Ëmbëlsirë për iftar: Tortë fanta – Lajmi.net
Ëmbëlsirë për iftar: Tortë fanta
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 10:20, 10 June 2017
Një recetë e lehtë dhe shumë e shijshme. (Në vend të lëngut fanta ju mund të përdorni edhe lëngun e vishnjës apo të dredhëzes)

Çfarë ju nevojitet:

5 vezë
5 lugë sheqer
5-6 lugë miell
5 lugë vaj
3 lugë kakao
1 sheqer vanille

Kremi i bardhë:

1 litër qumësht
6 lugë nisheste
6 lugë sheqer

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown