E konfirmuar: Ylli i Hoffenheim kërkon t’i bashkohet Bayernit – Lajmi.net
E konfirmuar: Ylli i Hoffenheim kërkon t’i bashkohet Bayernit
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 22:15, 16 November 2017
Sandro Wagner dëshiron të transferohet te Bayern Munich.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i Hoffenheim.

Julian Nagelsmann ka konfirmuar se sulmuesi Wagner dëshiron t’i bashkohet Bayern Munich, përcjell lajmi.net.

Wagner ka dalë nga akademia e Bayernit, për t’u transferuar pastaj te Duisburg n vitin 2008. Pas luajti për katër skuadra të ndryshme, ai sezonin e fundit u transferua në Hoffenheim, për t’u shndërruar në lojtar kryesor.

“Ai rrjedh nga akademia e Bayernit që është edhe klubi i tij i fëmijërisë. Sandro nuk është më fëmijë dhe unë nuk jam i zemëruar me të”, deklaroi trajneri i Hoffenheimit duke konfirmuar dëshirën e gjermanit për ta veshur fanellën e bavarezëve./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO