Ekipet e sportit me rrogat më të larta në botë – Lajmi.net
Ekipet e sportit me rrogat më të larta në botë
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 15:11, 28 November 2017
Renditja e skuadrave me rrogat më të larta në botë.

Barcelona është ekipi i futbollit me rrogën më të lartë vjetore në botë.

Pas tyre vjen Paris Saint-Germain dhe Real Madrid, sipas një raporti nga “Sporting Intelligence”. Listës i prijnë skuadrat e basketbollit nga NBA.

E para është Oklahoma City Thunder, e dyta Cleveland Cavaliers dhe e treta Golden State Warriors, përcjell “lajmi.net”.

Në këtë listë Barcelona është e katërta, PSG-ja e pesta, ndërsa Reali i nënti. /Lajmi.net/


Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball