E pabesueshme: Kjo atlete është 17 vjeç?! – Lajmi.net
E pabesueshme: Kjo atlete është 17 vjeç?!
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 20:53, 12 July 2018
Botërori i Atletikës për grupmoshat deri në 20 vjeç ka pasur polemikë brenda tij.

Në garën e 5000 metrave për femra, një atlete etiopiane që mori medalje bronzi vetëm si një vajzë 20-vjeçare nuk duket.

Girmawit Gebrzihair del e regjistruar në Federatën Ndërkombëtare të Atletikës (IAAF) si e lindur në 21 nëntor 2001, por pamja e saj kanë bërë që të lindin shumë dyshime mbi vërtetësinë e kësaj date.

Në rrjetet sociale janë të bindur se ajo është gjyshe.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO