E turpshme: Ja si gjyqtarët ia kanë vjedhur fitoren legjendës Manny Pacquaio (FOTO) – Lajmi.net
E turpshme: Ja si gjyqtarët ia kanë vjedhur fitoren legjendës Manny Pacquaio (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:51, 3 July 2017
Boksieri australian, Jeff Horn, pas 12 raundeve me vendim të gjyqtarëve arriti të mposht Manny Pacquaio.

Lufta mes Horn dhe Pacquaio, ishte ngjarja kryesore në fundjavë në Brisbane.

Australiani me vendim të gjyqtarëve, mposhti Pacquaion për të marrë titullin e botës në WBO në peshat e lehta.

Ndonëse Horn për këtë fitore bindi gjyqtarët, në rrjetet sociale ka pasur reagime të mëdha, duke besuar se fitoren e meritoi boksieri nga Filipinet.

Në këto reagime, thonë se gjyqtarët u ndikuan nga tifozët vendas, ku 50 mijë tifozë në sallë çdo goditje të Horn e shoqëruan me brohoritje të mëdha.

E statistikat nxjerrin të kundërtën, ku shihet se Pacquaio ishte shumë më efektiv se Horn, gjë që ka shtyrë edhe reagimin e Lennox Lewis./Lajmi.net/

st-12

Fjalët kyçe: Manny Pacquiao

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble