Enrique befason me deklaratën për Juventusin – Lajmi.net
Enrique befason me deklaratën për Juventusin
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 13:22, 19 March 2017
"Juventus? Një kundërshtar i frikshëm", kështu e ka komentuar Luis Enrique shortin që ka rezervuar shorti për skuadrën e tij në Champions League.

Strategu i katalanasve po mendon që tani për skemën që mund të përdorë për t’i mposhtur.

“Juve është një ekip i fortë taktikisht dhe nuk kanë një modul fiks loje, pasi Allegri adapton skemat sipas profilit të lojtarëve që aktivizon, pasi skema 4-2-3-1 e Juventusit shpesh ndryshon në një 4-4-2″.

“Nuk mendoj se Juventusi do të jetë një ekip që do të mbyllet pas, nuk besoj më të ‘Catenaccio’. Me Manduzkic në krahun e majtë, humbet disi shpejtësi, por fiton më shumë në aspektin fizik. Në fund ata do të hedhin në fushë lojtar që mendojnë më shumë për kolektivin, se sa për individualitete”, ka thënë trajneri i Barçës.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

 

Fjalët kyçe: Juventus, Luis Enrique

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown