Edhe Lëvizja për Bashkim fiton së paku një deputet – Lajmi.net
Edhe Lëvizja për Bashkim fiton së paku një deputet
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:21, 13 June 2017
Lëvizja për Bashkim, e cila në këto zgjedhje ka qenë në koalicion me PDK-në, e ka fituar së paku një mandate deputeti në këto zgjedhje.

Veriu.info mëson se ish udhëheqësi I LKÇK-së dhe i LB-së, e tash Sekretari I LB-së, Avni Klinaku ka fituar vota të mjaftueshme për t’u zgjedhur deputet.

Burime të sigurta të portalit në fjalë bëjnë të ditur se Avni Klinaku ka 11027 në nivel të Kosovës, ku 1757 prej tyre i ka fituar në Vushtrri, që është vendlindja e tij.

Ndryshe, Avni Klinaku është njëri ndër veprimtarët më të shquar të viteve të 90-ta, i cili ka kontribuar shumë për çlirimin e Kosovës, duke mbajtur edhe shumë vite burgim.

 

Fjalët kyçe: deputet, Levizja per Bashkim

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play Supercar Showdown