E papritur: Asnjë gjyqtar i Premierligës në Kupën e Botës – Lajmi.net
E papritur: Asnjë gjyqtar i Premierligës në Kupën e Botës
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 21:58, 29 March 2018
Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, sot ka zbuluar listën me gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në Kupën e Botës në Rusi.

Në listën e FIFA për Kupën e Botës janë 36 gjyqtarë dhe 63 asistentë, që vijnë nga 46 vende të ndryshme të botës.

Shtetet e Bashkuara do të përfaqësohen me dy gjyqtarë, por befasi është se në Kupën e Botës nuk do ta kemi asnjë gjyqtar nga Premierliga.

Në anën tjetër, Italia përfaqësohet me Gianluca Rocchin./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO