E konfirmon Limaj: Do të jem pjesë e Qeverisë – Lajmi.net
E konfirmon Limaj: Do të jem pjesë e Qeverisë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:23, 19 May 2017
Fatmir Limaj
Fatmir Limaj
Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se Nisma do ta ketë vendin meritor në qeverinë e ardhshme qe sipas tij do të drejtohet nga Ramush Haradinaj.

I pari i Nismës për Kosovën ka thënë se rastet e tij gjyqsore janë në përfundim e sipër duke shtuar de do të jetë pjesë e qeverisë.

Limaj në Tv Dukagjini ka thënë se në qeverisjen e ardhshme do të ketë çkapje te shtetit dhe reforma fiskale.

Limaj poashtu ka thënë se Aak e Nisma nuk do të ndryshojnë qëndrimin e tanishëm për asociacionin dhe demarkacionin

Në bazë të marrëveshjes mes pdk aak dhe Nismës, kësaj të fundit i takon posti i zv/kryeministrit.

Fjalët kyçe: Fatmir Limaj, Qeveria

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3