Edhe Gjermania pezullon Shengenin – Lajmi.net
Edhe Gjermania pezullon Shengenin
Autori: Lajmi.net Bota 14:59, 18 May 2017
Samiti i G20 do të mbahet më 7-8 korrik në Hamburg dhe, për t’iu shmangur rreziqeve të ndryshme do të ketë kontrolle të mëdha, para dhe pas samitit.

Pas Italisë edhe Gjermania ka pezulluar Shengenin dhe arsyeja është e njëjtë, Samitet e G7 dhe G20, raporton albinfo.ch.

Italia ka pezulluar Shengenin për dhjetë ditë dhe kjo do të vlejë deri në fund të muajit maj.

Samiti i G20 do të mbahet më 7-8 korrik në Hamburg dhe në mënyrë për t’iu shmangur rreziqeve të ndryshme do të kontrolle shumë të mëdha para dhe pas samitit.

Kontrollet kufitare do të jenë shumë të rrepta, derisa të gjitha institucionet janë të njoftuara për këta hapa.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble