E turpshme: Në Argjentinë e shkatërrojnë statujën e Lionel Messit – Lajmi.net
E turpshme: Në Argjentinë e shkatërrojnë statujën e Lionel Messit
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 22:40, 4 December 2017
Është kapiten i Argjentinës, arriti i vetëm ta dërgonte në kampionatin botëror, por kjo nuk po mjafton.

Fjala është për Lionel Messin i cili ka marrë një lajm të keq nga vendlindja e tij më saktësisht nga kryeqyteti Buenos Aires.

Statuja e kapitenit argjentinas është shkatërruar për herë të dytë brenda këtij viti.

Edhe kësaj radhe policia argjentinase ka deklaruar se nuk ka informata se çfarë ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes por në mëngjes statuja është parë e shkatërruar.

Gjithsesi statuja është dërguar në muzeun e qytetit për tu përpunuar dhe do të rikthehet përsëri në vendin e saj.

Herën e parë kjo statujë ishte shkatërruar në janar të këtij viti, ndërsa kujtojmë që ajo është vendosur aty në qershorin e vitit 2016.

Në këtë pjesë të qytetit përveç statujës së Lionel Messit janë edhe të sportistëve tjerë argjentinas si basketbollistit Manu Ginobili, tenistëve Guillermo Villas e Gabriela Sabatini dhe sportistëve tjerë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO