale

Ka kohë që VIP-at po ua besojnë rrjeteve sociale, duke bërë kontakte direkte përmes tyre me fansat e tyre. Në këtë rast, fansat mund të mbeten në mënyrë konstante të njoftuar me të rejat e njerëzve të famshëm. Fotografi që tregojnë momentet personale apo zbavitëse, mbi të gjitha mendimet, komentet, deklaratat, precizimet. Përmes rrjeteve sociale […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

‘Kënga Magjike’ e Besës

Besa Kokëdhima ka triumfuar në festivalin e këngës ‘Kënga Magjike’, në finalen që u mbajt sonte në Tiranë. Këngëtarja shqiptare u votua më së shumti nga kolëgët dhe koleget pjesëmarrëse të spektaklit të drejtuar nga Ardit Gjebrea. Besa shkëlqeu me këngën e saj ‘Tatuazh në Zemër’, duke e lënë prapa Ledina Çelon, e cila udhëhoqi […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Ronela, provokuese në ‘Kënga Magjike’

Ronela Hajati shquhet për një artiste e kompletuar të muzikës, e cila shkruan tekste dhe këndon edhe vetë. Por, këngëtaren shqiptare e veçon edhe bukuria dhe trupi seksi. Ajo është shfaqur në gjysmëfinale të festivalit ‘Kënga Magjike’ me një veshje mjaft provokuese, e kur t’ia shtosh kësaj edhe lëvizjet e saj dhe ‘thyerjet’ e trupit, […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Kim i ‘harron’ të brendshmet në shtëpi

Kim Kardashian i ka ‘harruar’ të brendshmet si duket në shtëpi, pasi është shfaqur fillimisht në banjo, e më pas edhe në një koncert të Miamit, me një fustan të zi, i cili ishte i hapur, sa për të treguar se ajo nuk kishte veshur të brendshme. Ajo e mbështeti të fejuarin e saj Kanye […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Edi Rama e kërcen ‘Napolonin’

Edi Rama e ka shfaqur një talent të tij. Kryeministri i Shqipërisë e ka lënë anash politikën për pak, për t’ia thënë valles, në mbrëmjen e mbledhur nga vetë ai në Pallatin e Brigadave të Tiranës, për ta festuar ‘Natën e Bardhë’, ku të ftuar ishin njerëz të artit e kulturës, të ardhur ardhur nga […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Familja e Ritës

Rita Ora na ka prezantuar me familjen e saj, gjatë ditëlindjes së saj të 23-të. Këngëtarja kosovare e ka festuar fillimisht ditën më të veçantë të saj të vitit fillimisht me më të dashurit e saj, për të vazhduar më pas me shoqëri dhe me të dashurin Calvin Harris, deri në orët e mëngjesit. Rita […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

‘Plaka’ provokuese

Kalimi i viteve nuk duket aspak preokupues për Goldie Hawn. Edhe pse në moshë të shtyrë, 68 vjeçare, aktorja amerikane ka preferuar një veshje paksa provokuese, ndërsa dukej si një vajzë e re. Ajo ka preferuar ta kalojë ‘Ditën e Falënderimeve’ me veshje të palestrës, ndërsa shihet me bashkëshortin e saj duke ecur afër shtëpisë […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Nora pa të brendshme

Nora Istrefi e ka bërë një paraqitje ekstravagante në festivalin ‘Kënga Magjike’. Këngëtarja kosovare u paraqit në natën e dytë gjysmëfinale mbrëmë, ku u paraqit me këngën ‘I jemi je’. Por, nuk ishte kënga ajo që e veçoi Norën. Në fakt, veshja e saj provokuese, respektivisht fustani i bardhë, që zbulonte faktin se nuk kishte […]...

30 November, 2013Lexo më shumë

Arkitekti i piramidës gënjeu

Arkitekti egjiptian, Zahi Hawass gënjeu kur tha se Beyonce nuk do të kthehet më kurrë tek piramidat, pas vizitës së parë që ia kishte bërë ylli i ‘R&B’ Egjiptit në vitin 2009, si pjesë e turneut ‘I Am’. Haëass kishte thënë për të përditshmen britanike ‘Independent’ se Beyonce është një torollake dhe e vrazhdë, e […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Motrat Ambrosio në formë perfekte

Është e vështirë ta kesh motrën supermodele, por binjakja më e re e Alessandra Ambrosios, Aline, nuk e ka këtë problem, pasi duket në një formë pothuajse të njëjtë si ‘engjëlli’ i Victoria’s Secret. Të dyja motrat i shfaqën këmbët e tyre të holla dhe pa dhjam të enjten në Brentwood. Alessandra kishte veshur një […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Afërdita me veshje kombëtare

Afërdita Dreshaj ka vendosur ta festojë në mënyrë të veçantë ’28 Nëntorin’. Këngëtarja shqiptare nga Mali i Zi e ka postuar në Facebook një fotografi, në të cilën shihet me veshje kombëtare dhe me plis në dorë, si një ‘Shotë Galica moderne’. “Krenare me zemër”, ka shkruar Afërdita, që ka marrë shumë pëlqime nga adhuruesit […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

West ia shikon të pasmet Kimit

Kanye West duket se i ka për qejf të pasmet e famshme të Kim Kardashian. Reperi amerikan është ‘kapur’ nga fotografët duke ia shikuar prapanicën të fejuarës së tij, teksa po e shijonin ditën e ‘Thanksgiving’ në Miami. Për herë të parë, nëna e re e shfaqi stomakun e saj të rrafshtë tashmë dhe një […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Mbyllet “Kafeneja Jonë”

Bekimi dhe Muharremi, dy rolet e serialit “Kafeneja Jonë” kanë konfirmuar përfundimin e xhirimeve të serialit që do të emetohet për herë të fundit në RTK më 9 dhjetor. Kjo i ka zhgënjyer adhuruesit....

29 November, 2013Lexo më shumë

Dafina ‘vishet’ me flamur

Dafina Zeqiri ka menduar ta festojë në një mënyrë të veçantë 101 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Këngëtarja kosovare e ka postuar në Instagram një fotografi, të cilën e ka realizuar fotografi i njohur kosovar Fadil Berisha. Në të, këngëtarja llapjane shihet nudo, por e ‘veshur’ me një flamur, respektivisht e pikturuar me ‘body-print’. “Urime […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Robbie Williams ngreh bari

Robbie Williams mund të jetë në moshë më të pjekur tashmë – pasi do t’i mbush 40 vjet – i devotshëm, një baba i përkushtuar, por ai është ende rebel në zemër. Këngëtari i ‘Rock DJ’ ka zbuluar se rregullisht e përdor kanabisin. “Hera e fundit që kam pirë bari ishte dy ditë më parë”, […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Jennifer Lopez dhuron spektakël

Nëse keni menduar se Jennifer Lopez nuk është në gjendje t’i interpretojë e vetme lëvizjet akrobatike të saj, jeni gabim. Kjo është një provë që ajo nuk ka nëvojë për montazh. Këngëtarja amerikane i ka postuar në faqen e saj në Facebook disa fotografi atletike nga prapaskenat e spotit të fundit të saj për Kohl’s, […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Beyonce u ‘dëbua’ nga piramidat

Ajo është e adhuruar nga miliona fansa dhe e ka marrë pseudonimin ‘Queen B’. Mirëpo, Beyonce dështoi ta impresiononte njeriun e njohur si ‘Indiana Jones’ i Egjiptit, kur e kishte vizituar këtë vend në vitin 2009. Zahi Hawass, dikur kreu i arkitektëve të Egjiptit, zbulon se ia kishte ndaluar këngëtares që t’i vizitonte piramidat, për […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Bieber zbavitet në klub striptizi

Justin Bieber është duke ditur se si ta shijojë jetën. Këngëtari kanadez, krahas angazhimeve që ka me turneun ‘Believe’ në Australi, ka gjetur kohë edhe për zbavitje. Uebfaqja australiane ‘Nine MSN’ ka njoftuar se 19 vjeçari e ka vizituar striptiz klubin ‘Bada Bing Nightspot’ në Kings Cross, pjesë e Sydneyt, të martën mbrëma. “Klubi ishte […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Fotografi me buzë të fryra

Duke e bërë atë që di më së miri. Kim Kardashian ka shpjeguar se si duhet bërë vetes një fotografi ideale. Për të gjitha vashat, ajo ka treguar se duhet fryrë buzët, për t’u dukur më bukur dhe më tërheqëse në fotografi. ‘Show-girl’ amerikane i ka postuar këto fotografi për miliona fansa të saj në […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Nicky Minaj shpërthyese

A ju kujtohet Nicki Minaj? Ka kohë që nuk kemi folur për të, kështu që ajo e ka gjetur mënyrën që ta marrim nëpër gojë sërish, në një mënyrë apo tjetrën. Pra, çfarë ka bërë? A e ka publikuar ndonjë këngë të re? A e ka bërë ndonjë album apo si po shkon karrierë e […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Harris u kthye nga Amerika për Ritën

Calvin Harris udhëtoi plot 15,000 milje, vetëm për ta kaluar natën me të dashurën e tij, Rita Ora, në ditëlindjen e saj. DJ skocez i bëri fillimisht 5,000 milje për të udhëtuar me aeroplan nga Los Angelesi për në Londër, për t’iu bashkuar Ritës në ditëlindjen e saj të 23-të. Ndërsa më pas, ai e […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Miranda Kerr, gati nudo

Miranda Kerr ka pozuar pothuajse e zhveshur, në një video të realizuar nga i-D magazine. Në filmimin e shkurtër, modelja tregoi më shumë se që duhej. 30 vjeçarja di se si t’i bëjë për vete kamerat dhe skenën, me pamjen e saj mbresëlënëse. Ish modelja e Victoria’s Secret është ‘konfrontuar’ me modelet tjera, por dukej […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna humane

Rihanna e ka treguar anën e saj humane, duke dhuruar 100,000 dollarë, për t’i ndihmuar njerëzit e prekur nga tajfuni Haiyan në Filipine. Këngëtarja nga Barbadosi i ka dhuruar paratë tek UNICEF-i (United Nations Children’s Fund) dhe i ka inkurajuar fansat e saj që të ndihmojnë, sado që të kenë mundësi. “Emergjencat bëjnë lajm, por […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Bieber, fotografi me fanset

Justin Bieber ka zbarkuar në Australi, ku po e mban një seri koncertesh. Ylli kanadez do t’i mbajë tetë net spektakli në qytete të ndryshme të kontinentit të ‘Kangurëve’. Ndërkohë, 19 vjeçari ua ka realizuar ëndrrën disa fanseve të tij të ‘çmendura’, duke u ndalur për t’i bërë disa fotografi me to. Sigurisht, fanset kanë […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Atletja Jennifer Lopez

Jennifer Lopez është parë duke vrapuar, gjatë pushimit nga xhirimet e filmit të saj të fundit, ‘The Boy Next Door’. Aktorja dhe këngëtarja amerikane i shijoi rrezet e diellit dhe muzikën, teksa vraponte në ‘Antelope Valley’ të California të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.   44 vjeçarja dukej në formë të mirë dhe po mbahet […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Rita ‘zbulon’ të brendshmet

Rita Ora e ka festuar mbrëmë ditëlindjen e saj të 23-të së bashku me të dashurin e saj, DJ Calvin Harris në restorantin Hakkasan, para se t’u bashkohej fytyrave të famshme, përfshirë këtu edhe Kelly Brook, duke e shijuar jetën e natës në ‘Box Night Club’ të Londrës. E veshur me një fustan të kuq, […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Rihannas dhe Drake, iu çel sabahu bashkë

Rihanna dhe Drake duket se kanë më shumë se shoqëri në mes vete. 25 vjeçarja dhe këngëtari amerikan duket se e kanë kaluar një natë eksituese së bashku. Këngëtarja nga Barbadosi kishte shkuar për ta ndjekur koncertin e 27 vjeçarit në Los Angeles, respektivisht në palestrën ‘Staples Center’, ndërsa më pas raportohet ta kenë vazhduar […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Martesë para vdekjes

Kah mesi i vitit 2013, Leslie Rivera, nxënëse e shkollës së mesme nga Murrieta e Californias, SHBA, e kishte marrë vesh se ishte prekur nga kanceri. Pas diagnozave të tmerrshme, Leslie diplomoi menjëherë dhe më pas u shtrua në spital për ta nisur kurimin. Përkrah saj gjendej i dashuri Daniel Mendez, i cili e mbështeti […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Në shtrat me katër qenë

Ajo ndoshta nuk mund ta ketë të dashurin e saj Liam Hemsworth në krahë. Mirëpo, Miley Cyrus nuk e ka ndërmend të ndihet e vetmuar, pasi ajo çdo mëngjes zgjohet nën shoqërimin e katër qenve të saj, që e rrethojnë në shtratin e saj. Këngëtarja amerikane, e cila të shtunën i mbushi 21 vjet, i […]...

26 November, 2013Lexo më shumë

Katie Price na prezanton djalin

Katie Price e ka postuar një fotografi, ku shihet së bashku me beben Jett Riviera dhe me bashkëshortin e saj Kieran Hayler, edhe pse flitej se mund ta angazhonte një infermiere të maternitetit. Kjo është vetëm fotografia e dytë e vogëlushit Jett, të cilën ‘Jordan’ e ka shpërndarë në rrjetin social Twitter, kështu që ajo […]...

26 November, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan