El Shaarawy transferohet në Premierligë – Lajmi.net
El Shaarawy transferohet në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 19:46, 13 January 2018
Sirena angleze për Stefan El Shaarawy.

Sulmuesi italian është rikthyer në nivelin më të mirë këtë sezon me Romën por klubi ka nevojë të shesë të paktën një lojtar për t’u rikthyer brenda parametrave të Fair Play Financiar.

Për 25-vjeçarin kanë shfaqur interes disa ekipe angleze, mes tyre Arsenal, Southampton dhe West Ham dhe me një ofertë prej 20 mln euro drejtuesit mund të tundohen për të nisur bisedimet për shitjen e El Shaarawyt.

El Shaarawy te Roma është transferuar nga francezët e Monacos.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO