E rrallë, fëmija shpëton nënën ende pa dalur nga barku (Foto/Video) – Lajmi.net
E rrallë, fëmija shpëton nënën ende pa dalur nga barku (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net BotaFunKuriozitete 20:20, 21 April 2017
Një nënë ishte duke kaluar momente të tmerrshme të një sëmundjeje që e mbante atë me dridhje të shpeshta pa dashje, simptoma të pashpjegueshme dhe një dhimbje të madhe, por fatmirëisht ajo shpëtoi nga vdekja, dhe atë falë fëmijës së saj

Celeste Clancy, 28 vjeç, nga Acworth në Gjeorgji të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka vuajtur nga një sëmundje Lyme për dy vite.

Kjo sëmundje në rastinj me të keq e la atë me simptoma t alternuara nga dridhjet e pakontrollueshme të trupit, që mund t’i shihni në videon e mëposhtme, poashtu ishte e pafatë shpesh herë edhe për të folur dhe një sëri problemesh të tjera.

Ajo bëri një video ku shihet shumë mirë se si dridhet e gjitha.

Por mrekullisht, simptomat e saj u zhdukën pa shpjegime në dhjetor dhe më vonë Celsete zbuloi se ajo ishte shtatzënë.

Mjekët besojnë se hormonet e saj të shtatzanisë, po përballen me dëmtimet e shkaktuara nga sëmundja Lymë, por që është gjendje shumë e mirë, dhe nëna duhet t’a falenderojë fëmijën e saj që i shpëtoi asaj jetën nga kjo sëmundje e tmerrshme. Ajo gjatë gjithë kohës përdorte medikamente të ndryshme për dhimbje, por që asnjëra nuk i ndalte asaj dhumbjet që ajo kishte. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bike Rivals