Edeson i Cityt hyn në ‘Guiness’ – Lajmi.net
Edeson i Cityt hyn në ‘Guiness’
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 21:10, 10 May 2018
Portieri i Manchester City-t Ederson ka shijuar një vit të parë fantastik në Premier League, duke u bërë një nga portierët më të mirë në Evropë duke fituar Premier League dhe League Cup me Qytetarët.

Tani ai mund të festojë një tjetër arritje të madhe, pasi ka hyrë në Librin e Rekordeve Guiness.

23-vjeçari ka treguar një certifikatë e cila e vlerëson si rekordmenin e topave të nisur nga portieri në futboll. Ai ka marrë çmimin më 10 maj, megjithëse nuk dihet akoma në mënyrë ekzakte shifra e arritur.

Distanca e pasimit të Ederson është padyshim e admirueshme në botën e futbollit dhe një nga aftësitë e tij më të mira është të bëjë këto pasime të gjatë me një saktësi mbresëlënëse.

Ky çmim tregon jo vetëm që ai është një pasues i saktë, por edhe një godisë topin larg, shumë larg.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO