E pranon Dardan Sejdiu: Po ka pasur organizim nga VV për transportin e votuesve – Lajmi.net
E pranon Dardan Sejdiu: Po ka pasur organizim nga VV për transportin e votuesve
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 21:53, 21 November 2017
Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu në emisionin “Debat D” të rtv Dukagjini ka pohuar se Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar transport për votuesit e saj

Sjediu ka thënë se kjo ky organizim nuk ka të bëjë me shkelje.

Ai më tej ka thënë se VV ka ndjekur politikën e kryeministrit kanadez, Justin Tredeau.

“Po ka pasur. Justin Trudeau kryeministrit i kanadasë e ka publikuar në Twitter-in e tij numrin e liberalëve për çdo kënd që ka vështirësi të shkojë të votojë, prandaj kjo nuk mund të quhet shkelje”, ka deklaruar ai.

Sejdiu më tej ka thënë se asnjë votues nuk e kemi marrë me zor që të na dërgoj të votojë.

I pyetur nga gazetari se a ka numër të saktë se sa persona kanë qenë të angazhuar në këtë organizim, Sejdiu ka thënë se nuk e di.

Nënkryetari  i VV-së tha se edhe LDK ka vepruar njëjtë në komunën e Istogut, madje ai me vete kishte marrë edhe një shkrim të një militanti nga radhët e LDK-së.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO