‘El Clasico’ dhe shtatë derbit tjerë që nuk duhen humbur deri në fund të vitit 2017 – Lajmi.net
‘El Clasico’ dhe shtatë derbit tjerë që nuk duhen humbur deri në fund të vitit 2017
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliLiga e KampionëvePremier LeagueSport 23:16, 15 December 2017
Jemi ditë e fundit të vitit 2017. Këtij viti saktësisht i kanë mbetur vetëm edhe 15 ditë.

Është futbolli që në këto pak ditë, do na dhurojë pafundësisht emocione, për ta bërë më të dashur e të paharruar këtë vit që po lëmë pas.

Në këto 15 ditë, tifozët e futbollit kanë mundësinë t’i shijojnë edhe tetë derbi në ligat e forta evropiane.

Njëra nga këto ndeshje, është edhe ajo mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Gjithçka nis nesër me derbin Manchester City – Tottenham, për të vazhduar me Bayern Munich – Dortmund, Arsenal – Liverpool, Everton – Chelsea, Real Madrid – Barcelona, Juventus – Roma, Milan – Inter dhe Inter – Lazio./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Futboll

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels