E turpshme: Ja çfarë bënë serbët kundër Kosovës në Kampionatin Ballkanik të Xhudos (FOTO) – Lajmi.net
E turpshme: Ja çfarë bënë serbët kundër Kosovës në Kampionatin Ballkanik të Xhudos (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:26, 10 September 2017
Kosova fitoi gjashtë medalje në Kampionatin Ballkanik të Xhudos që u mbajt në Shkup.

Por, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ndodhi një gjë e turpshme. E këtë e shpjegon më së miri trajneri Driton Kuka.

“Dje në Shkup në Kampionatin Ballkanik erdhën sinjale që edhe mbesa ime po ndërtohet si Kampione e ardhshme,fitoj tri lufta nga garueset nga Turqia,Serbia dhe në finale kundër garueses nga Bosna Sabina Haracich!

Ceremonia e ndarjes së medaljeve dje solli diç josportive, garuesit nga shteti fqinj nuk qëndruan në podium gjatë ngritjes së flamurit dhe intonimit të Hymnit!

Loriana Kuka su hidhërua që garueses që i shkaktoj humbje nga Serbia nuk qëndroj në podium e njejta situatë ndodhi edhe me Distrien gjatë Ceremonisë por as ajo su hidhërua fort!!
Politika në sport solli shije të keqe dje në qytetin e Shkupit”, ka shkruar Kuka. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Driton Kuka

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3