Ekspertët afër zbulimit të deodorantëve të rinj – Lajmi.net
Ekspertët afër zbulimit të deodorantëve të rinj
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 22:24, 3 July 2018
Ekspertët besojnë se kanë gjetur një mënyrë më të mirë për të trajtuar djersët.

Çelësi sipas tyre edhe që të kuptojnë se si bakteret e lëkurës krijojnë aromën e keqe nga uji i nënsqetullave.

Dy ekipe nga Universitetet York dhe Oxford, kanë deklaruar se kanë zbërthyer hapat e parë të këtij procesi molekular.

Një zhvillim i tillë hap rruge për krijimin e një gjenerate të re të deodoranteve të dizajnuar për të bllokuar specifikisht aromat e këqija.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO