Ëmbëlsirë në gotë me biskota, kos dhe qershi – Lajmi.net
Ëmbëlsirë në gotë me biskota, kos dhe qershi
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 2:56, 8 March 2017
Përbërësit:

500 gr qershi ( ose luleshtrydhe ose fruta pylli)
100 gr sheqer
1/2 l kos (kos natyral)
1 pako biskota

Hapat

Merni qershite (ose frutat e kuqe qe keni ne disposizion) dhe pasi i keni lare, i pastroni nga berthama, i prisni ne copa te medha dhe i hidhni ne nje tenxhere me pak fare uje te ziejn.

Kur tenxherja mer vale hidhni sheqerin dhe e lini per 10 min te ziej deri sa lengu i qershive te trashet pak.

Thermoni biskotat mire brenda ne nje pecete ose direkt ne mixer.

Merni gotat e qelqit ose vazo te vogla qelqi pasi kane nje efekt me te bukur viziv dhe shtoni biskotat e grira deri sa te mbushni 1/3 e vazove.

Merni kosin natyral dhe e shtoni siper deri sa te harrij ne 2/3 e gotes ose vazos.

Shtoni siper qershite me pak leng siper cdo gote dhe e sherbeni. /KuzhinaShqiptare/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels