E tmerrshme se çfarë u ndodh meshkujve që shohin shumë porno – Lajmi.net
E tmerrshme se çfarë u ndodh meshkujve që shohin shumë porno
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 21:31, 15 May 2017
Interneti i ka bërë filmat porno më të aksesueshëm se kurrë.

Mjafton një klikim i mausit që të shfaqen mijëra foto të aktoreve të seksit. Sipas një studimi, gjysma e adoleshentëve të moshave 11-16 vjeç, kanë parë materiale pornografike online.

E keqja është se nëpërmjet studimit është zbuluar risku i shuarjes së dëshirës seksuale te meshkujt.
Meshkujt që shohhin porno online bëhen indiferent ndaj seksit të jetës reale dhe e kanë të pamundur të lidhen me një partnere në dhomën e gjumit.

Përveç faktit se bëhen agresivë kur partnerja e tyre në dhomën e gjumit nuk ia plotëson fantazitë seksuale që kanë parë në filmat porno, rreziqet shëndetësore që vijnë nga masturbimi gjatë shikimit të pornove janë të larta. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals