E quan veten filozof marksist dhe reper: Shqiptari që i rrëmbeu mikrofonin këngëtarës në Eurovision tregon arsyen – Lajmi.net
E quan veten filozof marksist dhe reper: Shqiptari që i rrëmbeu mikrofonin këngëtarës në Eurovision tregon arsyen
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 17:48, 16 May 2018
Pak ditë më parë në skenën e Eurovizionit, përveçse tre shqiptarëve që konkurruan për shtetet të ndryshme hipi edhe një shqiptar i katërt.

Konstanin Bouki është 30-vjeçari që hipi në skenë teksa këndonte këngëtarja britanike, SuRie, duke ia rrëmbyer mikrofonin kësaj të fundit.

Konstanin Bouki ka emigruar në Londër prej disa vitesh dhe e quan veten rreper, filozof dhe adhuron marksistët dhe Che Guevaran.

Në intervistë për tch, ai deklaron se gjesti i tij ka ardhur në një formë revolte kundër korrupsionit dhe shtypjes së njerëzve nga pushteti.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO