E quajnë “Baby Benz”, por është një “bishë” (FOTO) – Lajmi.net
E quajnë “Baby Benz”, por është një “bishë” (FOTO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:31, 5 October 2018
Në Gjermani e quajnë “Baby Benz”, sepse në pamje të parë duket e vogël, por Mercedes Classe A 35 AMG 4Matic është një Bishë.

Mercedes Classe A 35 AMG 4Matic ka bërë prezantimin e saj me botën këtë javë në Paris. Fuqi, emocionuese, adrenalinë me 300 kuaj fuqi. Këto janë pak nga shumë të rejat prurjes më të re në gamën e AMG sportive.

“Baby Benz”,është impresionuese, sepse ka një motor që është i vogël për standardet AMG,por me një eficence shumë të madhe. Ai është i ndërtuar me 4 cilindra me kapacitet prej dy litrash, me induksion të detyruar, ndërsa është përdorur edhe sistemi 4Matic i Benz-it.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO