Edicioni i ri po afron, ja kur tërhiqet kalendari i Vala Superligës – Lajmi.net
Edicioni i ri po afron, ja kur tërhiqet kalendari i Vala Superligës
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 14:54, 30 July 2018
Shumë pak ditë i ndajnë klubet për të mësuar kalendarin e tyre për edicionin 2018/19.

Kështu më 1 gusht me fillim nga ora 13:00, në selinë e FFK-së do të bëhet tërheqja e shortit për Superligë dhe Ligën e Parë

Përmes një njoftimi për media Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar klubet për tërheqjen e shortit, ndërkohë kanë ftuar përfaqësuesit e tyre për të qenë prezent.

Klubet të cilat do të garojnë në Superligë sezonin e ardhshëm janë:

Drita
Prishtina
Llapi
Trepça ’89
Liria
Feronikeli
Drenica
Gjilani
Flamurtari
KEK-u
Ballkani
Ferizaj

Klubet të cilat do të garojnë në Ligën e Parë sezonin e ardhshëm janë:

Vëllaznimi
Besa
Vllaznia Pozheran
Vushtrria
Onix
Fushë Kosova
Bashkimi (K)
Vitia
Dukagjini
2 Korriku
Ramiz Sadiku
Kika
Trepça
Istogu
Gryka
Arbëria

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO