Edhe me sodë buke mund të humbësh peshë – Lajmi.net
Edhe me sodë buke mund të humbësh peshë
Autori: Lajmi.net Lifestyle 21:21, 11 May 2018
Vetitë e sodës së bukës në kuzhinë, por jo vetëm janë mjaft të njohura, por së fundmi po përdoret mjaft dhe për të rënë në peshë. Dihet se përdoret gjerësisht në prodhimet e brumit, por cilat janë efektet në dobësim.

Soda është një shtojcë natyrale brenda dietës së famshme alkaline, pasi përbërësit e saj ndihmojën në luftën ndaj aciditetit që ndikon në shtimin në peshë.

Në një trup acid muskujt konsumohen dhe ka tendencë të shtimit të yndyrës. Soda ndihmon në rregullimin e pehashit të trupit, nxit oksigjenin e qelizave dhe mbron masën muskulore. Si ta përdorni për të rënë në peshë? Ndiqni fotot!
Kombinimi sodë dhe limon mbron trupin nga toksinat. Një lugë kafe sodë, dy lugë gjelle me lëng limoni dhe një gotë ujë e vakët. Pijeni çdo mëngjes esëll.
Kombinim i sodës dhe uthullës së mollës reduktojnë mbledhjen e yndyrnës në pjesën e barkut dhe belit. Një lugë kafeje sodë, çerek fillxhani me uthull molle dy gota ujë. Pijeni çdo ditë 30 minuta para se të hani mëngjesin.
Kombinimi i sodës me grejpfruit është përfekt për të kontrolluar mbipeshën. Një lugë kafeje me sodë, një gotë lëng grejpfruit dhe gjysëm gote ujë. Pijeni esëll në mëngjes të paktën tre herë në javë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO