Edhe MZHE-ja garanton se nuk do të ketë ngritje të çmimit të energjisë – Lajmi.net
Edhe MZHE-ja garanton se nuk do të ketë ngritje të çmimit të energjisë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 20:08, 28 December 2017
Institucionet e vendit po vazhdojnë të garantojnë se çmimi i energjisë nuk do të rritet as pas 1 prillit, pavarësisht paralajmërimeve të ZRRE-së.

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se janë marrë të gjitha masat dhe me lëshimin në punë edhe të bllokut 2 të termocentralit Kosova B do të stabilizohet në masë të madhe situata me energjinë.

Në konferencën e fundvitit, i pari i kësaj ministrie ka folur edhe për proceset që e presin rreth termocentralit Kosova e Re, përderisa ka thënë se shumë shpejt kontrata do të jetë e qasshme për publikun.

Për vitin e ardhshëm ka premtuar se do të kompletohen Bordet e Trepçës dhe do të zgjidhet drejtori si dhe do të merren masa për nisjen e prodhimit, pasi deri më tani nga buxheti i vendit janë investuar miliona euro.

Ndërsa ka bërë të ditur se ka dhënë urdhër të ndalohen të gjitha bonuset që kanë marrë bordet në ndërmarrjet publike.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO