E rrallë: Gjyqtari kosovar lë referimin për muzikën – Lajmi.net
E rrallë: Gjyqtari kosovar lë referimin për muzikën
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 9:02, 29 July 2018
Me referim kishte nisur të merret nga mosha 17-vjeçare.

Kaloi rangjet më të ulëta dhe arriti në Ligën e Parë. Aty referoi për disa vite si asistent.

Mirëpo, Albion Bucollin me gjasë nuk do ta shihni më duke ngritur flamurin.

Ai tashmë i është përkushtuar një profesioni tjetër.

Bucolli ka vendosur që të merret me muzikë, shkruan Gazetasheshi.com.

Ish-gjyqtari nga Drenasi në pamundësi për t’iu përkushtuar ndarjes së drejtësisë për shkak të angazhimeve në dasma e mbrëmje tjera, ka vendosur që në vend të flamurit ta kapë mikrofonin.

Bucolli tashmë është një emër i njohur dhe ka bërë disa bashkëpunime.

Fotografia e Albion Bucolli

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO