Gossip – Lajmi.net

Aktuale

Luana Vjollca me pasaportë të Kosovës!? (FOTO)

Këngëtarja nga Shqipëria e cila shumë herë ka shprehur hapur dashurinë që ka për Kosovë, si dhe dëshirën e saj që ta marrë pasaportën Kosovare, veprimi i saj i fundit me një foto të publikuar në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook ku shihet pasaporta e Republikës së Kosovës me të dhënat e saja....

9 January, 2015Lexo më shumë

400 ankesa për veshjen e Ritës (FOTO)

Kostumi i gjyqtares së The Voice me asgjë përfundi sakos nxiti rreth 400 ankesa pas shfaqjes në BBC One...

7 January, 2015Lexo më shumë

MIA KHALIFA: Kush është porno-starja Libaneze e cila ka ndezur zemërim ndërkombëtar? (FOTO)

Aktorja e filmave për të rritur Mia Khalifa është kërcënuar me vdekje pasi që është kurorëzuar si porno-ylli numër 1 në botë....

6 January, 2015Lexo më shumë

Kim Kardashian po trajton fytyrën

Kim Kardashian si duket nuk është e kënaqur me dukjen e fytyrës së saj dhe kështu ka vendosur që asaj t’i jap një trajtim të vogël....

21 March, 2014Lexo më shumë

Pamela Anderson nudo për magazinën franceze

Modelja kanadeze, Pamela Anderson ka vendosur që të fotografohet nudo për magazinën franceze Purple, duke sjellur kështu mjaftë komente nëpër media....

21 March, 2014Lexo më shumë

Vjen ‘Hands UP’ nga New Yorku

Vjollca Abdullahu, e njohur me emrin artistik VJ, e ka lansuar mbrëmë videoklipin e saj më të ri në bashkëpunim me reperin amerikan, RobTwizz. Projekti është titulluar ‘Hands Up’. Për muzikën janë përkujdesur dy producentët e mirënjohur, Zzap and Chriss, ndërsa teksti është shkruar nga dy interpretuesit, VJ dhe RobTwizz. E veçanta e këtij projekti […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Emina Çunmulaj në ekran 15 metërsh në Las Vegas

Reklama e Aria Resort, me modelen Emina Çunmulaj, cila është xhiruar para disa muajve tani po shfaqet edhe në televizione super të mëdha, siç është ai në Las Vegas, i cili cilësohet si ekrani më i madh atje. Është vetë Emina që ka treguar në faqen në Facebook dhe është ndier shumë e ngazëllyer. E […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Vesa Luma me album të ri

Vesa Luma ka njoftuar fansat se është në përgatitje të një albumi live, me këngë të vjetra qytetare. ‘Albumi im i ardhshëm do të jetë ëndrra ime. Album live me këngë të vjetra qytetare, që i dua aq shumë’. Vesa po ashtu pas kthimit nga turneu në Australi ka përgatitur një bashkëpunim me Jon Tarifa […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Nicki Minaj shfaq të pasmet

Këngëtarja është kthyer në shtëpinë e saj, pas një pushimi disa ditor që kishte bërë në Meksikë. Ajo kishte veshur xhinse shumë të ngushta dhe me ngjyrë pink, të cilat i tregonin kështu të pasmet e saj që pëlqehen shumë nga fansat. 31 vjeçarja disa ditë më parë, kishte publikuar disa foto të saj në […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Një puthje nga Miranda

Bukuroshja ka postuar një fotografi mjaftë ekzotike në Twitter, duke i dhuruar kështu nga një ‘puthje’ fansave të saj. “Puthje. Moda verore”, ishte mesazhi që kishte shkruar modelja në foton e publikuar në Twitter, aty ku posedon 3.5 milionë ndjekës. Miranda njihet për afërmitet me fansat, pasi edhe javën e kaluar kishte postuar një foto […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Miranda Kerr në ‘Hello Boys’ për Wonderbra

Kjo është një deklaratë e madhe nga firma e të të brendshmëve, duke marrë në shërbim një modele që është sinonim të një gjigandi tjetër të të brendshmeve për femrave. Ky veprim shënon herën e parë që një emër i profilit të lartë ka qenë i lidhur me Wonderbra në vite, ish fytyra më e […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Këngëtarët me më shumë përfitime në 2014

Këngëtarja e albumit ‘Red’, Taylor Swift është top-fituesja e vitit të kaluar, duke fituar nga të gjitha anët. Kjo listë përfshin të gjitha shitjet e këngëve, albumeve dhe biletave për koncerte, dhe Taylor ka pasur shumë sukses në të gjitha këto. Këngëtarja mban vendin e parë me plot 39,699,575.60 dollarë të fituara. Menjëherë pas saj […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Karl Lagerfeld tashmë ka Kate Moss’in e re

Në një intervistë me The Sunday Times, kreatori i Chanel, Karl Lagerfeld është shprehur se ai ka admiruar fytyra të dy njerëzve gjatë gjithë kësaj kohe: Charlie Chaplin dhe Kate Moss. Tani, ai thotë se modelja shumë e kërkuar Cara Delevingne i ka të gjitha gjërat për t’u bërë Kate Moss e kësaj kohe. Ajo […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Nëna e Justin Bieber: Dua një tjetër fëmijë

Ajo si duket nuk është e kënaqur me vetëm një fëmijë, edhe pse Justin Bieber është person i cili njihet anë e mbanë botës. “Fëmija duket mirë te unë, po? Unë dua më shumë fëmijë”, kishte shkruar nëna e Justinit në rrjetin social Twitter, e cila postoi gjithashtu edhe dy foto ku ishte duke mbajtur […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Rihanna mban kryesimin si femra më e dëgjuar në botë

Spotify ka treguar një listë të artistëve më të transmetuar femra të vitit 2014, me Rihanna në krye për të dytin vit rresht. Këngët si ‘Cheers! Drink to that’ dhe bashkëpunimi ‘Stay’ me Mikky Eko ia kanë dhënë vendin e parë asaj edhe për këtë vit. Kështu Rihanna ka mposhtur Katy Perry e cila ka […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Miley Cyrus ia kthen Katy Perry’t

Miley Cyrus më 22 shkurt ishte duke mbajtur një koncert të nxehtë në Los Angeles, aty ku dhe më pas u puth me Katy Perryn. Pas kësaj puthjeje, ishte Katy ajo që në një emision australin ka shpjeguar në detaje këtë ngjarje duke deklaruar: “Vetëm Zoti e di se ku kanë qenë gjuhët gjatë asaj […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Carmen Electra modelja më e vjetër në historinë e FHM

Modelja amerikane u bë yll për shkak të fotografive shumë të nxehta që ka bërë për kompaninë Baywatch gjatë viteve të 90’ta. Sidoqoftë, bukuroshja edhe në ditët e sotme ka treguar se posedon një trup perfekt, pasi është pikërisht ajo që do të jetë në ballinën e magazinës shumë të njohur FHM, për këtë muaj. […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Swanepoel, bukuri e parezistueshme

Modelja e Victoria Secret, kishte të veshur tuta të ngushta të cilat shkëlqenin në trupin e saj perfekt. Pjesën lart ajo e kishte pothuajse të zhveshur, pasi kishte të veshur një bluzë shumë të vogël duke treguar kështu shpinën. Me flokë të bardha dhe një shikim shumë të mprehtë, Candice ka treguar edhe një herë […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Ky ujë nuk duhet refuzuar

Të tre këto bukuroshe kanë bërë disa fotografi shumë të nxehta duke u paraqitur gjysmëlakuriq, në kampanjën e tyre të re, për të reklamuar kompaninë e ujit natyral të quajtur ‘138’. Në këtë foto të trija modelet u paraqitën me pozita të ndryshme, duke u bërë njëra më tërheqëse se tjetra. Natyrisht, që pas shikimit […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Stodden mahnitëse me bikini

19 vjeçarja vendosi që të pushojë në plazhin e Los Angeles, aty ku u paraqit me bikini shumë të vogla dhe shumë seksi. Gjithashtu ajo nuk hezitoi të bëjë disa ushtrime fizike shumë tërheqëse, edhe pse pranë saj ishin të pranishëm disa fotografë. Sipas mediave, Stodden ka një ngjashmëri të madhe me Pamela Anderson. Sidoqoftë, […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Shakira: Dua të kem nëntë fëmijë me Piquen

Shakira është shumë e zënë me projekte të ndryshme, dhe kështu nuk po gjen kohë për të bërë ndonjë fëmijë të ri. “Nëse unë nuk do kisha projekte të mia muzikore, atëherë unë tani do isha shtatëzënë”. “Unë dua të kem tetë ose nëntë fëmijë me Piquen – dua të krijoj një skuadër të tërë […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Selena i cilëson si fëmijërore ‘lojërat’ e Justinit

Gjatë ditës së hënë, Justin Bieber në Instagramin e tij personal, kishte postuar një fotografi të Selenës me një thënie: ‘Princesa më elegante në botë’. Sidoqoftë, kjo gjë nuk ka pasur asnjë ndikim pozitiv te këngëtarja, e cila është duke punuar shumë për të sjellur gjëra të mira në të ardhmen. Këtë raport e ka […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Jessica Alba, fytyrë e re e kompanisë Braun

Kompania Braun është një kompani e cila mbizotëron gjëra të bukurisë dhe që nëpërmjet tyre simbolizon shëndetësinë. Nëna e dy fëmijëve, Jessica është parë si person perfekt për të reklamuar sa më mirë produktet e kësaj kompanie. Me qetësinë dhe bukurinë që mbizotëron aktorja, ajo pritet që t’i merr me vete te kjo kompani me miliona […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Paris Hilton tërheqëse me të bardha

33 vjeçarja kishte vendosur që të drekojë në Kaliforni gjatë ditës së djeshme. Ajo u paraqit e tëra me të bardha duke u dukur kështu shumë . Me një palë xhinse të grisura dhe syze dielli të bardha, Paris Hilton ishte ajo që tërhoqi vëmendje gjatë ditës së djeshme. Gjithashtu bukuroshja u pa të zbritej […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Jessica Alba me stil të veçantë

Bukuroshja është parë në aeroportin e New Yorkut, ku kishte të veshur një xhup me ngjyra të ndryshme dhe shumë elegant. Aktorja kishte të veshur xhinse të bardha, ndërsa në fytyrë u duk shumë e bukur me një makiazh perfekt. 32 vjeçarja ka filluar karierën e saj si aktore në një moshë shumë të re, […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Mila Kunis darkë romantike me të fejuarin në Romë

Çifti është parë në një darkë mjaftë romantike në restaurantin shumë të njohur në Romë të quajtur, Antica Pesa Ata vendosën që të darkojnë gjatë një ditë me shi, teksa e mbuluan vetën me një çadër mjaftë të madh. Gjithashtu, gjatë ditës ishin duke shëtitur nëpër rrugët e Romës, dhe duke vizituar kështu objektet më […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Së shpejti bashkëpunimi NRG Band – Klepto

Në valën e shumë këngëve të reja dhe bashkëpunimeve të shumta, po vjen edhe një bashkëpunim tjetër që shumë fansa po e presin me padurim. Grupi shumë i dashur Kosovar NRG Band dhe reperi nga labeli TBA, Klepto, kanë punuar bashkë në një këngë të re, të cilës ia kanë realizuar edhe videoklipin. Është Besniku […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Alketa i përgjigjet Stand-Up’it të Ermalit

Sa falënderon Alketa Vejsiu në X-Factor nuk besoj të kemi dëgjuar ndokë ndonjëherë. Të gjithëve na ka rënë në vesh kjo dhe Ermal Mamaqi ka vedosur ta paraqet në emisionin e tij më të ri ‘6Ditë pa Ermalin’. Megjithëse kjo na ka pëlqyer dhe argëtuar të gjithëve, Alketa ka një kundërpërgjigje:  ‘Televizionit të sheqerpares dhe […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Vildane Zeneli senzacionale në sesionin e ri të fotove

Duket se pozimi nudo për Vildanen nuk është më problem, dhe me linja fantastike të trupit ajo nuk mund të dalë ndryshe në foto përveç ‘bombastike’, në një mënyrë që është e pamundur të përshkruhet me fjalë. Ky është sesion i fotove për kalendarin dhe librin ‘Culo by Mazzuco’, libër ky i cili do të […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Teuta Krasniqi me ndërhyrje estetike?

Po flitet se Teuta Krasniqi ka filluar edhe me tretmane estetike për të mbajtur në formë trupin e saj. Është dyshuar por nuk dihet sigurt se a ka bërë ndërhyrje. Kjo pasi ajo ka postuar në rrjetin social Instagram foto duke ‘u punuar në të’. Por, siç duket Teuta do të jetë imazh i qendrës […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Clooney hidhet pas Eva Mendesit

Gjithnjë sipas mediave, aktorja është ndarë nga i dashuri i saj, Ryan Gosling dhe tashmë është duke kërkuar për një lidhje të re dashurie. George Clooney, 52 vjeç, është person i parë që i ka vënë syrin 39 vjeçares, e cila është shumë tërheqëse dhe sensuale. Sipas lajmeve të fundit, Clooney dëshiron që të ketë […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Scarlett Johansson po e pret fëmijën e parë

Scarlett Johansson, 29 vjeçarja e byukur, raportohet se ka mbetur shtatëzënë me të dashurin e saj, Romain Dauriac, me të cilin është fejuar në shtatorin e vitit të kaluar. “Unë dua të kem familjen time, pasi një gjë e tillë është perfekte. Jam duke menduar që ta krijoj atë”, kishte thënë Johansson në një deklaratë […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Rita tregon klasin

Mbrëmja e së dielës ishte një ditë e madhe për yjet e kinematografisë, pasi u ndanë çmimet Oscar. Më pas, ata u mblodhën të gjithë së bashku në ndejën Vanity Fair, për të festuar çmimet e fituara. Në këtë ndejë nuk ka munguar as këngëtarja, Rita Ora e cila e ka treguar edhe një herë […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Kledi Bahiti me shumë bashkëpunime

Njëri ndër ta është Kledi Bahiti. Pas këngës ‘Më Jeto’ me Samanta Karavello, sipas shumë postimeve nëpër rrjete sociale, por edhe Kledi në intervista ka konfirmuar se është duke punuar me këngëtaren Besa Kokëdhima, e që kënga do të dalë së shpejti por pa shpaluar më shumë detaje. Një bashkëpunim tjetër do të vijë mes Kledi dhe Xhensilës, […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Lateysha Grace shfaqet me të brendshme

21  vjeçarja nuk është frikësuar ta tregojë trupin e saj, i cili ditëve të fundit ka marrë një formë shumë perfekte. Ajo ishte e veshur me bikini shumë seksi të cilët posedonin ngjyrën pink. Bukuroshja është fotografuar në pozita të ndryshme afër një tabele të biliardos, duke treguar kështu gjoksin e saj i cili është […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Sienna e puthë në buzë shoqen e saj

Sienna dhe Delevingne ishin duke shkuar në ndejën e Vanity Fair të mbajtur pas ndarjes së çmimeve Oscar për kinematografi. Ata kanë postuar në rrjetin social Instagram një fotografi duke u puthur në buzë, brenda veturës para se të arrijnë në Vanity Fair. Sienna, fotografinë e postuar e ka shoqëruar edhe me një mesazh: “Pasqyrimi […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Atëherë kur elasticiteti nuk njeh kufij

Gruaja e Alecit, Hilaria Baldwin, e cila është instruktore e jogas, gjatë ditëve të fundit ka postuar disa fotografi shumë seksi në rrjetin social instagram. Ajo ka vendosur një mison vetës së saj: Për çdo ditë të vitit të postojë nga një fotografi në instagram, duke bërë joga në vende të ndryshme, si kuzhinë, rrugë, […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Jennifer Lawrence rrëzohet përsëri

Vitin e kaluar, 23 vjecarja ka fituar çmimin Oscar si aktorja më e mirë, mirëpo ajo që u argumentua më shumë gjatë asaj kohe, ishte aksidenti që pësoi aktorja kur shkoi ta merrte çmimin. Sidoqoftë, ajo të njëjtën gjë e ka bërë edhe dje. Lawrence, e cila ishte e nominuar për çmimin si aktorja më […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Miranda Kerr zhvishet për Reebok

Ajo posedon një trup shumë të mirë dhe një fytyrë engjëllore. Ajo ka vendosur ta bëjë një reklamë shumë seksi për atletet e reja të publikuara nga Reebok, që quhen ‘Reebok Skyscape’. Bukuroshja në këtë reklamë në fillim paraqitet me rroba sportive, mirëpo dalëngadalë fillon të zhvishet duke mbetur vetëm me bikini të zeza, para […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Justin Bieber arrin 50 milionë ndjekës në Twitter

Ai kështu bëhet personi i dytë që e arrin një gjë të tillë, sa i përket personave të rëndësishëm. Katy Perry është figura e parë e rëndësishme që arriti 50 milionë ndjekës në Twitter, pasi një gjë të tillë ajo e bëri gjatë muajit shkurt. Për momentin Katy Perry posedon plotë 51 milionë ndjekës. Pas arritjes […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Afërdita Dreshajt nuk i pëlqejnë zgjedhjet për Oscar

Mbrëmë janë ndarë çmimet Oskar, ku Leonardo ishte i nominuar, dhe pas rrëmujës që është bërë nga fansat për këtë vit, Leo nuk fitoi. Sigursht kjo zhgënjeu shumë fansa, e ndër ta edhe Afërditën. Menjëherë pas shpalljes së fituesit për aktor më të mirë, e që nuk ishte Leo, Afërdita shprehi pakënaqësinë për zgjedhjen e […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Camila Alves shumë elegante

Ajo është parë në krahë të burrit të saj, aktorit Matthew McConaughery. Bukuroshja ishte e veshur tërësisht me të bardha, duke mos i lënë kështu asgjë imagjinatës. Fytyra e saj u duk shumë e bukur me një makiazh perfekt, dhe me flokë të dredhuara. Gjatë kësaj ceremonie, ishin të pranishëm edhe shumë yje të tjera […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Sëmundja i bashkon sërish

Çifti Sam Faiers e Joey Essex është ndarë verën e vitit të kaluar, pasi kanë qenë të lidhur bashkë për tre vjet. Ata u ndanë në mënyrë të papritur duke mos e treguar fare arsyen. Sidoqoftë, modelja së fundmi është diagnostifikuar me sëmundjen Crohn, e cila është një sëmundje inflamatore, që mund të ketë efekte të këqija […]...

2 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown