E tërë vëmendja e Samitit të Sofjes në bashkëbisedimin Thaçi-Merkel-Vuçiq-Borisov /FOTO – Lajmi.net
E tërë vëmendja e Samitit të Sofjes në bashkëbisedimin Thaçi-Merkel-Vuçiq-Borisov /FOTO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:10, 17 May 2018
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë në Sofje së është i gatshëm për vazhdimin e dialogu me Serbinë dhe se marrëveshja përfundimtare mund të nënshkruhet për gjashtë deri në nëntë muaj.

Thaçi ka thënë se me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka biseduar në prani të kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emanuel Macron dhe kryeministrit të Bullgarisë, Bojko Borisov, transmeton lajmi.net.

Thaçi në hapje të Samitit të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje ka kërkuar trajtim të barabartë për Kosovën dhe liberalizim vizash.

Duhet theksuar se vëmendja më e madhe në këtë Samit i është kushtuar Thaçit dhe Vuçiqit në momentin që afër tyre kanë qëndruar Merkel dhe Borisov pas “fotografisë familjare. /Lajmi.net/

dyyaa

????????????????????????????????????

eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192775_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192375_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192255_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268191635_o

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO