Enrique befason tifozët e futbollit me klubin e ri – Lajmi.net
Enrique befason tifozët e futbollit me klubin e ri
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 11:36, 30 November 2017
Luis Enrique mund të rikthehet si trajner në Bundesligë.

Luis Enrique mund të ndërpresë pushimet dhe të rikthehet në drejtimin e një skuadre të madhe europiane.

Bëhet fjalë për Borussia Dortmund, pasi sipas mediave, Peter Bosz rrezikon gjithmonë e më shumë shkarkimin pas rezultateve negative, ku në sfidat e fundit ka koleksionuar 4 humbje dhe 2 barazime.

Gjithsesi pas Enrique edhe Favre e Blanc shikohen si kandidatë të mundshëm për stolin e verdhezinjve.

Aktualisht pas 13 javësh kampionat Dortmundi renditet në vendin e 5 me 21 pikë të grumbulluara.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO