M’the e t’thashë – Lajmi.net

Aktuale

Ellie Goulding në lidhje me Poynter

Dougie Lee Poynter e  Ellie Goulding  janë parë duke qëndruar bashkë gjatë ditëve të fundit, mos të harrojmë se janë fotografuar gjithashtu të kapur dorë për dore në një klub të Londrës të quajtur Soho House. “Ne jemi duke e përcjellë njëri tjetrin që nga viti i kaluar. Ellie është një vajzë shumë e mirë, dhe një […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Drake është i dashuruar te Rihanna

Rihanna është paraqitur befasisht në skenë gjatë koncertit të mbajtur nga Drake në Paris, para disa ditëve, teksa më pas ata kanë kaluar natën në hotel të njëjtë. Sipas raporteve, Drake është dashuruar tashmë te këngëtarja, dhe dëshiron të rifillojë lidhjen me të, pasi çifti është bashkuar për herë të parë në vitin 2010, para […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Rihanna flirton me A$AP Rocky?

Qarkullojnë zëra se Rihanna ka dalë për një takim romantik me A$AP Rocky. Spekulimet e para thonë se historia në mes të dyve ka nisur në fillim të vitit 2013, kur reperi ishte pjesë e turneut të këngëtaren nga Barbados, ‘Diamonds World Tour’. Në shtator dukej se historia në mes tyre ishte forcuar, por më […]...

18 December, 2013Lexo më shumë

Madonna i kalon Krishtlindjet me Sean Penn?

Qarkullojnë zëra që Madonna do t’i kalojë Krishtlindjet së bashku me Sean Penn. Ylli i muzikës së fundmi është ndarë nga i dashuri i saj, 25 vjeçari Brahim Zaibat, pas tri vjetësh lidhjeje, ndërsa tash duket se është afruar me ish të bashkëshortin, aq sa të dy janë parë së fundmi dorë për dore gjatë […]...

14 December, 2013Lexo më shumë

Januzaj bën femër

Adnan Januzaj është bërë më në fund me femër. Futbollisti i ri kosovar thuhet se e ka nisur një lidhje me këngëtaren britanike Tulisa. Kështu shkruan uebfaqja caughtoffside.com, e cila është bazuar në spekulimet që po rrjedhin nga Twitteri. Ish anëtarja e grupit ‘N-Dubz’, aktualisht anëtare e jurisë në X-Factor, kishte një të kaluar me […]...

9 December, 2013Lexo më shumë

Nicole s’do të martohet me Hamilton

Nicole Scherzinger dhe Lewis Hamilton e kanë kaluar lidhjen pesëvjeçare me rënie e ngritje, para se të ndaheshin përfundimisht në fillim të vitit 2013. Por, mediat britanike shkruajnë se ata ia kanë dhënë një mundësi tjetër njëri tjetrit dhe se kanë vendosur të provojnë t’i sistemojnë gjërat. Revista’E! News’ shkruan se piloti i Formula 1 […]...

8 December, 2013Lexo më shumë

Kanye e Kim planifikojnë martesën

Kim Kardashian e Kanye West po planifikojnë të martohen. Çifti më i njohur në SHBA është duke menduar qysh tash për dasmën. Sipas asaj që publikohet në ‘Us Weekly’, çifti e ka në mend që ta kurorëzojë lidhjen e tyre dhe të betohen për dashurinë e përjetshme në Versailles, ish pallat mbretëror i Burbonëve të […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Lindsay Lohan në lidhje me Michael Neeson?

Një ‘gjuajtje’ e re për Lindsay Lohan, e cila ka kaluar momente intimiteti me të riun Michael Neeson, djali 18 vjeçar i aktorit hollivudian Liam Neeson. Të dy janë parë duke flirtuar në ndejën ‘Finale’ në New York City dhe kjo konfirmon vendosmërinë e Lohan për të frekuentuar djelmosha shumë më të rinj se ajo, […]...

4 December, 2013Lexo më shumë

Dëshiron të martohet me Rihannan

Drake e Rihanna po flasin tashmë për martesën. Ylli i ‘Take Care’, hit të cilin e këndon pikërisht përkrah bukuroshes 24 vjeçare, duket se ka shpenzuar afro 100 mijë euro në një klub të Teksasit ‘ Vlive’, gjatë një nate në shenjë zbavitjeje. Ai i ka thënë asaj: “Jeta do të ishte më e bukur […]...

1 December, 2013Lexo më shumë

Arkitekti i piramidës gënjeu

Arkitekti egjiptian, Zahi Hawass gënjeu kur tha se Beyonce nuk do të kthehet më kurrë tek piramidat, pas vizitës së parë që ia kishte bërë ylli i ‘R&B’ Egjiptit në vitin 2009, si pjesë e turneut ‘I Am’. Haëass kishte thënë për të përditshmen britanike ‘Independent’ se Beyonce është një torollake dhe e vrazhdë, e […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Beyonce u ‘dëbua’ nga piramidat

Ajo është e adhuruar nga miliona fansa dhe e ka marrë pseudonimin ‘Queen B’. Mirëpo, Beyonce dështoi ta impresiononte njeriun e njohur si ‘Indiana Jones’ i Egjiptit, kur e kishte vizituar këtë vend në vitin 2009. Zahi Hawass, dikur kreu i arkitektëve të Egjiptit, zbulon se ia kishte ndaluar këngëtares që t’i vizitonte piramidat, për […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Bieber zbavitet në klub striptizi

Justin Bieber është duke ditur se si ta shijojë jetën. Këngëtari kanadez, krahas angazhimeve që ka me turneun ‘Believe’ në Australi, ka gjetur kohë edhe për zbavitje. Uebfaqja australiane ‘Nine MSN’ ka njoftuar se 19 vjeçari e ka vizituar striptiz klubin ‘Bada Bing Nightspot’ në Kings Cross, pjesë e Sydneyt, të martën mbrëma. “Klubi ishte […]...

28 November, 2013Lexo më shumë

Rihannas dhe Drake, iu çel sabahu bashkë

Rihanna dhe Drake duket se kanë më shumë se shoqëri në mes vete. 25 vjeçarja dhe këngëtari amerikan duket se e kanë kaluar një natë eksituese së bashku. Këngëtarja nga Barbadosi kishte shkuar për ta ndjekur koncertin e 27 vjeçarit në Los Angeles, respektivisht në palestrën ‘Staples Center’, ndërsa më pas raportohet ta kenë vazhduar […]...

27 November, 2013Lexo më shumë

Nuk e mbyta Michael Jacksonin

Conrad Murray e ka dhënë intervistën e parë pasi i kaloi dy vjet në burg, për shkak të akuzës për vrasje të Michael Jackson. “Unë nuk e kam mbytur Michael Jacksonin. Ai ishte i varur nga medikamentet. Michael Jackson e mbyti aksidentalisht Michael Jacksonin”, ka thënë fillimisht ish mjeku personal i legjendës së muzikës. Kardiologu […]...

25 November, 2013Lexo më shumë

Jay Z e tradhtoi Beyoncen?

Martesa e Jay Z me Beyonce është duke u lëkundur, pas spekulimeve të fundit se reperi amerikan e ka tradhtuar bashkëshorten e tij me modelen belge Claudia Scheelen. 27 vjeçarja, në vitin 2012 Miss Belgjika, është një fanse e madhe e Jay Z. Madje, ajo ka rrëfyer për tabloidin britanik ‘The Mirror’, se muajin e […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Rita planifikon pushim romantik

Rita Ora dhe Calvin Harris janë duke e planifikuar një pushim romantik, për ta rindezur dashurinë e tyre. Këngëtarja e hitit ‘How We Do’ dje DJ, janë këshilluar nga nëna e këngëtares që ta bëjnë një udhëtim në një të largët të Irlandës, i cili do t’i ndihmonte që ta përforcojnë lidhjen e tyre gjashtë […]...

23 November, 2013Lexo më shumë

E shijojnë basketbollin

Së fundmi kishte spekulime se martesa në mes të Beyonce dhe Jay Z po shkon drejt fundit. Mirëpo, çifti i njohur amerikan i ka heshtur spekuluesit, duke e shikuar të bashkuar një ndeshje basketbolli, të enjten mbrëma. Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mirror’, reperi amerikan po dilte shumë natën kohëve të fundit, gjë e cila nuk […]...

22 November, 2013Lexo më shumë

Bieber mësoi nga Will Smith

Justin Bieber ia di për nder aktorit Will Smith, për ndikimin që pati tek ai, në zhvillimin e karrierës. Këngëtari amerikan i ka thënë magazinës ‘Hollywood Reporter’ se ai ishte këshilluar çdo javë me mentorin e tij. “Me të kam biseduar për çdo çështje, emocionale apo në aspekte të tjera. Ai ishte mentori im më […]...

21 November, 2013Lexo më shumë

Ndahet çifti milioner i lotarisë

Çifti i cili i kishte fituar në lotari 148 milionë funte, po shkon drejt ndarjes, vetëm një vit pasi u bënë milioner. Ata po jetojnë të ndarë dhe po presin që të përfundojnë procedurat e shkurorëzimit. Adrian Bayford, 43 vjeç, dhe bashkëshortja Gillian, 41, kishin shpresuar se ‘jackpoti’ që ua ndryshoi jetën, do ta bashkonte […]...

21 November, 2013Lexo më shumë

Nëna e padisiplinuar

Pas dy fëmijëve, Gwen Stefani dhe bashkëshorti i saj, rokeri Gavin Rossdale, e presin fëmijën e tretë. Shtatzënia duket se nuk po e pengon në angazhimet me punë, por as për ato më të zakonshmet. Biondja e ‘No Doubt’, në fakt, së fundmi është parë në evenimente të ndryshme në shoqëri të personazheve tjerë të […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

‘Party’ me vasha të zhveshura

Ndeja e Justin Bieber, e mbajtur të premten mbrëma, është përshkuar nga vasha të zhveshura dhe të zjarrta, të cilat i kanë shoqëruar dhe zbavitur mysafirët, njofton TMZ. Këngëtari kanadez e kishte organizuar një ndejë speciale, duke bërë kontratë me të gjithë të pranishmit, që të mos flasin, në të kundërtën do të gjobiteshin me […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Dëshiron të bëhet si Beyonce

Khloé Kardashian është një fanse e deklaruar e Beyoncé. Nuk po flasim vetëm për muzikën, por edhe për bukurinë dhe stilin e saj të jetës. Aq sa, në një intervistë për BBC Radio 1, 29 vjeçarja i ka thënë DJ Nick Grimshawt (udhëheqës i emisionit) se dëshiron të jetojë si diva e muzikës së paku […]...

19 November, 2013Lexo më shumë

Bëhen bashkë

Së bashku përsëri! Brad Pitt e Angelina Jolie janë ribashkuar pas disa muajsh ‘ndarjeje’, derisa aktorja e mori në Hollywood një çmim humanitar. Ata ishin në qendër të vëmendjes së këtij evenimenti. Në tre muajt e fundit, ata nuk ishin parë së bashku, për shkak të obligimeve që kishin në punët e tyre, por jo […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Ndejë private, gjobë për ‘spiunët’

Justin Bieber bëri një ndejë të premten mbrëma, ndërsa ishte e lirë për mysafirët. Por, nëse ata e thonë vetëm një fjalë kur të dalin jashtë, do të gjobiten me 3 milionë dollarë. Mysafirët dhe punëtorët e nënshkruan një marrëveshje besimi, siç mëson TMZ, ku ata janë marrë vesh që të mos shkruajnë në telefon […]...

18 November, 2013Lexo më shumë

Beyonce do ende fëmijë

Rrini të qetë. Disa ditë më parë thuhej se Beyonce dhe Jay Z po shkojnë drejt ndarjes, por siç mëson ekskluzivisht HollywoodLife.com, këto ishin vetëm thashetheme. Madje, familja mund të rritet së shpejti. “Ata nuk do të ndahen”, thotë një burim i besueshëm. Madje, këngëtarja amerikane thuhet se dëshiron ta ketë edhe një bebe me […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Borxhi i Rihannas

Rihanna është paditur nga një kompani, të cilës ia ka borxh 70 mijë funte, për organizimin e ceremonisë së fundit të gjyshes së saj, e cila kishte ndërruar jetë. Këngëtarja nga Barbados ishte zotuar se do t’i hiqte krejt shpenzimet, kur Clara “Dolly” Braithwaite vdiq nga kanceri. Mirëpo, pas më shumë se një viti, 25 […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Zeta-Jones në depresion

Marrëveshje dypalëshe apo jo, Catherine Zeta-Jones ndarja me Michael Douglas ka pasur efekte shkatërruese, sa që aktorja e njohur uellsiane nuk arrin të bie në vete assesi. Atë nuk po mund ta ngushëllojë as kontrata ‘ad hoc’ e ndarjes, nga e cila do të përfitojë shumë para. Sipas magazinës angleze Closer, Catherine nuk po arrin […]...

17 November, 2013Lexo më shumë

Bieber fjeti me ‘porno-star’

Femra e cila e kishte filmuar Justin Bieberin duke fjetur në Brazil nuk mund të jetë një lavire. Por, ajo është paguar për të bërë seks, të paktën kështu thonë uebfaqet pornografike. ‘TMZ’ ka mësuar nga HotMovies.com se Tati Neves, modelja braziliane që e xhiroi kripin e shkurtër dhe që fjeti me këngëtarin kanadez, para […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

Beyoncé, vashë beqare?

Njëri prej çifteve më të famshëm në botë, këngëtarja Beyonce Knowles dje reperi Jay Z – emri i vërtetë Shawn Carter, po shkon drejt ndarjes. Sipas Hollywoodlife.com, këngëtari amerikan nuk i ka përmbushur detyrat si burrë dhe si baba. Derisa Beyoncé ishte në Australi për një turne të saj, Jay Z e vizitoi atë dhe […]...

16 November, 2013Lexo më shumë

Diaz–Upton, dashuri në Twitter

Cameron Diaz dhe Kate Upton ia kanë shprehur dashurinë njëra tjetrës në rrjet social. Vetëm pesë ditë pasi aktorja 41 vjeçare iu bashkua zyrtarisht Twitterit, supermodelja ia dërgoi asaj një koment të ëmbël shoqes së saj. “Jam mjaft e ngazëlluar. Personi më i jashtëzakonshëm i është bashkuar Twitterit”, ka shkruar 21 vjeçarja. Ndërkohë, Diaz iu […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

Rihanna në klub striptizi

Nuk është hera e parë që Drake apo Rihanna e vizitojnë një klub striptizi dhe kjo em gjase nuk do të jetë as e fundit. ‘Radar’ ka njoftuar se të dyja yjet ishin në klubin ‘VLive strip’ në Houston të mërkurën mbrëma, ku shpenzuan para në rolin e konsumatorëve.   Kjo uebfaqe ka raportuar se […]...

15 November, 2013Lexo më shumë

I Forti Bieber në shtrat

Modelja braziliane Tati Neves e pranon se ka bërë seks me Justin Bieber në një hotel të Buenos Aires të Argjentinës, gjatë turneut të fundit të këngëtarit kanadez. 27 vjeçarja e postoi një video, ku e kishte xhiruar këngëtarin e adoleshentëve duke fjetur, pas një nate që kishte kaluar me të.   “Ishte e mrekullueshme […]...

12 November, 2013Lexo më shumë

Pak ‘shock’ nga Julia Roberts

Julia Roberts i ka shokuar të gjithë në Britania Awards, kur është paraqitur e ulur në një karroce invalidësh, duke pretenduar se ishte paralizuar. Mirëpo, gjithçka ndryshoi kur aktorja e famshme amerikane u ngrit në këmbë, duke e dhuruar kështu befasinë e dytë për të pranishmit. “’Unë jam në fazën e dytë të jetës”, ka […]...

12 November, 2013Lexo më shumë

Rrëfehet vajza që fjeti me Bieberin

Vajza e cila e filmoi Justin Bieberin duke fjetur, ka folur për herë të parë rreth natës së saj me këngëtarin kanadez. Kur modelja Tati Neves, 26, u pyet nëse e kishte puthur këngëtarin e ri, ajo u përgjigj: “Çka po mendoni ju? Nëse kam fjetur me të në të njëjtin shtrat, vetëm unë dhe […]...

11 November, 2013Lexo më shumë

‘Bomba’ Nicole, e shijon jetën e natës

Ajo ndoshta e humbi një garë të dielën mbrëma X Factor, por ky fakt nuk e ndali Nicole Scherzingerin që ta shijojë jetën e natës dhe ndejat. Këngëtarja dhe anëtarja e jurisë në këtë ‘talent show’ është parë në The Arts Club të London’s Dover Street, Mayfair. Vetëm disa orë më parë, ajo e humbi […]...

11 November, 2013Lexo më shumë

Dua Lipa me Nicole Scherzinger

Dua Lipa është fytyrë e njohur e reklamës për X Factor në Londër, ku si duket të gjithë ata që kanë të bëjnë me X Factor të Londrës, tani i ka shokë. Ajo e publikoi një foto ku shihet në një restorant më anëtaren e jurisë dhe këngëtaren e famshme botërore Nicole Scherzinger. Pasi modelja […]...

28 October, 2013Lexo më shumë

Adriani singëll, por me këngë të re

Këngëtari i njohur nga Shkupi, në një intervistë për lajmi.net, ka folur për vizitat e tij të shpeshta në Prishtinë, këngën e re me Visarin e grupit Skillz dhe ka treguar se nuk ka të dashur....

25 October, 2013Lexo më shumë

Refuzohen bukuroshet tona

Bukuroshja Kosovare Mirjeta Shala nuk do të mund të na përfaqësojë as sivjet në “Miss Universe”, që do të mbahet në Moskë të Rusisë. Kjo është hera e dytë që refuzojnë Mirjeta Shalën për ta përfaqësuar Kosovën, mirëpo fotografi Fadil Berisha nuk hoqi dorë dhe tentoi që ta provojë fatin prapë. Por, dështoi. Kjo po […]...

21 October, 2013Lexo më shumë

Ledri me të dashur

Në rrjetin social Instagram të Ledrit mund të shikoni fotografitë e shumta që kanë postuar çifti së bashku, ku aktualisht janë në Amstërdam. Vajza me të cilën është lidhur Ledri, është Dua Lipa, një modele e re e tregut botëror, e cila jeton në Londër por është Kosovare. Thuhet se çifti janë në lidhje tash […]...

21 October, 2013Lexo më shumë

Çiljeta origjinale kundër asaj false

Çili e ka marrë për seriozisht këtë gjë, pasi ka denoncuar personat të cilët kanë hapur këto faqe në emër të saj. Thuhet se është fajtori kryesor është një djalë 35 vjeçar nga Maqedonia. Ky djalosh i ka përdorur këto faqe për arsye të përfitimit të klikimeve dhe shpërndarje të faqeve nëpër të gjitha rrjetet […]...

17 October, 2013Lexo më shumë

Dizajnuesi i muzikës

Lajmi.net: A keni pushuar hiç prej koncerteve të shumta që keni pasur gjatë sezonit të verës? Geti: Kam pushu pak, sa për me ia nisë sezonit tjetër të dimrit, që në fakt është shumë ma i lehtë se ai i verës, edhe pse dhe ky i dimrit është goxha sezon i lodhshëm – aeroplanë, rrugë, […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Eltoni i kthehet këngës

Ishte detyruar që t’i anulonte një varg koncertesh gjatë verës, pasi ishte dërguar në spital në gjendje të rëndë. Por, u kthye fuqishëm mbërëmë në Londër, ku atij ju dha ­çmimi inagurues i Brit Icon. Prezentuesi Dermot O’Leary bëri shaka duke thënë: “Është më mirë të jesh në një teatër sesa i shtrirë në spital”. […]...

3 September, 2013Lexo më shumë

Era e mirë e Robert Pattisonit

Anglezi tipik, i cili u nda këtë vit me bashkëprotagonisten e serisë Twilight Kristen Stewart, është shfaqur pasionant në një reklamë parfumesh me modelen Camille Rowe. Ai është i veshur plotësisht, i shtrirë në një vaskë, para se ta puthë bashkë-yllin e tij të mrekullueshëm, pastaj shëtisin së bashku në plazh, e tutje e hedh […]...

3 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble